Książki na zimowe wieczory

0
513
książki na zimę
Ciepły koc, nastrojowe światło lampki i wciągająca lektura - z takim zestawem żadne mrozy nie będą Ci straszne | fot.: materiał partnera

Ciepły koc, nastrojowe światło lampki i wciągająca lektura – z takim zestawem żadne mrozy nie będą Ci straszne: najlepsze książki na zimę sprawią, że nawet największe zmarzluchy polubią tę porę roku. Sprawdź, co dla Ciebie przygotowaliśmy!

Jo Nesbø, “Krwawy księżyc”

Dotychczasowe życie Harry’ego Hole przestało istnieć. Były komisarz ucieka przed rozpaczą na drugi koniec świata – i w alkohol; przypadkowo poznana starsza kobieta niespodziewanie dostarcza mu jednak powodu do tego, by po raz kolejny się podnieść. Śledztwo w sprawie morderstwa dwóch młodych kobiet przybiera nieoczekiwany obrót, a zaangażowani w nie ludzie – jak zwykle u Nesbø – muszą zmierzyć się nie tylko z mordercą, ale i z własnymi demonami.

Nino Haratischwili, “Ósme życie”

Monumentalna literacka podróż w czasie i przestrzeni: wybitna gruzińska powieściopisarka zabiera czytelników nad Morze Czarne i do największych europejskich stolic, śledzi przemiany Starego Kontynentu po dwóch wielkich wojnach i upadku komunizmu. Przewodniczką w tej niezwykłej wyprawie jest córka bogatego gruzińskiego przedsiębiorcy – Stazja Jaszi – i jej potomkowie, walczący o szczęście we wstrząsanym konfliktami świecie.

Hervé le Tellier, “Anomalia”

Bestsellerowa powieść francuskiego mistrza pióra wymyka się wszelkim ramom gatunkowym: mamy tu elementy SF, powieści psychologicznej, thrillera, dramatu obyczajowego, a nawet satyry. Fabuła “Anomalii” – spotkanie z własnym sobowtórem – kieruje myśli czytelnika na zupełnie nowe tory, skłania do głębszej autorefleksji i stymuluje wyobraźnie w niespotykany dotąd sposób.

Szczepan Twardoch, “Chołod”

Akcja powieści toczy się w mroźnej Arktyce, co naturalnie sytuuje ją w grupie książek na zimę – ale to nie jedyny powód, dla którego warto po nią sięgnąć. Twardoch opisuje losy jednostki rzuconej w zawieruchę europejskiej historii XX wieku i przemianę idealizmu w rozczarowanie wyznawanymi wartościami; umiejętności narracyjne i śmiałe eksperymenty językowe autora sprawiają, że od “Chołodu” nie sposób się oderwać. Chołod oraz inne powieści na długie, zimowe wieczory znajdziesz na: książki – tantis.pl.

Joanna Bator, “Ucieczka niedźwiedzicy”

Czas dla siebie sprzyja przemyśleniom na temat własnej tożsamości i życiowej drogi, a książka Joanny Bator jest ku temu doskonałą inspiracją. Historie splatających się losów pozornie niezwiązanych ze sobą ludzi układają się w symboliczną opowieść o rozstaniu z ciężarem dotychczasowego życia i otwarciu nowego rozdziału, na które nigdy nie jest za późno.

Materiał partnera