9 wskazówek dotyczących wyboru najlepszego rodzaju łóżka

0
590
gustowne łóżko w sypialni
Wybór dobrego łóżka to coś więcej niż tylko jego wygląd | fot.: materiał partnera

Wiedza o tym, jak wybrać łóżko, może być nieco bardziej złożona, niż nam się na początku wydawało. W tym artykule przedstawimy, jak w 9 krokach jak sprawić, aby zakup łóżka był nie tylko łatwiejszy, ale i przyjemniejszy. Spędzasz jedną trzecią swojego życia we śnie, więc ważne jest, aby zrozumieć, na czym polega wybór nowego łóżka. Niewłaściwe dobrane może prowadzić do bólu mięśni, pleców i oczywiście pogorszenia jakości snu. Natomiast sen w odpowiednim łóżku może przyczynić się do lepszego samopoczucia. Zapoznaj się więc z naszymi poradami dotyczącymi znalezienia najlepszego rodzaju łóżka dla twojego domu i potrzeb.

Jak wybrać najlepszy rodzaj łóżka?

Wybór dobrego łóżka to coś więcej niż tylko jego wygląd. Od ukrytych schowków, komfort, wykonanie, materiał, ramę aż po łóżka przeznaczone do określonych typów materacy – jest wiele kwestii do przemyślenia. Oto one! 

1. Odwiedź sklep z łóżkami

Czasami, aby upewnić się, że wybierasz najlepszy rodzaj łóżka, nie wystarczy obejrzenie go na ekranie komputera. Wizyta w sklepie pozwala wypróbować różne style, kształty i projekty, aby znaleźć to idealne dla siebie. Znajdź najbliższy salon Senpo w naszej wyszukiwarce sklepów. Odwiedzając je znajdziesz nie tylko piękne i funkcjonalne łóżka, ale i materace dopasowane idealnie dla ciebie. Nie zapomnij, że zawsze po obejrzeniu oczywiście możesz dokonać zakupu online.

2. Nie tylko patrz, ale wypróbuj

Dobre sklepy posiadają świetną politykę zwrotów, jednak ważne jest, aby zawsze wypróbować łóżko przed jego zakupem. Wszyscy jesteśmy różni i jedno łóżko nie jest stworzone dla każdego. Wymagania ludzi dotyczące ram czy wsparcia będą się różnić w zależności od ich wagi i budowy, więc musicie być naprawdę pewni co do swojej decyzji.

3. To Wasza wspólna decyzja

Jeśli masz zamiar dzielić łóżko, musisz wybrać odpowiednie zarówno dla siebie jak i swojego partnera. Dzięki temu oboje będziecie mieli pewność, że dokonaliście najlepszego możliwego wyboru. 

4. Pomyśl o wielkości pokoju, w którym będziesz spać

Łóżko 140×200? A może 200×220? Zawsze należy brać pod uwagę całkowitą wielkość sypialni. Jeśli sypialnia jest za mała, masywne łóżko nie będzie dla ciebie. Aby odpowiednio się zrelaksować, wokół łóżka powinna być odpowiednia przestrzeń.

5. Wykorzystaj maksymalnie przestrzeń dzięki łóżku z pojemnikiem

Jeśli nie masz miejsca na dużą szafę lub nie wiesz, gdzie położyć zapasowe prześcieradło, rozważ zakup łóżka ze schowkiem. To najlepszy wybór dla osób z małymi pokojami, ponieważ zapewnia ono dużo dodatkowej przestrzeni do przechowywania rzeczy, a dodatkowo w łatwy i wygodny sposób pomaga to w utrzymaniu porządku w sypialni.

6. Dajcie sobie więcej miejsca

Jeśli masz dużą sypialnię, a do tego twój partner lubi się w nocy “rozpychać” w łóżku, to zainwestuj w duże ramy. Dzięki temu zarówno Ty jak i twój partner będziecie spać zdrowiej i bardziej komfortowo.

7. Wielkość ma znaczenie

Nawet jeśli śpisz samodzielnie, nie oznacza to, że powinieneś kupić sobie pojedyncze łóżko. Jeżeli jesteś typem lubiącym porozciągać się przez sen lub po prostu masz tendencje do wiercenia się w nocy to odpuść małe łóżka. Warszawa, Kraków czy Zakopane, gdziekolwiek nie mieszkasz, pamiętaj, że twój sen i twoja wygoda są najważniejsze.

8. Pomyśl o swoich plecach

Łóżka sprężynowe i listwowe to najlepszy rodzaj łóżek do podparcia pleców. I zawsze pamiętaj, że dobre łóżko powinno uwzględniać wielkość, kształt i specyficzne potrzeby śpiącego. Jeśli na przykład plecy często przeszkadzają Ci w pozycji leżącej, wybierz regulowane łóżko i śpij w najwygodniejszej pozycji dla siebie.

9. Łóżko i materac powinny ze sobą współpracować

Nigdy nie kupuj łóżka nie myśląc o materacu. Materace sprężynowe są idealne do łóżek sprężynowych, podczas gdy łóżka listwowe częściej łączą się z materacami piankowymi. Idealnie byłoby, gdyby zakup nowego łóżka połączyć z materacem. Pamiętajmy, że to nasze zdrowie jest najważniejsze, a nawet najlepiej dobrane łóżko ze źle dobranym materacem źle odbije się zarówno na naszym zdrowiu jak i komforcie snu.

Materiał partnera