Place zabaw dla dzieci – jak je montować i gdzie kupić?

0
406
plac zabaw dla dzieci
Wybierając konkretny produkt, zwróćmy uwagę na to, by kupować wyłącznie odpowiednio zaimpregnowane drewno | fot.: stock.adobe.com

Gotowe place zabaw, które kupić można w sieci, pięknie wyglądają na zdjęciach, ale ich montażem musimy zająć się we własnym zakresie. Nie jest on specjalnie skomplikowany, ale należy wiedzieć, w jaki sposób się do tego zabrać, by nie uszkodzić drewnianych elementów.

Gdzie kupować place zabaw do ogrodu?

Place zabaw można kupić bezpośrednio u producentów i jest to chyba najlepsze rozwiązanie. Przed zakupem warto udać się na plac pokazowy, gdzie powinny znajdować się skręcone place, które można oglądnąć i sprawdzić ich jakoś. Jest to bardzo ważne, ponieważ wiele placów zabaw po skręceniu nie wygląda tak, jak w katalogu. Zwróćmy uwagę na jakość wykończenie drewnianych elementów. Jeśli widzimy, że końce nie są odpowiednio oszlifowane, lepiej szukać czegoś lepszej jakości.

Wybór odpowiedniego placu zabaw dla dziecka nie jest specjalnie skomplikowany, ale pamiętajmy, że raz zakupiony plac służył nam będzie przez wiele lat. Z tego względu lepiej zobaczyć kilka opcji i wybierać wyłącznie najlepiej zrobione place zabaw Producent z okolicy to dobre rozwiązanie na zakupy, ale może okazać się, że szukamy czegoś wyjątkowego. W takim wypadku warto rozglądnąć się po sklepach internetowych, które oferują szeroki wybór placów zabaw dla dzieci w różnym wieku.

Wybierając konkretny produkt, zwróćmy uwagę na to, by kupować wyłącznie odpowiednio zaimpregnowane drewno. Pozwoli nam to zwiększyć żywotność placu zabaw.

Jak wygląda montaż placu zabaw?

Kupując plac zabaw od producenta, dostajemy kilka kartonów części, które należy ze sobą połączyć. Nie jest to trudne, ale wymaga sporej cierpliwość i przynajmniej kilku godzin pracy.

Najważniejsze, by plac zabaw postawiony był na równym terenie i został odpowiednio do niego przytwierdzony. To najtrudniejsza część, którą wykonać musimy podczas jego montażu. Do tego celu wykorzystujemy stalowe kotwy, które musimy zabetonować w ziemi.

Aby to zrobić, należy wykopać kilka dołków na około 70 cm głębokości. W sklepie budowlanym dostaniemy gotowe mieszanki betonu, które należy rozmieszać z wodą i wysypać do przygotowanych otworów. Ostatnim krokiem jest włożenie do środka stalowych kotew, które będą podstawą do usadowienia placu zabaw. Żaden producent placów zabaw nie dodaje kotew w zestawie, należy je kupić na własną rękę.

Po zabetonowaniu mocowania należy odczekać kilka dni, by beton stężał. Wtedy możemy rozpocząć montowanie placu zabaw zgodnie z dołączoną instrukcją. Prace nie wymagają specjalnych narzędzi, ale dobra wkrętarka zdecydowanie ułatwi pracę i sprawi, że cały montaż załatwimy zdecydowanie szybciej.

Materiał partnera