Łasuch – nowy serial na platformie Netflix

0
872
Łasuch Netflix
Gus, czyli główny bohater również zostaje obdarowany zwierzęcą cechą. Mianowicie rodzi się z porożem jelenia na głowie | fot.: Netflix

Obecnie wielu z nas ucieka w wirtualny świat, w którym odcinamy się od rzeczywistości. Zapominamy o naszych problemach, dając odpocząć umysłowi, a ciału przy okazji. Coraz częściej wybieramy filmowe czy książkowe pozycje, z którymi nie będziemy mogli się utożsamić, a co za tym idzie znów zasępić się w smutkach szarej codzienności. Często w takim wypadku wybieramy produkcje, których fabuła odbywa się w nieznanym nam świecie. Fantastyka jest pojęciem bardzo szeroko rozwiniętym. Tutaj głównym wyznacznikiem jest wyobraźnia autora, który stworzy daną publikację.

Co teraz jest „na tapecie”?


Aktualnie sporą furorę w sieci robi serial wyprodukowany przez Netflix. Historia opuszczonego, dziesięcioletniego chłopca poszukującego matki. Niby nic nadzwyczajnego. A jednak. Chłopiec żyje w czasie apokalipsy, w której skutek śmierć poniosło wielu niewinnych ludzi. Choć tego typu zagłady bardzo często pojawiają się w wielu serialach, czy filmach, to tutaj twórcy przeszli sami siebie. Noworodki rodzące się z cechami zwierzęcymi to tylko jeden z przypadków, które mogą nas zadziwić, nie zdradzając fabuły serialu „Łasuch”. Należy dodać, że ci, co przeżyli, żyją w parku odizolowanym od innych istot. W Swojej małej społeczności starają się stworzyć namiastkę normalnego życia.

Co, jeśli ktoś tego nie chce?

Gus, czyli główny bohater również zostaje obdarowany zwierzęcą cechą. Mianowicie rodzi się z porożem jelenia na głowie. W sumie tylko to odróżnia go od innych dzieci. Chłopiec jest nad wyraz wrażliwy i mądry, ale także popełnia błędy i stara się je naprawić. Jednak przede wszystkim tęskni za matką, którą stracił. Wraz z poznanym nowym przyjacielem wyrusza poza granice parku, by odnaleźć najważniejszą osobę w jego życiu. Szczególnie że ojciec Gusa nie jest chętny do wyjawienia mu prawdy o apokalipsie.

Gus i jego historia


Podczas poszukiwań matki Gus spotyka wiele przeszkód i wyzwań. Ma też okazję poznać zwierzęta, którym w produkcji nadano ludzkich cech. Gus to tak naprawdę mały chłopiec, który tęskni za swoją rodzicielką i nic nie stanie mu na przeszkodzie, żeby ją znaleźć. Na szczęście ma wokół siebie przyjaciół, którzy za wszelką ceną chcę mu pomóc. Chłopiec mimo młodego wieku wie, co jest dla niego ważne i nie spocznie na laurach, dopóki tego nie osiągnie.

Dlaczego „Łasuch” jest tak chętnie oglądany?

Łasuch to przede wszystkim serial powstały w Nowej Zelandii z piękną scenerią w tle. Historię Gusa właściwie mogą obejrzeć wszyscy, bez względu na wiek. Przygody chłopca, który za wszelką cenę chce odnaleźć zaginioną matkę, niejednego doprowadzi do łez. Jednak będzie też okazja, aby się pośmiać.


W tej historii łatwo też zauważyć odniesienie do dzisiejszych czasów, gdzie nasze życie zupełnie odmieniła pandemia. I chociaż w serialu wszystko odbywa się inaczej niż w naszym realnym świecie, to historia Gusa w pewnym sensie odzwierciedla naszą sytuację. Jednak nie patrzmy na serial przez ten pryzmat. Opowieść o przygodach Gusa to niesamowita historia małego chłopca, który zwyczajnie chce być szczęśliwy.

MPA