Najciekawsze kryminały na jesień

0
734
młoda kobieta czytająca w oknie
Przenieś się do historii kryminalnej i poczuj dreszczyk emocji | fot.: stock.adobe.com

Długie, jesienne wieczory to idealny moment, by pozwolić sobie na odrobinę relaksu. Nic tak nie poprawi humoru, jak dobra książka, wygodna kanapa, ciepły koc i aromatyczna kawa lub herbata. Przenieś się do historii kryminalnej i poczuj dreszczyk emocji. Które powieści wybrać? Dowiesz się, czytając poniższy artykuł.

Jak to kobieta zostaje detektywem…

Połączenie tajemniczości, niepewności i zarazem dobrego humoru-wszystko to możemy odnaleźć w komedii kryminalnej „To nie jest mój mążOlgi Rudnickiej. Matylda Dominiczak, główna bohaterka, spełniła swoje marzenie i została licencjonowanym detektywem. Pierwsze jej wyzywanie to uwiedzenie męża jej klientki i tym samym udowodnienie jego niewierności. Jednak mężczyzna nie jest podatny na wdzięki Matyldy i dodatkowo znika bez śladu. Pani detektyw musi go odszukać w ciągu 48 godzin. Niestety pojawia się kolejny problem. Klientka nie potrafi się zdecydować czy bardziej zależy jej na odnalezieniu męża, czy również zaginionego kochanka. Ponadto drogi Matyldy łączą się z Mareckim i Tomczakiem, śledczymi, którzy pracują przy sprawie niezidentyfikowanych męskich zwłok, znalezionych nad rzeką. Czas leci, a pani detektyw ma utrudnione zadanie. Nieprzewidywalna klientka, roztargniony mąż i w dodatku bardzo wymagająca szefowa nie pomagają rozwikłać Matyldzie zagadki.

Czasami lepiej wiedzieć mniej

Alicja Sinicka w „Służącej” przedstawia historię Julii. Dziewczyna ma być pomocą domową, niestety los sprawił, że stała się służącą diabła. Pewnego dnia trafia do domu Borewskich. Mieszka tam Maria-zadbana kobieta około 40-stki, Mikołaj-atrakcyjny adwokat i ich syn Kacper, który czas poświęca na pisanie. Zadaniem Julii jest dbanie o czystość i porządek. Dziewczyna, ku swojemu zaskoczeniu,  już pierwszego dnia dostaje propozycje, aby wprowadzić się do państwa Borewskich. Nie decyduje się jednak na ten krok. Podczas wykonywania swoich obowiązków otwiera szafę na poddaszu. To, co tam widzi to rząd zakurzonych, czarnych sukienek, wszystkich z białymi mankietami. Kolejny dzień pracy u Borewskich wygląda zupełnie inaczej. Julia traci przytomność. Od tej pory już nic nie będzie takie samo. Jeszcze nie wie, że gdy otworzy oczy, będzie musiała walczyć. Walczyć o sprawiedliwość i życie.

Czy uda się rozwiązać serię morderstw?

Odcięta od świata dolina w Pirenejach, w której dochodzi do serii morderstw. To właśnie tu skupia się akcja kryminału „Dolina”, którego autorem jest Bernard Minier. Podejrzenia padają na niedalekie opactwo, skrywające wiele sekretów. Miasteczko przeradza się w miejsce strachu i lęku, w którym panuje coraz większy chaos. Mieszkańcy postanawiają, że sami muszą rozwikłać tę zagadkę i wziąć sprawy w swoje ręce. Do miasteczka w dolinie przeszłość przywiodła byłego komisarza policji w Tuluzie-Martina Servaza. To właśnie on wkracza do akcji, lecz nie jest jeszcze świadomy, jaką drogę będzie musiał przejść. Nie zdaje sobie sprawy, jak niewyobrażalnie okrutne zło czeka na niego po drugiej stronie.

To tylko 3 pozycje z listy kryminałów, z którymi warto zapoznać się tej jesieni. Każdy z nich przedstawia inną historię, ale każdy w tę historię wciąga czytelnika. Niezależnie od tego, czy dotyczy rozszyfrowania zagadki, czy walki o siebie lub innych, daje poczuć ten dreszczyk emocji, którego tak oczekujemy w dobrze napisanej powieści.

KCZ