Prawo przyciągania – pozytywna wiara czy utrudniający życie schemat?

0
723
prawo przyciągania
Prawo przyciągania zakłada, iż wszechświat będzie spełniał pragnienia ludzi, jeżeli będą oni mocno w nie wierzyć - inwestować w nie swoją pozytywną energię | fot.: stock.adobe.com

Prawo przyciągania jest intensywnym rodzajem myślenia o tym, czego pragniemy oraz wizualizacje i wyobrażenia tej rzeczy/sytuacji, myśli tego typu mają zbliżyć nas do osiągnięcia tego czego chcemy. Teoria ta zakłada, że przyciągamy to co chcemy osiągnąć, a duże znaczenie ma nasze nastawienie do tych rzeczy oraz wiara w nie. Jednak czy zawsze wystarczą dobre myśli i pozytywne nastawienie? Czy nie wpędza nas to w błędny schemat? 

Prawo przyciągania – działanie i rezultaty 

Prawo przyciągania zakłada, iż wszechświat będzie spełniał pragnienia ludzi, jeżeli będą oni mocno w nie wierzyć – inwestować w nie swoją pozytywną energię. Skupianie się na treści swoich życzeń sprawia, że się one spełniają, działa to także w kwestii myśli negatywnych, zatem nagminnie myśląc o czymś złym – ma nam się to przytrafić. Uznano, iż jeżeli to czego pragniemy nam się nie trafia, mimo pozytywnego myślenia o tym i dużej wiary oznacza to, iż w jakiejś kwestii stawiamy pewien opór, który utrudnia powrót dobrej energii do nas samych. 

Czy wiara w prawo przyciągania może być utrudniająca? 

Dobre nastawienie i wiara w samego siebie jest ważnym elementem w działaniu każdego człowieka, jednak złe rozumienie założeń prawa przyciągania oraz stawianie wszystkiego na kwestię wiary może okazać się niewystarczające, a przy tym mocno krzywdzące. 
Osoby, które usilnie wierzą w zasadność prawa przyciągania oddają w jego ręce wiele aspektów swojego życia, często także ukierunkowani są na to co chcą uzyskać i zdobyć, a nie na całą drogę w celu osiągnięcia tego. Takie działanie może doprowadzić do wpojenia sobie schematu, który bardziej utrudnia, aniżeli pomaga. Błędne rozumienie oraz postępowanie sprawić może, iż prawo przyciągania i związane z wiarą w niego działania nie przyniosą żadnych skutków, dzieje się tak z powodu, iż nie jest to takie proste i samo myślenie nie wystarczy, a stawianie swojego losu w świetle funkcjonowania prawa przyciągania może nas zawieść. 


Psychologiczne mechanizmy, które mają swój udział w prawie przyciągania

  1. Samospełniająca się przepowiednia, mechanizm ten może odpowiadać za nasze próby manifestacji, polega on na zachowywaniu się w taki sposób, aby potwierdzić nasze myśli i założenia.
  2. Pozytywne myślenie w przypadku osiągania celów pomaga nam skupiać się na pozytywnych stronach życia i odsuwa te negatywne, dzięki pozytywnemu myśleniu rzeczy, które nam się przydarzają widzimy w pozytywnym świetle.
  3. Przekonania na własny temat wpływają na jakość podejmowanych działań, a zatem na spełnienie się lub nie założonych rezultatów. 
  4. Określenie celu wymaga precyzji, dobrze i konkretnie postawiony cel tego co chcemy osiągnąć w doskonały sposób nakierowuje nas na to, co powinniśmy robić, aby go osiągnąć. 
  5. Wizualizacja pewnych rzeczy i sytuacji, które mogą stanąć nam na drodze do osiągnięcia założonego celu mogą przygotować nas na potencjalne problemy i przeszkody.

Wiara w prawo przyciągania nie jest niczym złym, a postępowanie według jego zasad może przynieść oczekiwane rezultaty, warto jednak pamiętać, że sama wiara i powierzanie swojego życia wszechświatowi może okazać się niewystarczające. Aby prawo przyciągania zadziałało w pozytywny sposób należy dołożyć także działania i skupić się na drodze prowadzącej nas do osiągnięcia zamierzonych celów, a nie na nich samych.

AKA