Nie tylko Harry Potter. Recenzujemy mniej znane filmy dla nastolatków i młodych dorosłych!

0
516
filmy young adult
Oto lista filmów, które są w stanie sprostać wymogom młodzieży i młodym dorosłym | fot.: stock.adobe.com

Kto jest najbardziej wymagającym widzem? Oczywiście, że młodzi ludzie. To najbardziej wymagające grono odbiorców, które trzeba porządnie zadowolić, aby z uśmiechem mogli wyjść z sal kinowych lub też odejść od telewizora. Oto lista filmów, które są w stanie sprostać wymogom młodzieży i młodym dorosłym. To dowód na to, że są inne produkcje, oprócz Harrego Pottera, który zaliczany jest już do kultowych.

„Sierra Burgess jest przegrywem”

Film z 2018 roku. Reżyserem jest Ian Samuels. Tytułowa bohaterka nie ma niestety zbyt dobrych relacji z rówieśnikami. Nie jest ona z tego powodu zadowolona, ponieważ chodzi do liceum, gdzie przeżywa się najlepsze lata młodzieńcze. Od czego ma się jednak internet. Sierra ma okazję do tego, aby nawiązać znajomość ze szkolnym przystojniakiem, który uważany jest za najgorsze ciacho. Dziewczyna postanawia jednak nie ujawniać swojej tożsamości. Doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak to wszystko mogłoby się skończyć. Warto zobaczyć, jak tak naprawdę zakończy się historia Sierry.

„Łatwa dziewczyna”

Film, który ma co prawda dwanaście lat (pochodzi z 2010 roku), ale świetnie wpisuje się w dzisiejsze realia młodzieżowe. Tym bardziej, że produkcja pokazuje jaka jest tak naprawdę siła plotki. Reżyserem całej produkcji jest Will Gluck. Olive jest niepozorną licealistką, która niestety, ale nie ma wysokiej samoooceny. Jedno wydarzenie sprawia, że dziewczyna z niedostrzegalnej uczennicy staje się gorącym tematem. Wszyscy są bowiem przekonani, że mają do czynienia z rozwiązłą seksualnie osobą. Tylko że wszystko opiera się na jednej plotce. Olive nie ma jednak zamiaru wyprowadzać nikogo z błędu.

„Bling Ring”

Tym bardziej warto spojrzeć na ten film z 2013 roku, ponieważ reżyserem jest Sofia Coppola – jedna z najbardziej utalentowanych osób. Co może robić młodzież, kiedy się nudzi? Bohaterowie tej powieści doskonale wiedzą. Dla zabawy włamują się do domów znanych osobistości z Hollywood. Tylko czy każda taka eskapada może się dobrze skończyć? Młodzi ludzie na pewno będą zaskoczeni tym, co można znaleźć w tym właśnie filmie.

„Piękna i szalona”

Film, gdzie główną role zagrała Kirtsen Dunst, na pewno przypadnie do gustu wszystkim kobietom. Tym bardziej, że ta opowieść z 2001 roku, opowiada o sile miłości. Za reżyserię odpowiada John Stockwell. Nicole ma ledwo siedemnaście lat i jest córką wpływowego kongresmena. Wszystko w jej życiu musi być odpowiednio uporządkowane, zgodnie z wolą rodziców. Tylko że dziewczyna poznaje Carlosa – latynosa, który na dodatek pochodzi z ubogiej rodziny. Nicole zakochuje się w nim od pierwszego wejrzenia. Tylko że taka miłość na pewno nie będzie dobrze widziana przez jej rodziców. Co w tym wypadku zrobią młodzi? Film warty uwagi.

Jest jeszcze kilka innych propozycji filmowych, jakie są w stanie przypaść do gustu młodym odbiorcom:

  • „Twój na zawsze” (2010), reż. Allen Coulter,
  • „LOL” (2012), reż. Lisa Azuelos,
  • „Niezgodna” (2014), reż. Neil Burger,
  • „Piąta fala” (2016), reż. J Blakeson,
  • „Ostatnia piosenka” (2010), reż. Julie Anne Robinson.
  • ISC