Gomorra – naga prawda o włoskiej mafii? Na czym polega popularność serialu i co wiemy o 5 sezonie?

0
5998
Gomorra
To właśnie reklamowanie "Gomorry", jako pierwszej produkcji, która obrazuje prawdziwy wizerunek neapolitańskiej mafii, sprawiło, że przed telewizorem zasiadło tak wielu widzów | fot.: Netflix

Włoski serial „Gomorra” dotyczący działalności mafii neapolitańskiej, bardzo szybko zyskał ogromną popularność nie tylko na Półwyspie Apenińskim, ale także w całej Europie. Do tej pory powstały już cztery sezony, które opowiadają o losach mafijnych klanów, które cały czas walczą o wpływy na nowych terenach. Czy serial doczeka się kontynuacji i co tak naprawdę wpłynęło na jego niesamowitą popularność?

Czemu serial „Gomorra” tak szybko stał się popularny?

Z całą pewnością „Gomorra” zyskała szybki rozgłos ze względu na to, że był to pierwszy tak dokładnie zrealizowany serial telewizyjny, który faktycznie w znacznym stopniu przedstawia prawdę. Wielką zaletą tej produkcji jest to, iż zekranizowana została na podstawie książki Roberto Saviano o tym samym tytule, a autor napisał ją na podstawie prawdziwych przeżyć oraz prowadzonego śledztwa. To właśnie reklamowanie „Gomorry”, jako pierwszej produkcji, która obrazuje prawdziwy wizerunek neapolitańskiej mafii, sprawiło, że przed telewizorem zasiadło tak wielu widzów. W dodatku jest to serial pozbawiony zbędnych koloryzacji, czy zatajania prawdy. To właśnie jego okrucieństwo oraz realizm wpłynęło na to, że „Gomorra” zyskała tak dużą publiczność. Serial szybko został skomentowany przez dziennikarzy na całym świecie, ponieważ neapolitańska Camorra faktycznie posiada wpływy w nawet najbardziej odległych zakątkach świata, co także zostało dokładnie ukazane w kolejnych sezonach produkcji.

5 sezon- kiedy się pojawi oraz, co o nim wiadomo?

Wcale nie tak dawno zakończyła się emisja czwartego sezonu, a w mediach już coraz głośniej o kolejnym! Niestety pojawiły się doniesienia o tym, że scenariusz do „Gomorry 5” jeszcze nie powstał, co może znacząco wydłużyć czas oczekiwania na kolejną część. Prawdopodobnie nie pojawi się ona przed rokiem 2021, choć ta kwestia także stale jest ustalana, co uniemożliwia podanie jednej, konkretnej daty. Jedno może być jednak pewne. W kolejnym sezonie nie zabraknie głównego bohatera, czyli Gennaro, w którego wciela się Salvatore Esposito. Prawdopodobnie także, „Gomorra” znów zmieni lokalizację i nie będzie rozgrywać się jedynie na terenach Kampanii, czy samych Włoch. Do jakich krajów tym razem udadzą się najgroźniejsi mafiosi? Tego producenci serialu jeszcze nie zdradzają, najpewniej chcąc zrobić widzom niemałą niespodziankę. Dużym zaskoczeniem dla fanów „Gomorry” może być, także zapowiedz prequela opowiadającego o losach Ciro di Marzo, który ma wejść na ekrany kin.
Z całą pewnością po kolejnej części „Gomorry” można spodziewać się tego, że tak jak jej poprzednie części, i ta będzie trzymać przez cały czas w napięciu.

Wszystkie te doniesienia jasno pokazują, że fani mogą spać spokojnie. Najnowszy sezon „Gomorry” jest już planowany i prace nad nim cały czas trwają. Na pewno sezon piąty będzie okazją do zobaczenia swoich ulubionych bohaterów i dalszego śledzenia ich losów. Warto też pozostawać na bieżąco ze wszystkimi doniesieniami na temat produkcji, aby być pewnym daty premiery pierwszego odcinka.


MSZ