TOP 5 niezabawkowych prezentów dla noworodka

0
518
prezent dla noworodka
Przyjście dziecka na świat to piękne wydarzenie, ale rodziców bardzo często przerasta ilość potrzebnych rzeczy | fot.: materiał partnera

Ciocie, wujkowie, babcie i znajomi… każdy chce przyjść do nowo narodzonego dziecka, zobaczyć go, życzyć mu wszystkiego dobrego i pogratulować rodzicom przyjścia na świat ich skarbu. Oczywiście nikt nie przychodzi z pustymi rękami, dlatego warto wiedzieć jakie prezenty sprawdzą się najlepiej. Ręczniki dla dzieci czy pampersy to dwie sprawdzone propozycje.

Co kupić dla niemowlaka?

Przyjście dziecka na świat to piękne wydarzenie, ale rodziców bardzo często przerasta ilość potrzebnych rzeczy. Aby odciążyć rodzinę, z pomocą przychodzą znajomi i krewni. Kupują sprawdzone prezenty, które pozwolą jeszcze lepiej zaopatrzyć wyprawkę dla maluszka i dobrze przywitać go na tym świecie. Przed zakupami warto zapytać rodziców, czy mają jakieś potrzeby albo, czy potrzebują czegoś konkretnego. Jeśli nie, polecamy wybór podanych poniżej propozycji.

Ręcznik dla dzieci to doskonały i bardzo praktyczny prezent. Jest on używany kilka razy dziennie, a dobra jakość włókien sprawia, że przydaje się przez wiele lat. Dostępne są różne kolory, dlatego można wybrać różowy dla dziewczynki czy niebieski dla chłopczyka i wzbogacić go w imię dziecka albo ładną aplikację, czy wzorek. Ręcznik dla dzieci powinien mieć kapturek, który wkłada się na głowę malucha i zapewnia mu ciepło po wyjściu z kąpieli. Każdy rodzic ucieszy się z takiego prezentu.

Drugą propozycją są pampersy i nawilżane chusteczki. To nie jest prezent, który zapadnie w pamięci, ale na pewno bardzo się przyda. Noworodki zużywają nawet kilkanaście pampersów na dzień, a rodzice muszą pamiętać o regularnej zmianie pieluszki ze względu na ryzyko zaparzenia skóry i wystąpienia podrażnień. Kiedy zjawimy się na progu domu z kilkoma paczkami pampersów i chusteczek zobaczymy na twarzy rodziców szczery uśmiech – to ogromne odciążenie dla budżetu, dlatego będą bardzo zadowoleni.

Ubrania to kolejna propozycja, która zasługuje na uwagę. Nigdy nie kupuje się ubranek pasujących na ten moment, czyli nie warto przychodzić z ubrankami na rozmiar 62 czy nawet 68 cm, gdyż niemowlak będzie je miał na sobie raz czy dwa razy i będą za małe. To strata pieniędzy. Jednak, kiedy kupimy ubranka w rozmiarze 86 czy 92 cm, sprawdzą się idealnie za pół roku czy nieco później. Warto pamiętać także o zmieniających się sezonach i dopasować ubrania do pory roku.

Kupując prezent dla dziecka, można postawić także na książki. Powinniśmy czytać maluszkom od pierwszych dni życia, gdyż bardzo lubią głos rodziców oraz rodzeństwa, a dobre przyzwyczajenia i nawyki to doskonały pomysł. Warto wybrać krótkie, kolorowe historie, które będą służyły również do oglądania i zabawy.

Elektryczna niania to urządzenie, które wymaga nieco większych nakładów finansowych, ale jest doskonałym prezentem, stąd warto go wziąć pod uwagę.

Materiał partnera