Porady i wskazówki, jak wybrać odpowiedni pierścionek zaręczynowy

0
655
zaręczyny pierścionek zaręczynowy
Jeśli mielibyśmy polecić konkretny rodzaj kamienia w przypadku pierścionka zaręczynowego to z pewnością będzie nim diament | fot.: stock.adobe.com

Zaręczyny to jeden z najważniejszych momentów w życiu zakochanej pary. Jednym z kluczowych elementów zaręczyn, takim bez którego nie mogą się one odbyć jest oczywiście pierścionek zaręczynowy. Dla niejednego pana jego wybór to niemały problem. Jaki pierścionek wybrać, aby na pewno spodobał się wybrance serca? Jak właściwie dobrać jego rozmiar? To pytania, które spędzają sen z powiek niejednemu z panów. Oto kilka porad i wskazówek, które powinny pomóc w wyborze idealnego pierścionka zaręczynowego.

Styl pierścionka zaręczynowego

Każdy z panów, który już rozglądał się za pierścionkiem zaręczynowym doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że wybór jest ogromny. A to wcale niczego nie ułatwia. To od czego powinno się zacząć to określenie w jakim stylu powinien być wybrany pierścionek. Musi on bowiem pasować do stylu partnerki i wpisywać się w jej gust. Jak zatem wybrać odpowiedni styl pierścionka? Po pierwsze, należy rozejrzeć się jakie dodatki znajdują się garderobie partnerki. Jeśli znajdują się tam dodatki o nietuzinkowych kształtach i odważnych kolorach to warto postawić na pierścionek bogato zdobiony w nowoczesnym designie. Jeśli jednak partnerka preferuje subtelne dodatki lub nie nosi ich wcale to lepszym rozwiązaniem będzie klasyczny pierścionek zaręczynowy. Po drugie, bardzo ważna jest sama osobowość partnerki. Jeśli partnerka ceni sobie oryginalność to postawić można na nieco bardziej odważne rozwiązanie. Jeśli jednak ukochana jest dość skromna to lepszym wyborem będzie pierścionek o delikatnym i klasycznym wzorze.

kamień księżycowy w pierścionku zaręczynowym
Kamień księżycowy to oryginalny rodzaj kamienia stosowany do pierścionków. Kamienie charakteryzują się specyficznym zjawiskiem świetlnym zwanym adularyzacją | fot.: stock.adobe.com

Rodzaj kamienia w pierścionku

Jak wspomniano, wybór pierścionków zaręczynowych jest bardzo szeroki. Dotyczy to także samego kamienia. Oczywiście wybór w dużym stopniu podyktowany będzie posiadanym budżetem. Jeśli jednak mielibyśmy polecić konkretny rodzaj kamienia w przypadku pierścionka zaręczynowego to z pewnością będzie nim diament. To najtrwalszy kamień i symbolizuje wieczną miłość. Nie bez znaczenia jest również fakt, iż trudno jest znaleźć kobietę, która nie uradowałaby się na widok diamentu. To kamień, który kobiety kochają. Oczywiście diament to nie jednym kamień jaki można wybrać. Ogromną popularnością cieszą się również szafiry, szmaragdy czy rubiny.

Rozmiar pierścionka

Wybór pierścionka w odpowiednim rozmiarze to dla wielu panów naprawdę stresujący problem. Nie ma bowiem nic gorszego jak chwila zaręczyn, nakładanie pierścionka na palec i sytuacja, w której okazuje się, że pierścionek nie pasuje. Najprostsza sytuacja jest wtedy, kiedy wybrana serca nosi różne pierścionki. Można wówczas wziąć jeden pierścionek i zmierzyć jego rozmiar. Można to zrobić za pomocą suwmiarki. Pamiętać trzeba, aby zmierzyć wewnętrzną średnicę pierścionka. Jeśli jednak nadal nie jest się pewnym to można pierścionek zabrać do jubilera i poprosić o określenie jego rozmiaru. Jeśli jednak partnerka nie nosi pierścionków lub nie można takiego pierścionka zdobyć to można zapytać o radę wspólną koleżankę czy przyjaciółkę. Ta z pewnością podpowie jakie rozmiar będzie pasował.

PIN