Biżuteria na komunię dla dziewczynki

0
3977
Dziewczynka podczas komunii
Jednym ze wciąż najchętniej wybieranych prezentów na komunię dla dziewczynki jest biżuteria. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Komunia to nie tylko uroczystość o charakterze religijnym, ale też czas wyjątkowych spotkań z rodziną. W polskiej tradycji mocno zakorzenił się zwyczaj obdarowywania z tej okazji dzieci prezentami. Klasyczny zegarek, rower, rolki to prezenty, które cieszyły się popularnością jeszcze kilka lat temu. Na jakie podarunki warto postawić dzisiaj? Podpowiadamy sprawdzone rozwiązania.

Jaki prezent na komunię dla dziewczynki?

Pomysłów na komunijne prezenty jest naprawdę sporo. By mieć pewność, że nasze pieniądze zostaną dobrze zainwestowane, warto postawić na jeden z prezentowych pewniaków. Przedstawiamy 5 sprawdzonych propozycji, z których każda mała dama będzie zadowolona.

  1. Biżuteria na komunię dla dziewczynki: to komunijny klasyk, który od lat plasuje się na szczycie prezentowych list przebojów. Pamiątkowy łańcuszek z medalikiem, stylowe kolczyki, elegancka bransoletka – każda z tych propozycji spotka się z entuzjazmem małej księżniczki. Biżuteria podarowana na komunię to prezent nie tylko piękny, ale i praktyczny – w odpowiednim rozmiarze może być użytkowana w zasadzie od razu.
  2. Pieniądze: jeśli nie wiemy, jaki prezent najlepiej wpasuje się w oczekiwania dziecka, zawsze możemy zdecydować się na bezpieczną opcję w postaci gotówki. Pieniądze dziecko będzie mogło przeznaczyć na zakup wymarzonego gadżetu lub po prostu odłożyć na później.
  3. Rower, rolki, hulajnoga: czy na komunię nadal kupuje się rowery? Okazuje się, że tak! Dobrze wyposażony rower górski, elektryczna hulajnoga, rolki w ciekawym kolorze to prezenty, które z pewnością często będą w użyciu.
  4. Smartwatch: klasyczne zegarki, które jeszcze kilka lat temu wręczało się na komunię, zostały dziś niemal całkowicie wyparte przez nowoczesne smartwatche. Co to jest? To urządzenie stanowi rodzaj nowoczesnego zegarka, który łączy się za pomocą Wi-Fi lub modułu Bluetooth ze smartfonem. Dzięki temu otrzymujemy powiadomienia o połączeniach i wiadomościach bez konieczności sięgania po telefon i przerywania wykonywanej akurat czynności.
  5. Smartfon: znakomitym prezentem na komunię jest także smartfon. W nowoczesnym wydaniu, z dużym wyświetlaczem, aktualnymi aplikacjami zapewni dziecku kontakt ze światem w każdym momencie dnia.

Srebrna czy złota biżuteria na komunię?

Jednym ze wciąż najchętniej wybieranych prezentów na komunię dla dziewczynki jest biżuteria. Wiele osób zastanawia się jednak, czy warto inwestować w komplet ze złota, czy może lepiej sprawdzi się srebrna biżuteria. Wszystko zależy. Złoty łańcuszek czy złote kolczyki to elegancki prezent, który nigdy nie straci na wartości. Taki zestaw dziewczynka będzie mogła nosić przez wiele lat. Komplet ze srebra jest bardziej uniwersalny i lepiej dopasowany do potrzeb dziecka. Minimalistyczny i skromny lepiej podkreśli delikatną urodę małej księżniczki. Jaką biżuterię na prezent komunijny warto wybrać? Opcji jest całkiem sporo. Oprócz klasycznych łańcuszków z medalikiem warto rozważyć zakup kolczyków – sztyfty w kształcie serduszek, kwiatuszków, motylków wywołają zachwyt każdej dziewczynki. Ciekawym pomysłem na prezent komunijny będzie też bransoletka z wyjątkowym charmsem. Taki podarunek zapoczątkuje pasję do tworzenia własnej kolekcji uroczych zawieszek – a my z pewnością jeszcze nie raz będziemy mieli okazję dołożyć do tej kolekcji nową cegiełkę w postaci kolejnego przepięknego koralika.

Czy biżuteria na komunię dla dziewczynki to dobry pomysł? Jesteśmy przekonani, że tak. Elegancka i wyjątkowa nigdy się nie znudzi i mimo upływu czasu nadal będzie przypominała o tym wyjątkowym dniu spędzonym w gronie najbliższych osób.


Materiał partnera zewnętrznego