Prezent dla miłośnika Star Wars na zakończenie sagi

0
1359
Replika stroju Dartha Vadera
"Star Wars" to już nie tylko seria filmów - to swego rodzaju filmowa legenda | fot.: stock.adobe.com

„Gwiezdne wojny” to saga, która przez lata zdążyła już utrwalić się w świadomości społeczności jako kultowa. Tej zimy nastąpiło jej zwieńczenie – do kin trafiła ostatnia część najnowszej trylogii – „Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie”. Film, przez wielu wyczekiwany, wzbudził w widzach skrajne emocje. Recenzje okazały się niezwykle różnorodne – od zawodu aż po zachwyt. Nie można jednak powiedzieć, że film nie wywarł wrażenia – już kilka dni po premierze w Internecie opublikowane zostały liczne recenzje, komentarze i opinie na jego temat. I choć były tak skrajnie od siebie odmienne, jedno jest faktem – „Gwiezdne wojny” dobiegły końca. Saga, która rozwijała się, budziła śmiech, wzruszenie i łzy widzów już od 1977 roku, została zamknięta.

Skąd wzięła się popularność serii?

Choć każda z trylogii, jakie mieli okazję poznać widzowie, dotyczyła innych czasów i skupiała się na innych bohaterach, to dziewięć filmów z serii „Gwiezdne wojny” stworzyło niezwykłą, spójną historię wojowników zakonu Jedi, których losy przeplatały się na przestrzeni lat. „Star Wars” jest niczym osobny świat. Twórcy filmów wykreowali alternatywną, budzącą zachwyt i zaskoczenie rzeczywistość – choć królują w niej te same wartości, co w znanym nam współczesnym świecie. Występują uniwersalne prawdy i sytuacje – walka dobra ze złem, potrzeba odnalezienia siebie, próba ocalenia wartości rodzinnych. Dużo uwagi poświęca się relacjom międzyludzkim – miłość, przyjaźń i wiara towarzyszą Jasnej Stronie w walce, popychając ją do dalszego, niepowstrzymanego stawiania oporu mocom ciemności. „Star Wars” to więc nie tylko historia wielkiego, trwającego lata starcia Jasnej Strony z Ciemną – to poruszające przedstawienie uniwersalnych prawd dotyczących ludzkiego losu.

Gadżety dla fanów „Star Wars”

Na przestrzeni lat saga zdobyła tak ogromną popularność wśród widzów z całego świata, że powszechne stały się gadżety star wars promujące serię. Najczęstsze są oczywiście koszulki, które stały się na tyle znane, że można je zakupić nawet w sieciowych sklepach odzieżowych znanych marek ubraniowych. Jednak coraz powszechniejszymi gadżetami są także naczynia codziennego użytku, takie jak kubki, kubki termiczne, miski na owsiankę czy filiżanki, a nawet zabawny komplet solniczka i pieprzniczka Vador & Trooper. Nie tylko cieszą oczy – są praktyczne, a ich nietuzinkowy wygląd dodaje akcesoriom szyku. Świetnie sprawdzają się jako podarunki dla miłośników sagi, niezależnie od wieku i okazji. Asortyment tego typu gadżetów jest na tyle szeroki, że można wybierać spośród artykułów prezentujących różnych bohaterów sagi oraz sceny z różnych części. Prezentu dla fana „Gwiezdnych wojen” można także poszukać wśród takich dodatków jak breloki, naszywki, przypinki, a nawet wisiorki. Kupując tego typu akcesoria nie tylko dajemy sygnał, że znamy i cenimy pasję drugiej osoby, ale że chcemy dodać uroku codziennym sytuacjom, jak picie kawy czy zamykanie drzwi na klucz dając uczucie radości nawet przez kilka sekund.

„Star Wars” to już nie tylko seria filmów – to swego rodzaju filmowa legenda. Nic więc tak doskonale nie sprawdzi się jako prezent dla miłośnika sagi jak gadżety i akcesoria opatrzone słynnym, żółto – czarnym logiem, które przez kilkadziesiąt lat pojawiało się w czołówce kolejnych filmów, których akcja rozgrywała się „dawno, dawno temu w odległej galaktyce”.


OLI