Premiery muzyczne 2020: którzy artyści powrócą z nowymi albumami?

0
2137
muzyka nuty instrumenty muzyczne
2020 będzie bardzo hojny dla fanów muzyki zarówno metalowej, jak i dla miłośników polskiego rapu | fot.: stock.adobe.com

Nowy rok wiąże się z pojawieniem się nowych albumów muzycznych na rynku. Jakie nowości muzyczne czekają fanów w 2020 roku?

Dla fanów polskiego hip-hopu

Firma International

Popek oraz Pomidor– członkowie kultowego zespołu Firma 14.01 wydali własną płytę, która ma być zwieńczeniem ich przyjaźni. Klimat płyty standardowo jest w ulicznym, dobrze znanym fanom klimacie Firmy.

100 dni do matury 

Ostatnio coraz głośniej w mediach robi się o Macie. Album na sklepowych półkach pojawił się 17.01. Mata w swoim debiutanckim albumie nawiązuje do czasów edukacji, zbliżającej się matury.

Powroty 

Po trzech latach ciszy Miuosh wraca z najnowszym albumem, który będzie można kupić od 24.01. Artysta che pokazać się fanom w zupełnie nowym wydaniu. Na płycie między innymi  można usłyszeć również Palucha, Natalię Nykiel, Igo, The Dumplings i Mateusza Koniecznego.

Pokolenie X2

Łódzki duet Dwa Sławy swoją najnowszą płytę na światło dzienne planują wypuścić 24.01. Będzie można usłyszeć trzynaście sztos kawałków w oryginalnym stylu.

Dzieci Duchy

Szpaku i Kubi Producent ruszyli z kolejnym wspólnym projektem, który będzie do kupienia już od 28.02. Klimat płyty sami artyści określają jako „baśniowy”.

FIT

Tymek jest jedną z największych niespodzianek na polskim rynku hip-hopowym. Swoją ostatnią płytą podbił serca milionów słuchaczy, a już 20.03 będzie dostępny nowy album.

Ponadto swoje płyty zapowiedzieli jeszcze w nieokreślonym terminie między innymi Abradab, ReTo, Kali, PRO8L3M, Jan Rapowanie, Smolasty, Bilon, Kaczy, B.R.O, Słoń, Buka, Gedz, Eldo, Fokus, Sitek, Guzior, Książę Kapota, Opał, Quebonafide, Qry, Sobota i Deys. 

Dla fanów cięższego brzmienia

MMXX 

17.01 Sons of Apollo wypuścili na światło dzienne swój drugi album. Pierwsza płyta została ciepło przyjęta przez fanów metalu.

The Burning 

17.01 wyszła druga długo wyczekiwana metalowa płyta. British Lion również ruszają w trasę koncertową po Stanach Zjednoczonych.

Ballistic, Sadistic 

Po dwóch jesiennych koncertach w Polsce można z całą pewnością stwierdzić, że zespół Annihilator mimo ponad trzydziestoletniej kariery jest w doskonałej formie. 24.01 będzie można kupić ich najnowszą płytę w klimacie oldachoolowego trashu.

Quadra 

7.02na sklepowych półkach znajdzie się najnowszy album Sepultry. Klimat płyty bardzo mocno nawiązuje do pierwotnego death metalowego brzmienia.

Legal at Last 

Anvil jest jednym z najpopularniejszych metalowych zespołów pochodzących z Kanady. Album będzie dostępny do kupna od 14.02 w walentynki. Utwory z „Legal at Last” w bardzo dużym stopniu przypominają kultowe kawałki z lat osiemdziesiątych, gdzie w modzie było mocne gitarowe brzmienie.

Reasumując, rok 2020 będzie bardzo hojny dla fanów muzyki zarówno metalowej, jak i dla miłośników polskiego rapu. Warto również wspomnieć, że artyści grający inne gatunki również bardzo licznie zapowiadają nadchodzące albumy.


KKO