Pożyczki ze złą historią kredytową

0
743
pieniądze polskie banknoty pożyczka ze złą historią
Zła historia kredytowa oznacza, że w przeszłości nie spłacaliśmy swoich zobowiązań finansowych zgodnie z harmonogramem spłat | fot.: stock.adobe.com

Otrzymanie pożyczki bankowej wiąże się z koniecznością wykazania się odpowiednią historią i zdolnością kredytową. Czasami wystarczy posiadać dodatkowe  zadłużenie, a już nie możemy myśleć o pożyczce z banku. W jaki sposób otrzymać i czym charakteryzuje się pożyczka ze złą historią kredytową, w przypadku zadłużenia czy mając na koncie komornika?

Niespłacone długi

Zła historia kredytowa oznacza, że w przeszłości nie spłacaliśmy swoich zobowiązań finansowych zgodnie z harmonogramem spłat. Czasami również może oznaczać, że w ogóle nie posiadamy historii kredytowej, przez co żaden bank nie chce nam udzielić pożyczki (nikt nie chce być tym pierwszym, który przekona się o naszej uczciwości). Tymczasem posiadając zadłużenie w chwili wnioskowania o pożyczkę również można otrzymać dodatkowe środki finansowe. Pożyczki ze złą historią kredytową są udzielane przez wyspecjalizowane firmy pożyczkowe i zazwyczaj nie stawiają one większych wymogów przed pożyczkobiorcami. Oczywiście zdarza się, że dana firma może zaproponować nam nieco niższą kwotę pożyczki. W przypadku pożyczki dla zadłużonych firmy pożyczkowe zwykle weryfikują, ile pożyczek czy kredytów posiadamy w momencie składania wniosku. Niektóre firmy ograniczają możliwość posiadania zadłużenia tylko do jednego źródła. Oznacza to, że w momencie składania wniosku możemy spłacać tylko jedną pożyczkę lub kredyt. Wszystko zależy jednak od specyfiki konkretnej firmy pożyczkowej i oferty.

Pożyczka z komornikiem

W jaki sposób otrzymać pożyczkę, gdy komornik zajął nasze konto? Pożyczka z komornikiem jest odpowiedzią na to pytanie, ponieważ pożyczkobiorca otrzymuje środki finansowe z pominięciem pośrednictwem konta bankowego. Taka pożyczka, występująca jako pożyczka na czek GIRO – polega na tym, że pieniądze można odebrać w każdym oddziale Poczty Polskiej i Banku Pocztowego. O innych sposobach na zaciągnięcie chwilówek w przypadku zajęcia komorniczego przeczytać można na stronie: https://www.czerwona-skarbonka.pl/pozyczka-z-komornikiem-dla-zadluzonych/

Warunki pożyczek

Każda pożyczka zaciągana jest na mniej więcej tych samych warunkach. Pożyczkobiorca otrzymuje na określony w umowie czas gotówkę, po czym musi oddać pożyczone pieniądze. Do kwoty głównej należy jeszcze doliczyć odsetki oraz prowizję dla firmy. Wszystkie elementy są jednak dokładnie określone w umowie pożyczki. Jeśli pożyczkobiorca spóźni się ze spłatą raty pożyczki, naliczane są dodatkowe, karne odsetki. Pożyczki dla osób ze złą historią kredytową, zadłużonych czy z komornikiem to często tak zwane pożyczki ostatniej szansy, dlatego firmy pożyczkowe mogą wymagać ich dodatkowego zabezpieczenia. Zabezpieczenie to może stanowić zastaw rzeczowy bądź też poręczenie osoby trzeciej, która w razie problemów ze spłatą pożyczki przejmuje na siebie ten obowiązek. Warto jednak, przed podpisaniem umowy pożyczki, dokładnie sprawdzić jej warunki. Na rynku funkcjonuje bowiem wiele firm pożyczkowych, których oferta jest bardzo zróżnicowana, dlatego z pewnością każdy znajdzie dobrą dla siebie.


OLI