Książki – premiery, na które czekamy na początku nadchodzącego roku

0
850
czyatnie
Po które książki koniecznie trzeba sięgnąć w 2022 roku? | fot.: stock.adobe.com

Początek roku to dla miłośników książek szczególny czas. Każdy z nich czeka na nowości, które mają się pojawić na rynku literackim. Po które książki koniecznie trzeba sięgnąć w lutym 2022 roku?

„Córka mordercy” Jenny Blackhurst

Jenny Blackhurst to autorka, która skradła serca wszystkich wielbicieli thrillerów. Czytając jej powieści, można być pewnym tylko jednego – nuda na pewno nam nie grozi.
Kathryn, mimo że dziś jest dorosłą kobietą, to wciąż wisi nad nią fatum przeszłości. Kiedy miała zaledwie 5 lat, straciła swoją najlepszą przyjaciółkę – Elsie. Niestety nie tylko ją. Straciła także ojca, który trafił do więzienia za morderstwo. Najgorsze jest to, że odpowiedział właśnie za śmierć przyjaciółki własnej córki. Niebawem minie 25 lat od śmierci dziewczynki, a ludzi i Kathryn nadal żyją tą tragedią. Ojciec kobiety milczy i nie chce powiedzieć, co stało się ćwierć wieku temu, a ona potrzebuje tych wyjaśnień.
W rocznicę śmierci Elsie znika kolejna pięciolatka. Kathryn za wszelką cenę chce rozwikłać zagadkę sprzed lat i pomóc odnaleźć zaginioną dziewczynkę. Niestety nie wszystkim jest to na rękę. Czy Kathryn znajdzie odpowiedzi na nurtujące ją pytania? Czy grozi jej poważne niebezpieczeństwo?
Premiera: 9.02.2022

„Kontrakt na miłość” Katarzyna Mak

Katarzyna Mak postanowiła przenieść czytelników do świata, w którym kobiety pokazują, że jeśli o coś walczą to do końca.
Natasza jest samotną matką chorego syna. Jej partner nie podołał wyzwaniu, jakim jest opieka nad ciężko chorym dzieckiem i postanowił opuścić rodzinę. Kobieta jednak się nie poddała i postanowiła walczyć o zdrowie syna. Niestety jedyną możliwość daje jej wyjazd do Los Angeles. Natasza porzuca dotychczasowe życie i wyrusza w podróż, która ma spełnić jej największe marzenie. Niestety los nie jest dla niej łaskawy.
Collin jest całkowitym przeciwieństwem Nataszy, ale tylko na pozór. Tak naprawdę pod maską bogatego producenta filmowego, czerpiącego z życia pełnymi garściami, kryje się człowiek ukrywający tajemnice.
Kiedy drogi Nataszy i Collina się krzyżują, postanawiają podpisać pewną niecodzienną umowę. Jak zakończy się ta historia? Czy syn Nataszy odzyska zdrowie?
Premiera: 23.02.2022

„Dolina cieni” Bartosz Szczygielski

Wyobraźnia Bartosza Szczygielskiego nie ma żadnych granic, i całe szczęście.
Tomasz Rach nie zawsze żył uczciwie. Zajmował się różnymi pracami, dzięki którym jakoś udawało mu się żyć. Często wykonywane przez niego zlecenia graniczyły z prawem lub całkowicie je łamały. Kiedy nadarzyła się okazja, Tomasz postanowił zrobić bardziej dochodowy interes. Tą okazją był pożar, w którym rzekomo zginął. Kto będzie przecież szukał martwej osoby? Los sprawia, że na jego drodze pojawia się pewna kobieta – Helena, która na pewno nie da Tomaszowi zapomnieć o przeszłości i rozpocząć nowego życia. Czy mężczyzna odpowie za wszystkie popełnione czyny? Kim jest tajemnicza Helena? Dlaczego pojawiła się w życiu Tomasza?
Premiera: 9.02.2022

MPA