Drugi sezon Wiedźmina na Netflixie – kiedy premiera i o czym będzie?

0
1001
Wiedźmin 2 Ciri
Choć próby przewidzenia wydarzeń w drugim sezonie „Wiedźmina” są na ten moment czystą spekulacją, miłośnicy książek Sapkowskiego rozgryźli już kilka kluczowych dla serialu wątków | fot.: Netflix

Premiera pierwszego sezonu „Wiedźmina” okazała się ogólnoświatowym sukcesem, dzięki czemu Netflix wreszcie może się pochwalić swoją „Grą o tron”. Choć zdaniem showrunnerki Lauren Hissrich koncepcja rozwoju serialu jest już od dawna gotowa, tak naprawdę prace nad następnym sezonem ruszyły dopiero w drugiej połowie 2020 roku. Kiedy odbędzie się premiera drugiego sezonu „Wiedźmina”? O czym będzie opowiadała jego fabuła?

Praca wre, lecz z przerwami

Przez problemy spowodowane pandemią koronawirusa praca na planie musiała zostać już wstrzymana – na dodatek nie jeden, a aż dwa razy. Jednak mimo to twórcy są optymistycznej myśli. Większość scen została już nakręcona i pod koniec 2020 roku trafiła na etap postprodukcji. Co ciekawe, ekipa realizacyjna zaliczyła też wycieczkę do Polski, a konkretniej do śląskiego Zamku Ogrodzieniec, gdzie kręcono sceny z udziałem dużej liczby statystów. Fani twórczości Sapkowskiego spekulują, że polski zamek „odegra” wiedźmińskie siedliszcze Kaer Morhen. Obecność scen batalistycznych sugeruje, że forteca zostanie zaatakowana, a Geralt z resztą wiedźminów prawdopodobnie będzie musiał stanąć w jej obronie.

Premiera drugiego sezonu „Wiedźmina” jeszcze w 2021 roku

Choć drugi sezon jest już na etapie preprodukcji, prawdopodobnie na jego premierę przyjdzie jeszcze poczekać. Twórcy na pewno staną jeszcze przed koniecznością dokrętek, a stworzenie efektów specjalnych przy serialu z dużą ilością elementów fantastycznych będzie niezwykle czasochłonne. Warto przy tym pamiętać, że drugi sezon „Wiedźmina” może pochwalić się znacznie większym budżetem, co przełoży się zapewne nie tylko na lepszą jakość efektów komputerowych, ale też na większą częstotliwość ich wykorzystania. Mimo to Netflix zapowiedział, że premiera drugiego sezonu nastąpi w drugiej połowie 2021 roku.

Co wydarzy się w drugim sezonie „Wiedźmina”? Spekulujemy!

Choć próby przewidzenia wydarzeń w drugim sezonie „Wiedźmina” są na ten moment czystą spekulacją, miłośnicy książek Sapkowskiego rozgryźli już kilka kluczowych dla serialu wątków. Przede wszystkim pod znakiem zapytania stoi dalsza przyszłość Północnych Królestw – pomimo finałowego wyczynu Yennefer armie Nilfgaardu wydają się być niepokonane i gotowe do przeprowadzenia inwazji. Kluczową postacią pozostaje Vilgefortz – jeden z najpotężniejszych magów, który manipuluje czarodziejami i prowadzi własne gierki. Zapewne to właśnie on szybko wyrośnie na głównego antagonistę serii i już wkrótce dołączy do Fringilli Vigo. Co istotne, wiadomo już że w drugim sezonie poznamy innych wiedźminów, w tym Vesemira, mentora Geralta, oraz Lamberta i Eskiela. Możemy spodziewać się, że akcja serialu zahaczy o Kaer Morhen, w którym Ciri prawdopodobnie przejdzie wiedźmińskie szkolenie i nauczy się walczyć. Ważne są także dalsze losy Yennefer oraz pozostałych czarodziejów walczących z Nilfgaardem. Możemy spodziewać się tymczasowego zawieszenia broni, spotkania magów w Aretuzie oraz próby nilfgaardzkiego zamachu stanu.

Już nie możemy doczekać się premiery drugiego sezonu „Wiedźmina”. Jeszcze w tym roku będzie nam dane zobaczyć kontynuację przygód Geralta, Yennefer i Ciri. Gdy data premiery zostanie ogłoszona, na pewno damy wam o tym znać!

TBO