Speed dating – randki XXI wieku

0
997
Randka
Speed dating, czyli szybkie randki to coraz bardziej rosnący trend w poszukiwaniu miłości przez singli z dużych miast. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Speed dating, czyli szybkie randki to coraz bardziej rosnący trend w poszukiwaniu miłości przez singli z dużych miast. Jest to wspaniały pomysł na poszerzenie swoich kontaktów towarzyskich, a nawet znalezienie miłości na całe życie.

W dzisiejszych czasach, kiedy wielu z nas jest bardzo zapracowanych i ciągle zabieganych, trudno o znalezienie osoby, z którą można stworzyć stabilny i trwały związek. Speed dating to forma nawiązywania znajomości, która wychodzi temu naprzeciw. Szybkie randki dają możliwość poznania wielu nowych osób przeciwnej płci w krótkim czasie co w założeniu ma skutkować znalezieniem swojej drugiej połówki na całe życie. Spotkanie się z kilkunastoma nowymi osobami w ciągu jednego wieczoru da nam możliwość wybrania tylko tych kandydatów, którymi jesteśmy zainteresowani.

Trudno nie zauważyć korzyści, jakie wypływają z udziału w szybkich randkach. Poznanie nowych osób, powiększenie kręgu znajomych, czy bardzo dobry sposób na spędzenie wieczoru w weekend. Kiedy przychodzimy na spotkanie, mamy okazję do nawiązania nawet kilkunastu nowych znajomości. Prowadzimy rozmowy z osobami, które także poszukują swojej drugiej połówki. Daje nam to gwarancję spotykania się tylko z wartościowymi osobami, które pojawiły się na speed datingu z takich samych powodów co my. Kilkuminutowe rozmowy nie są w żaden sposób zobowiązujące. Po odbyciu randek uczestnik ma za zadanie zaznaczyć na liście te osoby, z którymi chętnie spotkałby się ponownie, zatem nie ma żadnego nacisku na spotkanie z tymi, którzy nie przypadli nam do gustu. Jeśli otrzymamy numer telefonu, mamy pewność, że również wpadliśmy w oko komuś innemu.

Jak przebiega typowe spotkanie speed dating ? Najczęściej kobiety muszą usiąść przy stolikach, przy których spędzają każdą rozmowę. Panowie mają za zadanie przesiadać się na znak organizatora, tak aby mieli szansę porozmawiać z każdą panią. Wtedy już wiadomo, kto z obecnych na sali zwrócił naszą uwagę. Następnie oddajemy formularz i czekamy na maila z wiadomością, czy nasze zainteresowanie było odwzajemnione. Jeżeli tak, to mamy szansę na udaną randkę.

Czyż nie jest to proste, a zarazem wspaniałe ? Nic zatem dziwnego, że taki sposób poszerzania grona swoich znajomych przypadł do gustu wielu osobom. Być może to właśnie na speed dating, a nie na dyskotece, czy w środowisku pracy, będziemy mogli znaleźć naszą drugą połówkę na całe życie?


Materiał partnera zewnętrznego