Lim Elizabeth – Sześć szkarłatnych żurawi

0
709
Lim Elizabeth - Sześć szkarłatnych żurawi
Lim Elizabeth - Sześć szkarłatnych żurawi to jedna z ciekawszych książek z działu literatury młodzieżowej. To retelling baśni braci Grimm o zaklętych braciach | fot. materiał partnera zewnętrznego

Lim Elizabeth – Sześć szkarłatnych żurawi to jedna z ciekawszych książek z działu literatury młodzieżowej. To retelling baśni braci Grimm o zaklętych braciach. Jest interesująca i wciągająca, a czytając ją, można zauważyć wiele inspiracji Bliskim Wschodem, czy Azją, co jest charakterystyczne dla tej autorki. 

Książka „Sześć szkarłatnych żurawi” to opowieść o księżniczce królestwa Kiaty, o imieniu Shiori. To młoda księżniczka, która nie jest zbyt pewna siebie i swojej mocy. Ma jednak ogromną moc, bo w jej żyłach płynie magia, choć ona stara się ukrywać to przed światem. Nie jest to proste, choć dokłada wszelkich starań. Cały czas targają nią emocje, niejednokrotnie burząc jej spokój i harmonię. W dniu ceremonii zaręczyn emocje biorą górę, a nerwy burzą cały jej wewnętrzny spokój. Jak na jej czasy przystało, małżeństwo to jest aranżowane, a młodej księżniczce nie podoba się perspektywa wychodzenia za mąż za osobę nieznajomą. Z czasem, nawet ukrywana przez nią magia wymyka się spod kontroli, co zwraca uwagę Raikamy, macochy Shiori. Nie jest dobrym człowiekiem. Macocha nie chce, aby magiczne sekrety dziewczyny wyszły kiedykolwiek na jaw. Co gorsza – rzuca na młodą księżniczkę klątwę. Niesprawiedliwą i bardzo bolesną. 

Choć Shiori jest księżniczką, pochodzi z rodziny królewskiej, jej los nie jest prosty. Wręcz przeciwnie – znajduje się w bardzo trudnej sytuacji. Tytułowe żurawie, to jej bracia, których macocha zaklina w ptaki. Włada na potężną magia. Shiori nie może nikomu wyjawić prawdy o klątwie, bo wtedy jeden z jej braci umrze. To sprawia, że historia staje się wręcz dramatyczna. Dziewczyna zostaje pozbawiona i nie ma grosza przy duszy. Chciałaby odnaleźć swoich braci i im pomóc, ale w międzyczasie napotyka straszny spisek, jeszcze gorszy od działań jej macochy. Ta powieść jest pełna zwrotów akcji i wciągająca. Czytając ją, towarzyszy czytelnikowi cała gama emocji jak ulga, szczęście, strach, zaskoczenie, przerażenie, radość i wzruszenie. 

Książka „Sześć szkarłatnych żurawi” to 500-stronicowa powieść w miękkiej oprawie. Okładka książki od razu zwraca uwagę, ponieważ stworzona jest w azjatyckim stylu, kojarzącym się nieco z mangą. Na okładce można zobaczyć główną bohaterkę przedstawioną w bardzo dynamiczny sposób. Jej twarz jest skupiona, a piękne, czarne włosy są rozburzone i w nieładzie, tak, jakby właśnie targał nimi wiatr. Na górze okładki można znaleźć tytuł, napisany czerwoną, ciekawą czcionką. Pismo to pełne jest zawijasów. Powieść powinna spodobać się czytelnikom lubiącym retellingi. Dla wielu osób to bardzo interesujące, kiedy mogą przeczytać znaną im już historię, ale opowiedzianą w zupełnie inny sposób. Powieść jest pełna przygód, a stworzony w niej świat nie ma skrupułów i żadnych obaw.

Znane nazwisko autora

Tematyka książki na pewno nie dziwi tych, którzy wiedzą nieco o życiu autorki, czyli Elizabeth Lim. Kobieta wychowała się na baśniach oraz mitach. Pierwsze swoje powieści pisała już w wieku 10 lat, zainspirowana światem „Gwiezdnych wojen”, czy „Czarodziejek z księżyca”. Następnie została twórcą filmów i gier wideo, a także uzyskała tytuł doktora z kompozycji muzycznej. Zawsze jednak tęskniła za pisarstwem, do którego wracała, kiedy tylko potrzebowała wytchnienia od obowiązków. Właśnie dzięki temu powstało „Sześć szkarłatnych żurawi”. Po prostu pewnego dnia postanowiła napisać powieść. Sama Elizabeth lubi klasyczne filmy, książkowe romanse, jedzenie – na przykład angielskie babeczki oraz jazdę na rowerze. Mieszka wraz z mężem w Nowym Jorku. 

Warto wspomnieć, że ta powieść dostępna jest również w formie elektronicznej dla tych, którzy nie do końca lubią tradycyjne książki. E-book to coraz bardziej popularna forma. Możemy ją mieć cały czas przy sobie i czytać w każdej wolnej chwili. Powieść ta została odpowiednio dostosowana do wersji elektronicznej, aby jej czytanie było przyjemnością pod każdym względem. 

Skorzystaj z księgarni internetowej

Świetną opcją w dzisiejszych czasach jest księgarnia internetowa. Bez wychodzenia z domu możemy kupić książki bestsellery znanych autorów, lektury szkolne, literatura faktu, podręczniki szkolne, literaturę piękną i wiele więcej, jak na przykład powieści takie jak „Sześć szkarłatnych żurawi”. Księgarnie internetowe mają często prawie wszystkie tytuły i zaopatrzone są nawet lepiej niż księgarnie tradycyjne. To wiele ułatwia, gdyż  znalezienie interesującej nas książki w stacjonarnej księgarni często zajmuje wiele czasu, wiąże się z szukaniem książki w wielu alejkach. Tutaj zamówienia są banalnie proste, gdyż łatwo można znaleźć każdy tytuł. Dodatkowo, księgarnie internetowe udostępniają informacje, czy książki są dostępne, na kiedy możliwa jest dostawa do domu, czy na przykład odbiór w sklepie stacjonarnym. W asortymencie znajdziemy wiele ciekawych pozycji. Także kupując przez stronę internetową, możemy zadać pytanie. Pracownicy księgarni internetowej odpowiadają na pytania klientów najszybciej, jak to możliwe. W naszym asortymencie znajdziesz wiele książek w niskich cenach. Mamy dostępne różnego rodzaju książki – każdy znajdzie coś dla siebie. Jeśli potrzebujesz pomocy, chcesz dopytać o coś, co jest dostępne w naszej ofercie – na stronie możesz zadać dowolne pytanie, czy to o książce, czy o zamówieniu.

Materiał partnera zewnętrznego