5 sposobów na przytulniejsze mieszkanie

1
864
przytulne mieszkanie
Dodanie kilku konkretnych elementów do Twojej przestrzeni może stworzyć przytulną atmosferę | fot.: Fotolia

Kiedy przychodzi okres jesienno-zimowy, jedną z naszych ulubionych rzeczy jest uczucie przyjemnego relaksu, które wywołuje przytulne mieszkanie.

Wystarczy dodanie kilku konkretnych elementów do twojej przestrzeni aby stworzyć przytulną atmosferę.

1. Wygodne koce i narzuty

Przytulny koc lub narzutka może sprawić, że nawet najmodniejsza i nowoczesna ze skórzanych kanap będzie wyglądać komfortowo i swojsko. Wybranie masywnego koca dzianinowego lub wełnianego czesankowego do ozdoby sofy może natychmiast uatrakcyjnić pokój. Wybór cieplejszych kolorów, takich jak jasnobrązowy lub neutralny beż dodaje akcent inspirowany zimą, pozostając jednocześnie na tyle neutralnym, aby można go było używać przez cały rok.

2. Dywaniki z teksturą

Wyjście z łóżka lub do salonu na zimne kafelki, lub drewnianą podłogę nigdy nie jest przyjemne. Twarde podłogi sprawiają, że pokój traci na swej przytulności. Najlepszym rozwiązaniem dla zimnych stóp tej zimy jest odpowiedni dywan. Choć praktyczność odgrywa ważną rolę w dodawaniu fakturowanych dywanów na zimniejsze pory roku, z pewnością nie jako pierwsi powiemy, że dywan może odpowiadać za design całego pokoju.

Tej zimy pójdź w stronę cięższych dzianin i tekstur, jeśli chodzi o dywaniki. Nie bój się bawić z frędzlami, odważnymi wzorami, a nawet skórami zwierząt. Spróbuj postawić pod nimi meble (takie jak stolik do kawy lub łóżko), aby uzyskać spójny wygląd.

3. Świece

Układanie świec w pęczki, a nawet rozstawianie ich w całym pomieszczeniu jest sposobem na stworzenie ciepłego światła, które nie będzie raziło. Łączenie świec w gromadę to świetny sposób naśladowania ognia w kominku bez posiadania kominka. Jeśli wykonujesz zestaw w wiązce, umieść kilka świec o różnej wysokości i szerokości, aby zachować ciekawą aranżację.

Jeśli ze względów bezpieczeństwa wolisz odseparować swoje migoczące piękności, użyj przezroczystych szklanych wazonów lub kolorowych świeczników. Używanie szklanych akcesoriów do świec wzmacnia światło. Oprócz tego kolorowe szkło nadaje blaskowi świec miękki i romantyczny wygląd.

Podczas zapalania kilku świec w tym samym miejscu, tylko jedna powinna być pachnąca, aby uniknąć przytłoczenia zapachem.

4. Rzuć masę poduszek

Podobnie jak wygodne narzuty, pluszowe poduszki to prosty dodatek do domu, który zachęca do siedzenia i pozostania w domu. Uwielbiamy mieszanie wzorów z frędzlami i pomponikami. Spróbuj wyścielić nimi swoją kanapę lub meble w salonie lub połóż kilka poduszek na ławeczce w korytarzu.

5. Dotyk sztucznego futra

Sztuczne futro w domu to wspaniały sposób na ogrzanie pokoju lub miejsca do siedzenia. Wypróbuj pokrowce ze sztucznego futra na krzesło w biurze, na stół do makijażu lub w kąciku śniadaniowym. Również dywany i poduszki ze sztucznego futra będą prezentowały się świetnie.

W sezonie zimowym nadanie przytulnego charakteru twojemu mieszkaniu nie musi być trudne ani drogie. Dzięki kilku dodatkom ocieplisz wnętrze, nie rujnując budżetu!


KGR