Codzienne zakupy – jak robić je szybko, wygodnie i tanio?

0
918
Mądre zakupy
Załatwienie wszystkich spraw i przyniesienie do mieszkania samych przydatnych rzeczy nie jest niemożliwe - z pomocą kilku trików każdy może ułatwić sobie wyjścia do sklepu | fot.: Fotolia

Zakupy, które zadowolą wszystkich domowników i sprawią, że po powrocie do domu nie okaże się, że trzeba wrócić po kilka produktów do sklepu – dla niektórych wydaje się to wprost niewykonalne. Codzienne bieganie między alejkami i rozglądanie się za najlepszymi okazjami nie powinno być czynnością zajmującą długie godziny, a przyjemnością. Załatwienie wszystkich spraw i przyniesienie do mieszkania samych przydatnych rzeczy nie jest niemożliwe – z pomocą kilku trików każdy może ułatwić sobie wyjścia do sklepu.

Czego tak naprawdę potrzebujesz?

Listy zakupów wydają się niektórym zbędne, jednak dzięki nim łatwiej jest sprecyzować, czego w domu brakuje i co faktycznie należy kupić. Aktualnie nie trzeba już robić listy na kartce papieru, można posiłkować się notatnikiem w telefonie, czy poprosić bliską osobę, by przesłała SMS-em, czy czegoś pilnie potrzebuje. Dzięki ustaleniu, co jest niezbędne, dużo łatwiej robić jest zakupy, gdyż z góry mamy ustalony cel i skupiamy się na poszukiwaniu konkretnych rzeczy.
Często podczas tworzenia listy zakupów zdajemy sobie także sprawę, że nie wszystko, co wpisaliśmy, jest konieczne i po chwili namysłu wykreślamy część rzeczy. Pozwala to na zaoszczędzenie pieniędzy, czasu i zrobienie przemyślanych zakupów, których później się nie żałuje.

Liczy się dobre rozeznanie

Jeśli zależy nam na zdobyciu różnych przedmiotów i produktów spożywczych w jak najlepszej cenie, warto rozglądać się w supermarketach za przecenami. Trzeba na nie jednak uważać, gdyż czasem skłaniają one do zakupu rzeczy, których normalnie nie kupilibyśmy. Ciekawym sposobem jest jednak przeglądanie gazetek promocyjnych (papierowych lub online), aby wychwycić najlepsze okazje cenowe. Często produkt, po który często sięgamy (np. jabłka, mleko), w jednym tygodniu będzie przeceniony w jednym supermarkecie, a w następnym w kolejnym sklepie. Porównywanie cen w różnych miejscach jest zdecydowanie nawykiem, który warto sobie wyrobić.

Intrygujące okazje

Podczas zakupów w większych sieciach supermarketów zauważyć można, że w każdym z nich najniższe ceny w przypadku wielu produktów ma marka własna, czyli taka, która oznaczona jest logiem sklepu. Zazwyczaj wyjątkowo korzystnie wychodzi zakup takich produktów jak: cukier, mąka, kasza, woda mineralna.
Gdy mamy dużą rodzinę i musimy kupować więcej produktów, korzystne mogą okazać się promocje polegające na obniżeniu ceny w przypadku zakupu dużej ilości, np. całej zgrzewki wody, czy kilku opakowań mleka. Nowością w wielu sklepach jest także wprowadzenie punktu, w którym znajdują się produkty, które tracą datę ważności. O ile chcemy użyć ich tego samego lub następnego dnia, nie ma obaw, by po nie sięgnąć. Często są przecenione o ponad połowę, czasem nawet 70% lub więcej.

Codzienne zakupy mogą być bezproblemowe, szybkie i zapewniać wszystko, czego potrzebujemy. A, co istotne, nie jest to nic trudnego, a tym bardziej niewykonalnego. Dzięki odpowiedniemu planowaniu i umiejętności wyboru właściwych promocji każdy pobyt w sklepie będzie nas w pełni satysfakcjonować. Skorzysta na tym cała rodzina oraz budżet domowy.


APO