Dwóch papieży – gwiazdorska obsada w nowej produkcji Netflixa!

0
976
Dwóch papieży
Stojący w obliczu skandalu Benedykt wzywa swojego następcę do Watykanu, decydując się na wyjawienie mu sekretu, który wstrząśnie podstawami Kościoła Katolickiego | fot.: Netflix

Żart o powitaniu dwóch papieży po raz pierwszy przestał mieć jakikolwiek sens* (mowa tu oczywiście o abdykacji papieża Benedykta, który jednakże wciąż żyje i nic nie stoi na przeszkodzie, by podał rękę Franciszkowi). Wciąż jednak papiestwo  wraz ze swoimi skostniałymi procedurami i tajemnicami rozpala masową wyobraźnię. Wszak skrywa wiele tajemnic, o których przeciętny człowiek nigdy się nie dowie.

The Two Popes – Dwóch papieży – nowy film Netflixa

Dwóch Papieży to opowieść o końcu panowania Benedykta XVI i początku pontyfikatu Franciszka. 28 lutego 2013 roku Benedykt przeszedł na emeryturę jako pierwszy papież od XV wieku, który dobrowolnie zrzekł się swego urzędu. Do dziś wydarzenie to jest inspiracją dla tysięcy miłośników teorii spiskowych, którzy doszukują się coraz to nowszych powodów dla abdykacji Ratzingera.

Wróćmy jednak do produkcji od Netflixa. Fernando Meirelles znany m.in. z filmu Miasta Boga i scenarzysta Anthony McCarten chcą przenieść na ekrany jedno z największych wydarzeń ostatnich lat. Jest rok 2012. Kardynał Jorge Bergoglio zgłasza się do papieża Benedykta, prosząc go o pozwolenie na przejście na emeryturę. Swoją prośbę motywuje zwątpieniem i zawiedzeniem kierunkiem, w którym zmierza Kościół Katolicki.

Stojący w obliczu skandalu Benedykt wzywa swojego następcę do Watykanu, decydując się na wyjawienie mu sekretu, który wstrząśnie podstawami Kościoła Katolickiego. Sytuacja jest tak poważna, że dwóch nieprzepadających za sobą duchowych przywódców będzie musiało złapać nić porozumienia i wspólnie stawić czoła przeszłości. Wszystko dla dobra wiernych, którzy nie mogą zwątpić w działania Kościoła. Intrygi i knucia, a także toczących się w Watykanie przemian nic jednak nie będzie aż takie proste, jak mogłoby się to z pozoru wydawać.

Dwóch Papieży – gwiazdy w serialu

Fabuła serialu prezentuje się naprawdę dobrze. Równie atrakcyjnie wygląda też obsada. W rolę papieża Franciszka cieli się Jonathan Pryce, który grał m.in. rolę Wielkiego Wróbla w Grze o Tron. Tam jako despotyczny i pełen hipokryzji przywódca religijny, tłamsił lud Królewskiej Przystani. W rolę papieża Benedykta wcieli się natomiast znany i szanowany Anthony Hopkins, uznawany za jednego z najlepszych aktorów na świecie. Przez ponad 40 lat zagrał w ponad stu filmach i zdobył mnóstwo wyróżnień i nagród.

Kiedy premiera „Dwóch Papieży”?

Premiera filmu „Dwóch Papieży” odbyła się 31 sierpnia 2019 roku. Na razie odbyło się to jednak za zamkniętymi drzwiami i nie znamy żadnych szczegółów dotyczących tego wydarzenia. Na szczęście nie trzeba będzie długo czekać. Już w grudniu film trafi na Netflix, gdzie pooglądać go będą mogli wszyscy posiadacze abonamentu.

Jak obejrzeć „Dwóch Papieży”?

Film „Dwóch Papieży” będzie można zobaczyć w grudniu na platformie Netflix. Niestety, dostęp do niego otrzymają tylko posiadacze abonamentu, który kosztuje co najmniej 34 złote (w wersji podstawowej, standard – 43 złote, premium – 52 złote). Plan podstawowy umożliwia jednoczesne oglądanie na jednym ekranie, pakiet standard daje dostęp do video w jakości HD i pozwala korzystać z platformy dwóch osobom, premium to jakość Ultra HD i możliwość oglądania filmów na czterech ekranów jednocześnie.

* Jak witają się papieże? – Papież jest tylko jeden …

JMI