Nietypowe książki w klimacie świątecznym

0
950
kobieta czytająca ksiązkę przy choince
Jednakże nic nie stoi wobec tego na przeszkodzie, aby tegoroczne święta uczynić nieco nietypowymi - w nastrój pozwolą nam wprawić się lektury opowiadań w świątecznym klimacie | fot.: stock.adobe.com

Święta zbliżają się wielkimi krokami i już najwyższy czas, aby wczuć się w ich klimat. Nie da się jednak ukryć, że okoliczności nie należą do sprzyjających i dla wielu atmosfera Bożego Narodzenia daleka będzie od klasycznej i rodzinnej. Jednakże nic nie stoi wobec tego na przeszkodzie, aby tegoroczne święta uczynić nieco nietypowymi – w nastrój pozwolą nam wprawić się lektury opowiadań w świątecznym klimacie. Sprawdź, jakie zbiory opowiadań oferuje rynek wydawniczy.

„Niegrzeczne święta” Wydawnictwo Kobiece

Kategoria: erotyka

Zbiór opowiadań „Niegrzeczne święta” Wydawnictwa Kobiecego to coś w sam raz dla Pań, które pragną wzniecić w te święta ogień namiętności. Dziesięć wyjątkowych, świątecznych historii erotycznych w wykonaniu najbardziej znanych polskich autorek (i jednego autora) pozwolą na wczucie się nieco inny, niegrzeczny klimat bożonarodzeniowy. Ewelina Dobosz, Kinga Litkowiec, Emilia Szelest i wiele innych wprowadzają czytelniczki w opowieści pełne humoru i wielkich porywów namiętności, które pozwolą im na spędzenie Bożego Narodzenia w przyjemny i nieco mniej samotny sposób. Oczywiście święta są tu raczej tłem, piękną dekoracją do realizacji utajonych pragnień i najbardziej skrytych fantazji. Ale jednocześnie pretekstem do opisania dojmującego uczucia samotności, nawet w związku, która jest szczególnie dojmująca w tym szczególnym czasie. To książka idealna dla tych, które lubią opowieści z pieprzykiem, a także lubią opowiadania, które się czyta z wypiekami na twarzy.

Niegrzeczne święta, Wydawnictwo Kobiece
Niegrzeczne święta, Wydawnictwo Kobiece | fot.: materiał partnera

„Fantastyczne opowieści wigilijne” Wydawnictwo Zysk i S-ka

Kategoria: fantasy, sci-fi

Przenosimy się w nieco dalsze obrzeża – do świata fantasy, science-fiction, a nawet w cyberpunkową rzeczywistość. A wszystko to w klimacie Bożego Narodzenia. Zbiór „Fantastyczne opowieści wigilijne” zawiera trzynaście tekstów znamienitych pisarzy, zarówno polskich, jak i zagranicznych, którzy biorą na warsztat klasyczne tematy świąteczne i nadają im zupełnie niezwykły, fantastyczny wymiar. Książka stanowi prawdziwą gratkę dla osób, które kochają zarówno bożonarodzeniowy klimat, jak i opowieści osadzone w alternatywnej, nieco bajkowej rzeczywistości. Przeczytaj o zupełnie nowej wersji legendy o Trzech Królach u Orsona Scotta Carda, zmierz się z przygotowaniami do Wigilii u Mirosławy Sędzikowskiej oraz przetrwaj ów okres z porażającą historią Krzysztofa Kochańskiego – przede wszystkim jednak wciągnij się w niezwykłe przygody i dobrą zabawę, jakiej dostarcza lektura „Fantastycznych opowieści wigilijnych”.

„Zabójcze święta” Wydawnictwo Skarpa Warszawska

Kategoria: kryminał, thriller

Jest to propozycja zdecydowanie dla osób, którym niestraszny nieco mroczniejszy klimat – „Zabójcze święta” wydawnictwa Skarpa Warszawska stanowi zbiór opowiadań morderczych, przesiąkniętych strachem i złem, które czyhają nawet w tak pozornie bezpiecznym i przyjaznym okresie, jakim jest Boże Narodzenie. Aż dziesięcioro polskich pisarzy, którzy na co dzień specjalizują się w tworzeniu opowieści grozy, thrillerów oraz krwawych kryminałów. Zetkniemy się m.in. z takimi nazwiskami jak Adrian Bednarek, Grzegorz Kapla, Małgorzata Rogala, czy Magdalena Stachula, a także wieloma innymi, znanymi wszystkim fanom polskich thrillerów. Opowiadania z tomu „Zabójcze święta” zawierają mroczne tajemnice i przerażające zbrodnie, przesycone niezwykłym poczuciem humoru i nieco odmiennym spojrzeniem na okres Świąt Bożego Narodzenia. Książka będzie stanowić idealny podarek pod choinkę dla każdego wielbiciela literatury kryminalnej.

JOK