Porównanie popularnych kredytów gotówkowych – na co zwrócić uwagę?

0
631
Kredyt - pożyczka - pieniądze - kapitał
Dobry kredyt gotówkowy powinien być nie tylko tani, ale także wygodny w obsłudze i niosący za sobą dodatkowe korzyści | fot.: materiał partnera

Chcesz znaleźć tani kredyt gotówkowy, który weźmiesz szybko i wygodnie, także przez inter-net? Zanim podpiszesz umowę z bankiem, koniecznie porównaj oferty dostępnych na rynku kredytodawców. W artykule wskażemy 5 parametrów, na które warto zwrócić uwagę, aby dokonać najlepszego wyboru.

Kredyt gotówkowy to popularny produkt finansowy, który pozwoli Ci szybko i wygodnie pozyskać dodatkowy zastrzyk gotówki. Pieniądze z kredytu możesz przeznaczyć na dowolny cel: sfinansowanie bieżących wydatków, kupno wymarzonego samochodu lub upragniony remont domu. Aby zawarcie umowy kredytowej przyniosło realne korzyści i nie obciążyło nadmiernie Twojego budżetu, warto zadbać o kilka kluczowych kwestii.

Zanim sięgniesz po kredyt gotówkowy

Sięgnięcie po kredyt gotówkowy okaże się zasadne jedynie w sytuacji, jeśli Twoje możliwości finansowe pozwalają na terminową spłatę rat. Mierząc siły na zamiary, unikniesz długofalowych konsekwencji opóźnień i nie zaniedbasz innych zobowiązań finansowych.

Co możesz zrobić? Zanim zaczniesz poszukiwania kredytu, który najlepiej spełni Twoje oczekiwania, zastanów się, jaki miesięczny budżet jesteś w stanie przeznaczyć na jego spłatę. Przy uwzględnieniu regularnych kosztów utrzymania gospodarstwa domowego, rat aktualnie spłacanych kredytów i pożyczek oraz innych zobowiązań finansowych.

Jak wybrać najlepszy kredyt gotówkowy?

Sięgnięcie po przypadkowy kredyt gotówkowy może pociągnąć za sobą nie tylko dodatkowe koszty, ale także mniejszą wygodę obsługi czy brak dostępnych w innych bankach benefitów.

Co możesz zrobić?

Dobry kredyt gotówkowy powinien być nie tylko tani, ale także wygodny w obsłudze i niosący za sobą dodatkowe korzyści. Aby wybrać ten najlepszy, porównaj dostępne na rynku oferty. Porównanie kredytów gotówkowych pomoże Ci zaoszczędzić pieniądze przy zachowaniu maksymalnej wygodny bankowania.

Porównanie kredytów gotówkowych – 5 parametrów, na które warto zwrócić uwagę

Chcesz znaleźć tani kredyt gotówkowy, który zaciągniesz szybko i wygodnie, także bez wychodzenia z domu? Porównując oferty poszczególnych banków, zwróć uwagę przede wszystkim na:

  • wartość RRSO. Wbrew pozorom o całkowitym koszcie kredytu nie decyduje wysokość odsetek, ale RRSO – rzeczywista roczna stopa oprocentowania. RRSO uwzględnia w sobie nie tylko wartość oprocentowania, ale także wszystkie dodatkowe koszty towarzyszące zaciągnięciu kredytu – koszt prowizji za udzielenie finansowania, ewentualnego ubezpieczenia czy opłatę za wypłatę gotówki w kasie oddziału banku. To właśnie ten wskaźnik precyzyjnie wskazuje, ile w praktyce zapłacisz za pożyczone pieniądze. Im niższy, tym tańszy kredyt gotówkowy;
  • gwarancję stałego oprocentowania. Jeśli zależy Ci na zachowaniu kontroli nad swoimi finansami, sięgnij po kredyt z gwarancją stałego oprocentowania. Dzięki niej zachowasz pewność, że w czasie trwania umowy Twoja rata nie wzrośnie;
  • możliwość decydowania o sposobie zawarcia umowy. Chcesz wziąć kredyt w 100% przez internet, bez wychodzenia z domu? A może nie masz zaufania do elektronicznych przelewów, cenisz kontakt z żywym człowiekiem i chciałbyś odwiedzić bankowy oddział? Zanim wybierzesz kredytodawcę, sprawdź, czy daje on możliwość zawarcia umowy w taki sposób, jakiego oczekujesz;
  • możliwość samodzielnego wyboru dnia spłaty rat. Czy wiesz, że sięgając po Mistrzowski kredyt gotówkowy w Santander Consumer Bank – bank od kredytów, możesz samodzielnie wybrać dzień spłaty rat? Dzięki takiemu udogodnieniu lepiej zaplanujesz wydatki, zminimalizujesz ryzyko opóźnień w spłacie rat i dostosujesz harmonogram do własnego trybu pracy. A to jest szczególnie ważne, jeśli przelewy od klientów trafiają na Twoje konto nieregularnie lub pracodawca przesyła Ci wynagrodzenie w połowie miesiąca;
  • możliwość skorzystania z dodatkowych usług. Istnieją banki, które oferują swoim klientom dodatkowe, przydatne na co dzień usługi. Jedną z najbardziej użytecznych, zwłaszcza dziś, może być pakiet ubezpieczeń assistance, zawierający profesjonalne wsparcie medyczne i techniczne.

Materiał partnera zewnętrznego