Uczta serialomaniaka – co zobaczyć jesienią

0
875
"Ozark" to z całą pewnością produkcja znakomita, wyróżniająca się nie tylko świetnie napisanym scenariuszem oraz znakomicie prowadzoną fabułą, lecz także wyjątkowym, mrocznym i przygnębiającym klimatem | fot.: Netflix

Jak  co roku jesień będzie prawdziwą gratką dla miłośników seriali. Już całkiem niedługo czekają na powroty kilku kultowych produkcji, znanych chyba wszystkich, a także kilku seriali mniej znanych, lecz również odznaczających się niezwykle wysoką jakością.

Jakie najciekawsze serialowe powroty będą miały miejsce jesienią 2018 roku? Oto nasz subiektywny ranking najciekawszych seriali, jakie w tym okresie pojawią się na ekranach naszych telewizorów i/lub komputerów.

Najciekawsze serialowe powroty jesienią 2018 roku

1. Ozark (30 sierpnia)

Co prawda, 30 sierpnia to formalnie rzecz biorąc jeszcze nie jesień, jednak pierwszy sezon produkcji platformy Neftlix zrobił na nas tak ogromne wrażenie, że po prostu nie możemy powstrzymać się przed poinformowaniem czytelnika o tym, że drugi sezon tego znakomitego serialu wraca już za chwilę.

Dla tych, którzy jeszcze nie mieli styczności z tą produkcją: „Ozark” to serial pod wieloma aspektami przypominający kultowe „Breaking Bad”. Nie jest jednak jakaś wtórna pseudokopia, lecz jak najbardziej pełnokrwista oryginalna opowieść o dość przeciętnym notariuszu, który na skutek zbiegu nieszczęśliwych wypadków dostaje się pomiędzy przysłowiowy młot a kowadło(w tej roli regionalni, amerykańscy gagnsterzy oraz jeden z największych meksykańskich karteli narkotykowych).

„Ozark” to z całą pewnością produkcja znakomita, wyróżniająca się nie tylko świetnie napisanym scenariuszem oraz znakomicie prowadzoną fabułą, lecz także wyjątkowym, mrocznym i przygnębiającym klimatem.

2. The Walking Dead

Oczywiście, w naszym zestawieniu nie mogło zabraknąć flagowej produkcji od stacji AMC, czyli „The Walking Dead”, Jak doskonale wiadomo, 8 sezon amerykańskiego serialu wzbudził sprzeczne opinie (zwłaszcza jego pierwsza część). Tym razem twórcy zapowiadają jednak, że opowieść o człowieczeństwie oraz jego uwarunkowaniach, będąca pozornie opowieścią o zombie, nabierze całkowicie nowej dynamiki oraz dramatyzmu. Czy po tylu sezonach scenarzystom rzeczywiście uda się na nowo uczynić „The Walking Dead” jednym z najlepszych seriali współczesnej telewizji? Wnioskując po różnych zapowiedziach, można uznać, że jest to prawdopodobne. Przekonamy się o tym jednak sami już w październiku.

3. House of Cards

To chyba największa zagadka spośród wszystkich znanych i cenionych seriali. Wiadomo przecież, że w kolejnym sezonie nie pojawi się już Kevin Spacey, czyli dotychczasowy główny bohater: bezwzględny i zawsze osiągający swoje cele Frank Underwood. Siłą rzeczy nową główną protagonistką sztandardowej produkcji Neftlixa stanie się żona Franka, Claire Underwood. Wiemy już, że Claire dzięki swojemu sprytowi oraz bezwzględności godnej jej męża zdołała objąć urząd prezydenta Stanów Zjednoczonych. Jak jednak nowa Pani Prezydent poradzi sobie w tej roli? Czy serial, pozbawiony głównego bohatera, zdoła utrzymać swój wysoki poziom? Oczywiście, nie sposób tego rozstrzygnąć przed premierą kolejnego sezonu. Z całą jednak pewnością powrót „House of Cards” będzie jednym z najważniejszych serialowych wydarzeń tej jesieni.

RŁO