Czym się kierować wybierając pierścionek zaręczynowy?

0
527
pierścionek zaręczynowy
Nie zapominajmy o tym, że pierścionek ma być prezentem na całe życie, powinien więc być naprawdę solidny | fot.: materiał partnera

Pierścionek zaręczynowy to coś znacznie więcej niż obrączka z kamieniem szlachetnym. Stanowi wyraz uczuć i intencji mężczyzny oraz deklarację wiążącą na całe życie. Dlatego powinien być wyjątkowy. Nie dziwi więc fakt, że poszukiwania odpowiedniego pierścionka są czasochłonne i często stresujące dla przyszłego małżonka. Dzieje się tak również dlatego, że rynek jubilerski jest nasycony ofertami i mężczyznom trudno jest odnaleźć ten JEDYNY, który skradnie serce ukochanej. Na co zatem zwrócić uwagę? Czego się wystrzegać?

Pierścionek zaręczynowy i jego wybór – na co zwrócić uwagę?

Na początek warto określić budżet jaki mamy do dyspozycji. Nie zapominajmy o tym, że pierścionek ma być prezentem na całe życie, powinien więc być naprawdę solidny. Sprawdźmy czy nie jest za cienki, zastanówmy się czy wytrzyma próbę czasu i codzienne użytkowanie. Niektóre pierścionki są tak cienkie, że przypominają złotą nić. Mogą pięknie prezentować się na początku, jednak mało prawdopodobne jest, że przetrwają próbę czasu. Wybrana od wewnątrz obrączka pierścionka, wycienione oprawki kamieni szlachetnych, cieniutka szyna pierścionka mają swoje konsekwencje. Kamień podtrzymywany przez cieniutkie łapki może wypaść z oprawy, a co gorsze, zgubić się. Wysokiej jakości pierścionki, ale również obrączki ślubne, kolczyki czy złote łańcuszki, oferuje sklep jubilerski SUNDIAMORE. Wiele pomysłów pochodzi bezpośrednio z warsztatu tej manufaktury jubilerskiej, jak na przykład pierścionek LOVE STORY:

pierścionek love story
Pierścionek zaręczynowy to coś znacznie więcej niż obrączka z kamieniem szlachetnym | fot.: materiał partnera

Dobre oferty na biżuterię – gdzie ich szukać?

Postawmy na punkty, w których mamy bezpośredni lub bliski kontakt z wykonawcą biżuterii. Krótka droga z pracowni do Klienta maksymalizuje nasze szanse na otrzymanie produktu, za który ktoś ponosi osobistą odpowiedzialność.

Dobrze wyposażona pracownia i kreatywni fachowcy przełożą się na finalny efekt. Przykładowo, Atelier Jubilerskie SUNDIAMORE w Józefowie daje nam możliwość wglądu w proces tworzenia biżuterii na dużym ekranie. Dzięki temu możemy być świadkami powstawania danego dzieła w czasie rzeczywistym. Zwykle rzemieślnicy prezentują gotowy produkt podczas gdy wszelkie prace prowadzące do jego powstania skrywane są za ścianą. Warto również skorzystać ze wskazówek i rad fachowców, którzy znają branżę jubilerską i tajniki zawodu od podszewki. Doradzą nam oni jak wybrać pierścionek zaręczynowy, który będzie wyjątkową ozdobą dłoni ukochanej i to nie tylko na początku wspólnej drogi, ale również przez długie lata.

Materiał partnera