Najważniejsze premiery książkowe w 2020 roku

0
1144
dziewczyna czytająca książkę na trawie
Wiele osób nie może się doczekać poznania dalszych losów mieszkańców Gilead, które będzie można poznać czytając nową książkę Margaret Atwood. Ale to tylko jedna, spośród kilku, książek, które wliczają się w zapowiedzi wydawnictw na 2020 rok | fot.: stock.adobe.com

W 2020 roku możemy się spodziewać, co najmniej kilku, ważnych premier w świecie książkowym. Wiele osób nie może się doczekać poznania dalszych losów mieszkańców Gilead, które będzie można poznać czytając nową książkę Margaret Atwood. Ale to tylko jedna, spośród kilku, książek, które wliczają się w zapowiedzi wydawnictw na 2020 rok.

,,Testamenty” Margaret Atwood

Po ogromnych sukcesie serialu ,,Opowieść Podręcznej” wiele osób sięgnęło po książkę z 1985, która jest bazą tej historii. W 2016 roku autorka rozpoczęła pracę nad kontynuacja co ucieszyło całą rzeszę fanów tego uniwersum. W 2020 roku wyjdzie najnowsza powieść autorki, kontynuacja historii, która zyskała fanów na całym świecie. To ogromne wydarzenie wydawnicze nowego roku.

Akcja książki rozgrywać się będzie po 15 latach od zakończenia poprzedniej. Akcja ,,Opowieści Podręcznej” kończy się zostawiając czytelnika z wieloma pytaniami, na które ma odpowiedzieć kontynuacja. Jednak nowa książka Margaret Atwood ma zupełnie innego narratora, a w zasadzie aż trzech. Narratorkami powieści są trzy kobiety mieszkające w Gileadzie.

„Zew plemienia” Mario Vargas Llosa

Od 15 stycznia można kupić najnowszą książkę noblisty – ,,Zew plemienia”. Autor porusza tam tematy związane z polityką, wyjawia i tłumaczy swoje poglądy oraz opisuje spotkania z najważniejszymi ludźmi współczesnego świata. Wydawca zapowiada, że jest to najbardziej kontrowersyjna książka jednego z najważniejszych pisarzy XX wieku.

„Normalni ludzie” Sally Rooney

Sally Rooney, przez wielu nazywana jest Salingerem doby Instagrama. Jest autorką jednej, z najpopularniejszych, książki 2018 roku. Pod koniec lutego w księgarniach ukaże się jej książka ,,Normalni ludzie„. Została ona nominowała do nagrody Bookera a BBC już zapowiedziało, że podejmie się ekranizacji tej powieści. Adaptację powieści ma wyreżyserować Lenny Abrahamson.

„Normalni ludzie” to opowieść o trudnej miłości. Ukazuje jak skomplikowane i zhierarchizowane są dzisiejsze relacje i jak ciężko się w nich odnaleźć. Sally Rooney udowadnia, że historie o miłości o miłości można napisać w zupełnie nowy sposób. Czytelnicy pokochali historię ukazaną w ,,Normalnych ludziach” za jej szczerość i autentyczność.

Jakich jeszcze książkowych nowości możemy się spodziewać w 2020 roku?

W samym styczniu czeka nas kilka książkowych premier. 15 stycznia półki w księgarniach zapełnią się wyczekiwanymi nowościami. Właśnie wtedy premierę będzie miała książka Mata Nować – Punkt rosy. To opowieść o obozie koncentracyjnym. Dla miłośników literatury New Adult wydawnictwa również przygotowały interesujące pozycje. Już w styczniu ukaże się najnowsza powieść popularnej autorki Colleen Hoover – Maybe now. Maybe not. Pisarka ta ma spore grono fanów a jej książki od lat trafiają na listy bestsellerów. Miłośnicy kryminału nie zostali pominięci. 15 stycznia wyszła również najnowsza książka Harlana Cobena – O krok za daleko. 2020 rok szykuje dla czytelników wiele ekscytujących premier. Na niektóre z nich fani czekali długie lata.


KŻY