Wyspa w kuchni. Plusy i minusy takiego rozwiązania

0
692
Loft - nowoczesne wnętrze w industrialnym stylu zaprojektowane jako mieszkanie o otwartym planie z kuchnią, jadalnią, pokojem dziennym oraz domowym biurem na parterze i sypialnią na antresoli.
Najwięcej zależy od tego, jak duża jest nasza kuchnia, bo jeśli jest naprawdę przestrzenna to warto zainteresować się wyspą | fot.: stock.adobe.com

Wszyscy chcemy zadbać o to, aby nasze domy były maksymalnie komfortowe i funkcjonalne. Niezależnie od tego czy mamy niewielkie mieszkanie w bloku czy przestronny dom, w którym każdy z domowników ma swoje miejsce, chcemy zadbać o praktyczną aranżację, w której nie braknie również designerskich rozwiązań. To, jak wygląda nasze domowe wnętrze odzwierciedla nasz charakter i osobowość i wskazuje na to, co jest dla nas ważne.

Praktyczne domowe centrum

Niektórzy decydują się na odważne rozwiązanie i mają bogatą wyobraźnię, nie brakuje im kreatywności, dlatego starają się łączyć ze sobą różne niepopularne elementy uzyskując bardzo interesujący efekt. Wykazanie się inwencją wymaga czasu, ale rezultaty mogą być intrygujące. Duże znaczenie ma to, jak urządzimy naszą kuchnię. Zazwyczaj spędzamy w niej sporo czasu. W wielu domach jest ona połączona z salonem i z jadalnią. To bardzo wygodne rozwiązanie, które ma jednak swoje minusy. Najczęściej jednak nowoczesne domy są projektowane w ten sposób, aby kuchnia razem z salonem stanowiła przyjazną przestrzeń dla całej rodziny. To właśnie tutaj jemy posiłki i spędzamy czas z rodziną i naszymi gośćmi. Warto zastanowić się jakie wybrać meble oraz czy zdecydować się na wyspę kuchenną. Sporo zależy od tego, jakie mamy zwyczaje i nawyki.

Kuchnia – z wyspą czy bez?

Osoby, które często przygotowują posiłki potrzebują sporo powierzchni blatów roboczych, na których będą mogli swobodnie pracować. Chodzi o to, że kuchnia musi być funkcjonalna. Wyspa może ułatwić przygotowywanie posiłków i stanowić pewnego rodzaju odgrodzenie między kuchnią, a salonem. Pozwala łatwiej podzielić przestrzeń na strefy. Zazwyczaj ustawiamy wyspę w centralnym miejscu kuchni zapewniając sobie tym samym wygodę. W wyspie najczęściej mamy szuflady lub półki, w których przechowujemy akcesoria kuchenne czy naczynia, których potrzebujemy każdego dnia. Trzeba jednak pamiętać, że może to zająć sporo miejsca, dlatego jeśli bardziej liczy się dla nas przestrzeń to lepiej z wyspy zrezygnować i postawić na klasyczne blaty. Najwięcej zależy od tego, jak duża jest nasza kuchnia, bo jeśli jest naprawdę przestrzenna to warto zainteresować się wyspą.

Funkcjonalność priorytetem

To dobre rozwiązanie aranżacyjne, które jest spotykane w wielu domach. Poszukując najlepszych rozwiązań do swojego domu zazwyczaj zależy nam na przystępnej cenie. To oczywiste, że nie chcemy przepłacać za meble, jednak warto pamiętać, że często wyższa cena idzie w parze z wysoką jakością, dlatego warto sięgać po rozwiązania niezawodne, które nas nie rozczarują i będą wyglądać dobrze przez długie lata, a my będziemy mogli cieszyć się ich funkcjonalnością. Praktyczna kuchnia to podstawa. Coraz więcej osób zwraca uwagę na jej wyposażenie kiedy kupują swoje pierwsze mieszkanie. Nie powinna być zbyt mała, kiedy nasza rodzina jest spora, wtedy siłą rzeczy mamy więcej naczyń i potrzeba więcej miejsca na przechowywanie, jednak kiedy wszystko mamy pod ręką przygotowywanie posiłków jest dużo łatwiejsze i szybsze.

AWO