Seriale na wakacje – czyli najciekawsze letnie zapowiedzi

0
7430
Ostre przedmioty – miniserial HBO na podstawie powieści Gillian Flynn z Amy Adams w roli głównej 9 lipca w HBO | fot.: HBO

Dzięki dostępowi do platform takich jak Netflix, HBO Go, czy Showmax, a nawet Amazon Prime, każdy kto tylko ma internet może być na bieżąco ze swoimi ulubionymi serialami. Oczywiście część z nich emitowana jest także w stacjach telewizyjnych, ale zwykle z opóźnieniem lub o stałych porach, które nie każdemu pasują. Podczas wakacji wiele osób ma więcej czasu, aby nadrobić ostatnie sezony swoich ulubionych produkcji czy też zabrać się za coś nowego. Jakie są najciekawsze letnie zapowiedzi serialowe?

Najciekawsze premiery czerwca

Przyjmuje się, że okres wakacyjny zaczyna się od czerwca mimo, że szkoły i uczelnie wyższe kończą działalność dopiero w ostatnim tygodniu tego miesiąca. Jednakże nie da się ukryć, że jeszcze w kwietniu i maju kończą się produkcje zaczynające swoją emisję na jesień, a od czerwca zaczynają się seriale puszczane w mid season, czyli wakacyjne.

Jednym z najlepiej zapowiadających się seriali jest Sukcesja – opowiadająca o dysfunkcyjnej rodzinie, której członkowie zasiadają na wysokich stanowiskach w międzynarodowej korporacji. Tytułowa sukcesja ma przebiegać z ojca na syna, ale oczywiście do wyścigu po ster firmy staną i inne dzieci właściciela, a nawet całe pokolenie.

Sukcesja – nowy serial produkcji HBO o władzy, polityce, mediach i wielkich pieniądzach | fot.: HBO

Od dawna wyczekiwana premiera serialu Marvel Claok & Dagger również zadebiutuje w czerwcu. Nastolatkowie Tyron Johnson i Tandy Bowen nabywają nadprzyrodzonych mocy i zostają tytułowymi Cloakiem i Daggerem. Oprócz niesamowitych mocy łączy ich też uczucie. Zatem serial kierowany jest nie tylko dla fanów Marvela, ale i widzów młodych.

W czerwcu do ramówki wracają też z nowymi sezonami seriale takie jak: The Affair, Luke Cage (22.06), Glow (29.06) czy Salvation.

Drugi sezon serialu Marvel: Luke Cage już od 22 czerca na Netflix | fot.: Netflix

Serialowy lipiec

Najbardziej wyczekiwanym miniserialem tego lata są Ostre przedmioty oparte na powieści Gillian Flynn. Opowiadać on będzie o dziennikarce, która przez samookaleczania trafiła do szpitala psychiatrycznego. Po jego opuszczeniu musi od nowa ułożyć sobie życie, czego nie ułatwia jej alkoholizm ani wycofanie. Z demonami z przeszłości musi zmierzyć się za sprawą dwóch zabójstw dziewczynek, do których dochodzi w jej rodzinnym miasteczku. Duszna atmosfera miasta, niepokój mieszkańców, ale i poplątane relacje z członkami rodziny dają efekt napięcia, które od początku udziela się widzowi. Amy Adams w swojej roli jest doskonała. Całość zaś podkreśla świetna muzyka.

Amy Adams w roli dziennikarki – alkoholiczki, która musi zmierzyć się z demonami z przeszłości |fot.: HBO

Kolejnym ciekawym serialem może być Castle Rock oparty na twórczości Stephena Kinga. Jednak jest to autorski serial pisarza, a nie przeniesienie na srebrny ekran jego książek. Tytułowe Castle Rock to fikcyjne miasteczko, w którym toczy się akcja wielu powieści autora. Tym razem skupi się ona na prawniku, który pracuje najczęściej nad sprawami skazanych na śmierć.

W lipcu do ramówki powracają seriale bardzo dobrze przyjęte w Polsce takie jak: Hit the floor, Orange is the new black, Suits czy Wynnona Earp.

Co warto obejrzeć w sierpniu?

W tym miesiącu największą niespodziankę szykuje dla swoich widzów Netflix, gdyż wypuści meksykańską, autorską produkcję podtytułem La Casa de las Flores, która będzie opowiadać o rodzinie de La Mora, prowadzącej florystyczny biznes. Każdy z członków rodziny ma swoje sekrety, a najwięcej ma ich oczywiście głowa rodziny. Gdy jego kochanka umiera do domu mężczyzny przybywają dzieci z nieprawego łoża, o których nikt wcześniej nie wiedział.

Netflix ogłosił wczoraj, że premiera drugiego sezonu serialu Ozark z udziałem Jasona Batmana, Laury Linney i Julii Garner oraz nową członkinią obsady – Janet McTeer odbędzie się 31 sierpnia 2018 r o 9:01. W drugim sezonie będziemy śledzić dalsze losy Marty’ego Byrde’a i jego rodziny wmieszanych w niebezpieczny światek narkotywego kartelu. W momencie, kiedy Byrde’om wydawało się, że po śmierci Dela wszystko zacznie się układać, gang wysyła swoją bezwględną prawniczkę Helen Pierce, by trochę namieszała. Marty i Wendy próbują pogodzić interes rodziny z narastającym zagrożeniem. Ich współpraca z żądnymi władzy Snellami, kartelem i ich nową wysłanniczką Ruth Langmore, której ojciec Case właśnie wyszedł z więzienia staję coraz bardziej ryzykowna. Stawka jest wyższa niż kiedykolwiek, a Byrde’owie wkrótce zrozumieją, że żeby wyjść z tej sytuacji cało, muszą iść na całość.

W drugim sezonie będziemy śledzić dalsze losy Marty’ego Byrde’a i jego rodziny wmieszanych w niebezpieczny światek narkotywego kartelu | fot.: Netflix

Więcej na: netflix.com/ozark


NMI