Karta podarunkowa Allegro jako forma zapłaty za zakupy

0
491
bon podarunkowy allegro
Karty podarunkowe stały się w ostatnim czasie jedną z najchętniej wybieranych opcji płatności | fot.: materiał partnera

Zakupy online to jedna z najczęściej wybieranych form nabywania produktów w naszym kraju. Do ich popularności znacznie przyczynia się pandemia koronawirusa Sars-CoV-2, która sprawiła, że wiele codziennych czynności przeniosło się do sfery cyfrowej, jaką jest internet.

Allegro rozwija się w czasie pandemii

Jedną z najbardziej popularnych platform sprzedażowych w Polsce jest bez wątpienia Allegro. Platforma umożliwia zakup praktycznie wszystkiego, czego potrzeba nam w naszych domach, ogrodach, warsztatach, garderobach, miejscach pracy, samochodach i wielu innych miejscach. Świetną nową opcją, która pojawiła się niedawno na portalu Allegro, jest karta upominkowa, którą można wykorzystać, kupując praktycznie wszystko, co jest dostępne na tej właśnie stronie. Bon podarunkowy Allegro dostępny jest w dwóch formach:

  1. Jako karta podarunkowa elektroniczna – dostępna na stronie Allegro.pl.
  2. Jako karta podarunkowa plastikowa – można nabyć ją w punktach stacjonarnych partnerów Allegro (np. Żabka, Kolporter, Tesco).

Karty podarunkowe stały się w ostatnim czasie jedną z najchętniej wybieranych opcji płatności. Zwykle są wybierane jako upominek dla bliskich, jednak mogą z powodzeniem pełnić funkcję środka płatniczego w sieci dla osób, które nie mają konta bankowego i karty płatniczej.

Jak można wykorzystać doładowanie Allegro?

Aby wykorzystać doładowanie Allegro, należy zrobić zakupy na stronie oraz wybrać metodę płatności. Następnie w zakładce płatności należy zaznaczyć „Masz kod lub kartę podarunkową” oraz wprowadzić kod swojej karty, co sprawi, że płatność zostanie obniżona o wartość karty. Podczas zakupów z kartą podarunkową nie ma ograniczenia dotyczącego liczby produktów oraz sprzedawców. Zamówienie można złożyć również przez opcję koszyka, a kartę należy wykorzystać przed finalizacją całego zamówienia.

Trzeba pamiętać jednak, że bon podarunkowy Allegro nie może zostać wykorzystany w następujących przypadkach:

  • podczas zakupów z opcją „Kup na raty”,
  • gdy chcemy wykorzystać doładowanie Allegro, aby kupić inną kartę podarunkową,
  • gdy kod został już wykorzystany w innej transakcji,
  • gdy bon podarunkowy Allegro stracił ważność.

Bon podarunkowy Allegro może zostać wykorzystany tylko raz. Nie ma możliwości rozłożenia zakupów na części z wykorzystaniem tego samego kodu. Dlatego, gdy podczas zakupów nie zostanie wykorzystana cała kwota, pozostałość zostanie zwrócona do klienta w postaci nowej karty podarunkowej, która będzie przypisana do konta użytkownika, z którego zostały wykonane zakupy z wykorzystaniem pierwotnego bonu.

Doładowanie Allegro – najlepszy pomysł na prezent dla bliskich

Zakupy z wykorzystaniem karty podarunkowej są nie tylko łatwe, lecz także przyjemne. Dobrą opcją może okazać się podarowanie bonu bliskiej osobie – swojemu przyjacielowi, zasłużonym pracownikom, drugiej połówce czy dzieciom z okazji urodzin lub innej uroczystości. Sprawi to, że unikniemy zakłopotania, dając komuś bliskiemu nietrafiony prezent. Bon podarunkowy Allegro zawsze jest świetnym pomysłem, a możliwość wykorzystania go w tak dużej platformie sprzedażowej, jaką jest bez wątpienia Allegro.pl, sprawia, że nie musimy obawiać się ani trochę, czy obdarowana przez nas osoba znajdzie coś dla siebie – bez wątpienia tak. Wygodnym sposobem jest również zakup bonu podarunkowego w sklepie stacjonarnym jak Żabka, Kolporter czy Tesco. Jeśli zastanawiasz się więc obecnie nad wyborem prezentu dla bliskiej Ci osoby, weź pod uwagę opcję zakupu karty podarunkowej Allegro. Pamiętaj jednak, aby uprzedzić obdarowanego o ważności bonu, czyli rok od zakupu, po tym terminie środki na karcie bezpowrotnie przepadną.

Materiał partnera