10 interesujących i praktycznych aplikacji na smartfon – musisz je sprawdzić!

0
890
aplikacje na smartfona
Oto dziesięć interesujących i praktycznych aplikacji na smartfona, które musisz sprawdzić| fot.: Fotolia

Większość z nas korzysta ze smartfonów, aby sprawdzić media społecznościowe, wysłać wiadomość tekstową, zapłacić rachunki bądź po prostu zadzwonić do kogoś. Poza podstawowymi funkcjami telefonu są także aplikacje, które zwiększą funkcjonalność naszego urządzenia oraz urozmaicą bądź uproszczą nasze codzienne życie. Oto dziesięć interesujących i praktycznych aplikacji na smartfona, które musisz sprawdzić.

Clean Master

Umożliwia proste zarządzanie plikami na smartfonie oraz czyści pamięć ze zbędnych plików.

Dogo

Jest to aplikacja idealna dla opiekunów czworonogów. Dogo pomaga w szkoleniu psów. Metoda szkolenia jest oparta na tresurze pozytywnej, która jest polecana przez wielu behawiorystów. Aplikacja zawiera instrukcje, które krok po kroku wyjaśnią jak nauczyć psiaka danych komend. Ponadto Dogo ma wbudowany kliker oraz alarm przypominający o codziennym szkoleniu.

Zdrowe zakupy

Aplikacja umożliwia skanowanie kodu kreskowego danego produktu oraz odczytanie jego składu. Zdrowe zakupy skanując kod, rozpisuje nam listę składników i wskazuje, które są zdrowe bądź wręcz przeciwnie. Zakres produktów jest naprawdę szeroki.

Endomondo

Endomondo jest aplikacją pomagającą w codziennym treningu. Aplikacja umożliwia monitorowanie postępów w około pięćdziesięciu rodzajów sportów, podaje takie parametry jak dystans, tętno, średnia prędkość, liczba spalonych kalorii, kadencja oraz czas trwania aktywności, prowadzenie dziennika odżywiania, a nawet pozwala na rywalizację ze znajomymi.

Shazam

Shazam potrafi rozpoznać utwór „słuchając” go poprzez mikrofon telefonu. Jeżeli kiedykolwiek miałeś problem z odnalezieniem tytułu piosenki, to ta aplikacja go rozwiąże. Po „odsłuchaniu” utworu Shazam prezentuje najbardziej trafne tytuły piosenek. Dodatkowo dowiemy się o ewentualnych trasach koncertowych artysty wykonującego dany utwór, kupimy jego piosenki, a nawet obejrzymy teledyski.

iTaxi

Aplikacja działa w około stu pięćdziesięciu miastach. ITaxi pozwala odnaleźć kierowców w pobliżu, zobaczyć ich oceny wystawiane przez klientów, uzyskać informacje odnośnie ich samochodów, którymi się poruszają, a także indywidualnie ustawianych stawek za każdy przejechany kilometr. Umożliwia również płatność bezgotówkową za pomocą szybkiego przelewu.

Livescore

Aplikacja idealna dla fanów sportu. Livescore pozwala na szybki wgląd do wyników spotkań drużyn sportowych w niesamowicie wielu dyscyplinach.

Evernote

Evernote pozwala na szybką oraz prostą organizacją notatek tekstowych, głosowych i graficznych. Notatki z aplikacji można publikować na Facebooku oraz Twitterze.

Photomath

Photomath to aplikacja ułatwiająca życie wszystkim uczniom, studentom oraz osobom, które mają styczność z działaniami matematycznymi. Aplikacja polega na odczytaniu za pomocą aparatu w telefonie działania matematycznego oraz rozwiązania go. Aplikacja nie tylko bardzo szybko rozwiązuje równanie, ale i pomaga w nauce. Photomath potrafi pokazać wynik, rozpisać w zrozumiały sposób metodę rozwiązywania oraz rozrysować wykres. Odczytuje zarówno działanie drukowane, jak i te pisane odręcznie.

Kindle

Aplikacja pozwala na dostęp do wielu e-booków w pełnej wersji oraz demo.

Reasumując, sklepy z aplikacjami kryją przed nami wiele aplikacji, które z pewnością polepszą jakość naszego życia oraz przyniosą wiele radości.

KKO