Najważniejsze książki pierwszej połowy 2018 roku

1
9319
książki, które warto przeczytać
Co warto przeczytać w pierwszej połowie 2018 roku? fot.: Fotolia

Przygotowaliśmy listę pięciu najbardziej wyczekiwanych książek pierwszej połowy 2018 roku. Ten czas zdaje się być wyjątkowo hojny dla wszystkich miłośników świetniej literatury. Jeszcze wczesną wiosną czekają nas bowiem premiery najnowszych książek bestsellerowych autorów. Zarezerwujcie więc sobie wolne, bo w nadchodzącym sezonie trudno wam będzie oderwać się od książek!

Na jakie książki najbardziej czekamy w pierwszej połowie 2018 roku?

No.1 „Elegia dla bidoków”; J.D Vance

Już w połowie lutego czeka nas premiera przejmującego reportażu „Elegia dla bidoków autorstwa J.D Vance’a. Niniejsza pozycja to szczera, czasem przerażająca opowieść o realiach towarzyszących dorastaniu w pogrążonym w biedzie miasteczku. Odkrywając kolejne karty historii bohaterów dowiesz się, dlaczego stracili wiarę amerykański sen, jaki jest ich stosunek do polityki, a także dlaczego Donald Trump doszedł do władzy.

No.2 „Zbrodnie prawie doskonałe. Policyjne Archiwum X”; I. Michalewicz

Kolejna propozycja dostępna będzie w księgarniach już pod koniec lutego. Niezwykły reportaż Izy Michalewicz, to obowiązkowa pozycja dla wszystkich miłośników najwyższej klasy kryminałów. W niniejszej książce poznamy bowiem kulisy największych, nierozwiązanych spraw z polskiego archiwum X. Dzięki autorce śledzić będziemy dalsze losy rodzin ofiar oraz świadków zdarzenia, a ponadto, dowiemy się jak wygląda zbrodnia prawie doskonała.

No.3 „4321”; P. Auster

14 Marca 2018 roku to ważna data dla wszystkich miłośników twórczości Paula Astera. Powrót autora po siedmiu latach z nową książką, już zdążył zachwycić krytyków na całym świecie. Niezwykła historia Archibalda Isaaca Fergusona i tajemnica jego, nie podwójnego, a poczwórnego życia z pewnością również Ciebie wciśnie w fotel.

No.4 „Makbet”; J. Nesbo

Makbet w nowej wersji Nesbo? To nie może się nie udać! Z okazji 400 rocznicy śmierci wielkiego Szekspira, brytyjskie wydawnictwo Hogarth Press postanowiło zainspirować autorów nowego pokolenia do stworzenia własnych wersji dzieł mistrza. I tak w najnowszej książce Jo Nesbo poznamy losy niezwykle skutecznego gliniarza, który w pogoni za sukcesem i pieniędzmi popada w obłęd i przekonuje się, że zdolny jest do wszystkiego, aby tylko osiągnąć swój cel.

No.5 „Homo Deus”; Y.N. Harari

Już na przełomie kwietnia i maja 2018 roku na półkach polskich księgarni znaleźć będziemy mogli najnowszą książkę jednego z najbardziej inspirujących naukowców XXI wieku. Po głośnej powieści „Sapiens. Od zwierząt do Bogów” Yuval Noah Harari przedstawia nam swoje poglądy na temat ludzkiej przyszłości. Stara się nam udzielić odpowiedzi na najważniejsze pytania dotyczące sensu życia i miejsca człowieka we wszechświecie.

Wymienione wyżej pozycje to tylko niektóre, z fascynujących pozycji, które pojawią się w polskich księgarniach jeszcze w pierwszej połowie 2018 roku. Wiosną czeka nas bowiem również premiera najnowszej książki Mai Lunde „Blue”, a na początku czerwca wyczekiwać będziemy mogli kolejnego dzieła mistrza horroru Stephena Kinga „The Outsider”.


KZI