Co można obejrzeć na Disney+ i kiedy usługa oficjalnie wejdzie do Polski?

0
1193
Platforma Disney +
Disney+ obecnie dostępne jest jedynie w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie oraz Holandii | fot.: stock.adobe.com

Obecnie usługa platform streamingowych oraz telewizji na żądanie święci swoje duże sukcesy. Premiera takich usług jak Netflix, HBO GO czy Amazon Prime Video sprawiają, iż tysiące osób otrzymało dostęp do niezliczonych seriali i filmów, które mogą zobaczyć w dowolnym momencie. Na fali wznoszącej popularności tego typu rozwiązań, również studio Disney postanowiło wyjść naprzeciw oczekiwaniu miłośników kina, i śladem innych wydawców wypuścić również swoją platformę o nazwie Disney+.

Czym jest Disney+ oraz kiedy możemy spodziewać się premiery usługi

Jak wcześniej wspomniano Disney+ jest usługą telewizji na żądanie, w której widz w każdym momencie będzie mógł cieszyć się produkcjami nie tylko produkcji Disneya i Pixar, ale również produkcje takich uniwersów jak Star Wars, Marvel. Dodatkowo Disney+ udostępnia również szereg produkcji National Geographic.

Disney+ obecnie dostępne jest jedynie w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie oraz Holandii. Zapowiedziane jest jednak, iż 31 usługa będzie dostępna również w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Włoszech oraz Hiszpanii. Przedstawiciele zaznaczyli jednak, iż ilość krajów może się zwiększyć. Niewykluczone więc, że platforma Disney+ zawita również do Polski jeszcze w marcu tego roku.

Obecnie cena usługi w Holandii kształtuje się na poziomie 6.99 Euro, więc w Polsce cena powinna wahać się w granicach 30 złotych. Istnieje również możliwość wykupienia rocznego dostępu do platformy, uiszczając jednorazową opłatę 69.99 Euro. Jest to atrakcyjna oferta dla osób, które nastawiają się na długą przygodę z VOD Disneya.

Co zobaczymy na platformie Disney+

Platforma Disney+ jest zapowiadana jako jedna z najbardziej konkurencyjnych usług. Na swoją wyłączność, platforma będzie oferowała wszystkie produkcje Disneya od samego początku istnienia studia. Oprócz kultowych filmów Disney+ przygotuje dla swoich widzów również nowe, premierowe filmy oraz seriale. Platforma przygotowała jednak znacznie szerszą ofertę również dla starszych widzów. Disney, jako właściciel studia Marvel, udostępni wszystkie filmy dotychczas wydane w ramach tego uniwersum. W jednym miejscu będziemy mieli więc okazję podziwiać przygody wszystkich superbohaterów. Co więcej, Disney+ zapowiedział osobne seriale bazujące na przygodach bohaterów znanych z kinowych hitów. W przyszłym roku zapowiedziany jest serial opowiadający historię nordyckiego boga Lokiego, natomiast już w tym roku oczekiwać możemy premiery serialu o Zimowym żołnierzu.

Co więcej, platforma Disney+ będzie obowiązkowym zakupem dla fanów Gwiezdnych Wojen. Disney, jako właściciel praw do wszystkich produkcji z tego uniwersum udostępni wszystkie filmy i bajki opowiadającej o przygodach gwiezdnych bohaterów. Co więcej, zapowiedziane są też seriale takie jak The Mandalorian oraz Obi Wan Kenobi.

Czy Disney+ będzie lepsze niż Netflix i HBO Go ?

Obecnie w Polsce prym wiodą dwie usługi telewizji na żądanie takie jak Netflix i HBO Go. Przez poprzednie lata, ciężko było dopatrzyć się konkurencji, która mogłaby powalczyć o uwagę widzów. Disney+ ze swoją bogatą ofertą i niezwykle atrakcyjnymi seriami filmów i seriali na wyłączność ma duże szanse, by zdobyć pierwsze miejsce na liście najbardziej popularnych usług streamingowych.

ŁNA