Czy aby dostać pożyczkę konieczne jest zaświadczenie o zarobkach?

0
994
Pożyczka bez zaświadczenia o zarobkach
Ubiegając się o pożyczkę w firmie pozabankowej najczęściej nie trzeba przedstawiać ani zaświadczenia o zarobkach, ani nawet skanu dowodu osobistego – ponieważ tożsamość jest potwierdzana przy pomocy przelewu weryfikacyjnego, wystarczy jedynie podać dane z dokumentu | fot.: Fotolia

Ubiegając się o środki w firmie pożyczkowej można liczyć na maksymalnie uproszczone procedury i minimalne wymagania dokumentacyjne. Czy na te ostatnie składa się również konieczność przedstawienia dokumentów dochodowych? Poniżej odpowiadamy na pytanie, czy, a jeśli tak to w jakiej sytuacji, można dziś otrzymać pożyczkę na dowód bez zaświadczeń o zarobkach.

Za sprawą prostego, pozbawionego zbędnych formalności procesu pożyczkowego, środki można dziś pożyczać w szybki, łatwy i wygodny sposób. By zaciągnąć pozabankową pożyczkę online, klient musi jedynie wejść na stronę wybranej firmy pożyczkowej, a następnie wypełnić i złożyć drogą elektroniczną wniosek o finansowanie – jeśli po raz pierwszy wnioskuje o pożyczkę w danej instytucji, jest jeszcze zobowiązany potwierdzić swoją tożsamość wykonując symboliczny przelew weryfikacyjny. Później pozostaje mu już tylko poczekać na rozpatrzenie wniosku i udostępnienie umowy o pożyczkę. Po otrzymaniu podpisanego dokumentu pożyczkodawca przelewa na jego konto należną kwotę środków. W taki sposób przebiega ubieganie się o pożyczkę na dowód bez zaświadczeń.

Pożyczka w firmie pożyczkowej – czyli pożyczka na dowód bez zaświadczeń o zarobkach od 18 lat

Ubiegając się o pożyczkę w firmie pozabankowej najczęściej nie trzeba przedstawiać ani zaświadczenia o zarobkach, ani nawet skanu dowodu osobistego – ponieważ tożsamość jest potwierdzana przy pomocy przelewu weryfikacyjnego, wystarczy jedynie podać dane z dokumentu.

Należy podkreślić, że posiadanie dowodu osobistego jest warunkiem niezbędnym do tego, by móc skorzystać z pożyczki pozabankowej. Poza tym, zwykle niezbędne jest też wykazanie sytuacji finansowej, która w ocenie pożyczkodawcy pozwoli na bezproblemową spłatę zobowiązania. Uściślając, podczas wnioskowania o pożyczkę na dowód bez zaświadczeń, w większości przypadków trzeba podać źródło i wysokość swoich zarobków. Ponadto, wiele firm pożyczkowych dodatkowo sprawdza klientów w bazie danych BIK oraz rejestrach dłużników.

W praktyce, pożyczki bez zaświadczeń są udostępniane klientom przede wszystkim po to, by mogli oni pozyskać środki szybko i bez zbędnych formalności. Od podstawowego badania kondycji finansowej i historii kredytowej klienta odstępują tylko nieliczne firmy – i to zwykle wyłącznie w przypadku wnioskowania o małe kwoty, nieprzekraczające 1000-1500 złotych.

Pożyczka na dowód bez zaświadczeń – nie jeden, lecz kilka różnych produktów

Pożyczka na dowód, pożyczka bez zaświadczeń czy pożyczka na oświadczenie – w rzeczywistości, tego typu określenia można odnieść do kilku różnych produktów pozabankowych. Firmy pożyczkowe zwykle nazywają tak przede wszystkim oferowane przez siebie chwilówki, ale uproszczony proces pożyczkowy zwykle stosują również w przypadku klasycznych pożyczek ratalnych oraz limitu odnawialnego. Ubiegając się o dowolny z tych produktów trzeba podać jedynie informacje o dochodach oraz dane z dowodu osobistego – tak jest najczęściej, ale nie zawsze.

Kiedy konieczne jest zaświadczenie o zarobkach?

Skorzystanie z pożyczki na dowód bez zaświadczeń jest możliwe zwykle pod warunkiem, że opiewa ona na relatywnie niewielką kwotę, rzędu kilkuset czy kilku tysięcy złotych. Niemniej jednak, dane z dowodu i oświadczenie o zarobkach nierzadko wystarczają również, by zaciągnąć zobowiązanie nawet na kilkanaście tysięcy złotych. W przypadku jeszcze wyższych sum finansowania, w zdecydowanej większości przypadków wymagane jest już udokumentowanie dochodów; jedną z niewielu instytucji pożyczkowych, które nie rezygnują z uproszczonych procedur nawet przy wysokiej pożyczce jest Euroloan (szczegóły oferty dostępne są pod adresem: https://www.euroloan.pl/pozyczki).

Warto pamiętać, że choć wszystkie firmy pożyczkowe muszą stosować się do obowiązujących przepisów, to jednak każda z nich indywidualnie ustala zasady rozpatrywania wniosków pożyczkowych. Dlatego na rynku można spotkać zarówno oferty pożyczek na kilkanaście czy kilkadziesiąt tysięcy złotych bez zaświadczeń, jak również propozycje finansowania na poziomie kilku tysięcy złotych, gdzie wymagane jest okazanie dokumentów dochodowych.

Co jeszcze warto wiedzieć?

Pożyczki na dowód bez zaświadczeń o zarobkach od 18 lat to łatwo dostępne produkty finansowe, dzięki którym można szybko pozyskać gotówkę na dowolne wydatki. Pozwalają sfinansować zakup nowej pralki, naprawę samochodu, wakacyjny wyjazd, a nawet remont mieszkania. Co ważne, ponieważ firmy pożyczkowe stosują łagodne kryteria oceny wniosku, z takiego wsparcia często mogą skorzystać osoby, które z różnych powodów nie mają szans na otrzymanie kredytu bankowego. Warto jednak podkreślić, że brak lub bardzo niskie dochody, czy też poważne zaległości w spłacie wcześniejszych zobowiązań, praktycznie zawsze skutkują odmowną decyzją pożyczkową.


Artykuł sponsorowany