Kolejna płyta Red Hot Chili Peppers już w październiku 2022 roku

0
593
Red Hot Chili Peppers podczas koncertu Pinkpop w Landgraaf 5 czerwca 2006. Od lewej: Flea, Anthony Kiedis, Chad Smith i John Frusciante
Red Hot Chili Peppers podczas koncertu Pinkpop w Landgraaf 5 czerwca 2006. Od lewej: Flea, Anthony Kiedis, Chad Smith i John Frusciante | fot.: original by flickr user xPassenger, changes by de:user:JD, CC BY-SA 2.0 , via Wikimedia Commons

Red Hot Chili Peppers w 2023 roku obchodzić będzie czterdziestą rocznicę powstania. Dekady funkcjonowania w branży muzycznej, setki koncertów, podpisanych autografów i dwanaście wydanych krążków. Zespół nie powiedział jednak stop i już w październiku na rynek zostanie wypuszczona kolejna studyjna płyta – Return of the Dream Canteen. Fala popularności i rzesza fanów napędzają członków bandu do eksperymentowania i tworzenia oryginalnych i ponadczasowych utworów muzycznych. A jak zostanie przyjęte nowe dzieło?

Red Hot Chili Peppers – jak to wszystko się zaczęło?

Red Hot Chili Peppers to kalifornijski zespół założony w 1983 roku przez Anthony’ego Kiedisa, Hillela Slovaka, Jacka Ironsa i Michaela „Flea” Balzary’ego. Na początku był to garażowy projekt kilku przyjaciół ze szkoły. Na ich koncerty przychodziło 30 osób, a sukces stał się prawdziwym spełnieniem amerykańskiego snu. 

Ich początki nie były łatwe, a skład zespołu wielokrotnie ulegał zmianom ze względu na nieporozumienia i odmienne priorytety. Mimo burzliwych momentów, kariera zaczynała stopniowo nabierać rozpędu, a ich pierwszy krążek The Red Hot Chili Peppers sprzedał się w 300 tysięcznym nakładzie. W tworzeniu muzyki przeszkadzały również narkotyki, które silnie uzależniły Kiedisa i Slovaka. Niestety, drugi z nich stracił przez przedawkowanie życie, co doprowadziło do kolejnych problemów w zespole.

Największym sukcesem grupy stał się album Californication, wydany w 1999 roku. Sprzedał się w nakładzie 15 milionów egzemplarzy na całym świecie. Singiel o tym samym tytule zaczął być często grany w radiach i zajmował wysokie miejsca na listach przebojów – do dziś jest często puszczany przez radiowców. Ten krążek był inny od poprzednich – bardziej melodyjny, mniej rapowy, nie tak ostry, co przyczyniło się do wzrostu masowej popularności. Od wydania Californication zespół bazuje na rockowych, melodyjnych dźwiękach i metaforycznych tekstach.

Unlimited Love

Premiera dwunastego krążka Red Hot Chili Peppers przypadła na kwiecień 2022 roku. Pierwszy singiel zapowiadający nowy album Black Summer został opublikowany 4 lutego 2022 roku. Następnie w marcu pojawiły się dwa utwory – Poster Child i Not the one. Ostatnim singlem przed premierą jest wydany w kwietniu kawałek These Are The Ways, po którym został wydany cały album. Po jedenastu latach przerwy za produkcję odpowiedzialny był Rick Rubin. A skład zespołu tworzą najpopularniejsze ikony Red Hot Chili Peppers –  Anthony Kiedis, Flea, John Frusciante i Chad Smith. Jest to gratka dla fanów, ponieważ takiego zestawienia nie było od 2006 roku.

Nowy album już w październiku 2022!

Mogłoby się wydawać, że Red Hot’ci będą mieli dość tworzenia na jakiś czas. Tymczasem postanowili zaskoczyć swoich fanów i jeszcze tego samego roku, tuż po wydaniu Unlimited Love wydać trzynastą studyjną płytę. Nowy album będzie nosił nazwę Return of the Dream Canteen. Kiedy premiera? 14 października 2022 roku, a za jej produkcję ponownie odpowiedzialny będzie Rick Rubin. Będzie to kolejna podwójna płyta wydana przez Warner Records. Płyta będzie zachowana w charakterystycznym dla zespołu stylu, jesteście na nią gotowi?

MPU