Ferie zimowe w mieście? Jak najbardziej!

0
1245
Dziewczynka jeżdżąca na łyżwach w kasku na lodowisku
Jeśli jednak zależy Ci na tym, by poczuć zimowy klimat, skorzystaj z oferty pobliskiego krytego lodowiska – w takich miejscach utrzymywane są odpowiednie warunki, co umożliwia ślizganie się nawet mimo dodatniej temperatury na zewnątrz | fot.: pixabay.com

Choć ferie zimowe najczęściej kojarzą się z zorganizowanymi wyjazdami, w mieście również można je ciekawie spędzić. Przedstawiamy kilka pomysłów, jak zaplanować dzieciom dwa tygodnie wolne od szkoły.

Oferta kulturalna

Każde duże miasto oferuje szeroki wybór kulturalnych rozrywek dla dzieci. Ze swoimi propozycjami wychodzą często lokalne kina, teatry, muzea czy biblioteki. W okresie ferii warto odwiedzić zwłaszcza te miejsca, na które do tej pory nie było zbyt wiele czasu. Może sprawdzi się interaktywne muzeum z wystawą przystosowaną do dzieci, ciekawy spektakl w lokalnym teatrze albo kinowy poranek z ulubionymi bajkami?

Zajęcia plastyczne

Nie trzeba wychodzić z domu, by doskonale się bawić – i to bez pomocy komputera czy telewizora. Dzieci uwielbiają wszelkie zajęcia kreatywne, warto zatem wykorzystać to w czasie ferii. Wybór akcesoriów plastycznych, zestawów do tworzenia czy zabawek kreatywnych jest na rynku naprawdę szeroki i każde dziecko znajdzie w nim coś dla siebie. Jedynym ograniczeniem jest tutaj… wyobraźnia!

Warsztaty, zajęcia, półkolonie

Miejskie domy kultury, biblioteki czy lokalne stowarzyszenia często organizują półkolonie lub warsztaty w czasie ferii. To dobra okazja, by nauczyć dziecko czegoś nowego i rozwinąć jego zainteresowania. Warsztaty teatralne, lekcje gry na instrumencie, kurs projektowania ubrań lub zajęcia taneczne mogą przecież zapoczątkować u najmłodszych pasję na całe życie. Pełnej oferty w swojej okolicy szukaj na stronie internetowej urzędu miasta oraz instytucji kulturalno-oświatowych.

Planszówki i puzzle

Gry planszowe od kilku lat cieszą się niesłabnącą popularnością nie tylko wśród dzieci. Dzięki temu ich oferta jest coraz szersza i bardziej zróżnicowana. Odpowiednia planszówka dostosowana do wieku i poziomu dzieci może sprawdzić się także podczas ferii spędzanych w domu. Warto postawić również na tradycyjne puzzle. To nie tylko doskonała zabawa, ale też możliwość rozwijania umiejętności. Dzieci bowiem ćwiczą w ten sposób koncentrację, logiczne myślenie i spostrzegawczość.

Zabawy na powietrzu

Tegoroczna zima nie daje możliwości spędzania czasu na typowo zimowych aktywnościach. Mimo to warto wybrać się na dwór, by skorzystać z bardziej… jesiennych sposobów spędzania czasu. W suche i stosunkowo ciepłe dni można przecież wybrać się na rolki, rower, a nawet ciekawy spacer. Jeśli jednak zależy Ci na tym, by poczuć zimowy klimat, skorzystaj z oferty pobliskiego krytego lodowiska – w takich miejscach utrzymywane są odpowiednie warunki, co umożliwia ślizganie się nawet mimo dodatniej temperatury na zewnątrz. Pamiętaj jedynie o tym, że nawet ciepła zima wymaga stroju dostosowanego do pogody. Na szczęście dobre buty zimowe dla dzieci znajdziesz podczas styczniowej wyprzedaży w CCC lub innych sklepach obuwniczych.


Materiał partnera zewnętrznego