Co brać pod uwagę kupując pościel?

0
632
pościel na łóżku
Coraz większą popularnością cieszą się gotowe komplety pościeli. Jest to ekonomiczne rozwiązanie, które pozwala nabyć pełen zestaw potrzebnych nam elementów | fot.: materiał partnera

Wybierając pościel zwracamy zwykle uwagę głównie na jej wymiary. Następnie sprawdzamy czy pasuje estetycznie do naszego łóżka i sypialni. Nie jest to dużym wyzwaniem, ponieważ na rynku znajdziemy szeroki wybór wzorów i kolorów. Jedną z bardziej istotnych kwestii jest także rodzaj zastosowanego materiału oraz jego fraktura. Na jakie pozostałe kwestie należy zwrócić uwagę przy jej zakupie? Podpowiadamy.

Z jakiego materiału pościel?

Wybierając konkretny rodzaj materiału z którego będzie wykonana pościel należy kierować się indywidualnymi potrzebami i oczekiwaniami. Nie istnieje najlepszy materiał, ponieważ każdy ma swoje osobiste preferencje. Chętnie kupowana jest pościel flanelowa, która zapewnia bardzo dobry komfort cieplny, zwłaszcza zimą, jest miła w dotyku i odporna na uszkodzenia. Może jednak mechacić się po wielokrotnym praniu.

Pościel z kory posiada specyficzną frakturę, która wpływa na to, że materiał się nie gniecie, a więc wygląda praktycznie tak samo przez cały czas jego użytkowania. Dość istotną wadą jest jej szorstkość. Pościel wykonana z satyny to luksusowy wybór dla osób, które zwracają szczególną uwagę na estetykę wykonania. Wykończona jest delikatnym połyskiem i jest bardzo przyjemna w dotyku. Dużą popularnością cieszą się także pościele wykonane z mikrofibry. Jest to tkanina przyjazna dla alergików, szybkoschnąca oraz dobrze izolująca ciepło. Istotną jej zaletą jest także niska cena.

Na co zwrócić uwagę wybierając kolor pościeli?

Kupując pościel warto wybierać taką, która kolorystycznie będzie spójna z wystrojem naszej sypialni. Mimo tego, że wiele osób wciąż preferuje klasyczną, białą barwę to jednak jest to mało praktyczny wybór. Łatwo się brudzi, więc wymaga częstego prania. Warto postawić na uniwersalne barwy w postaci pasteli, wzorów kwiatowych lub ciemnoniebieskich, jednostajnych kolorów. Abstrakcyjne kształty i elementy rzadko pasują do wystroju sypialni.

Pościel czy komplet pościeli?

Coraz większą popularnością cieszą się gotowe komplety pościeli. Jest to ekonomiczne rozwiązanie, które pozwala nabyć pełen zestaw potrzebnych nam elementów. W standardowym komplecie oprócz pościeli znajduje się poszewka na poduszkę oraz kołdrę. Na opakowaniu takiego produktu znajdziemy szczegółowe informacje o wymiarach poszczególnych elementów. Warto wybierać zestaw w którym poszewka na kołdrę oraz prześcieradło są przynajmniej o kilka centymetrów szersze od naszego łóżka. Takie komplety są bardzo często wybierane na prezent, ponieważ można je nabyć w ozdobnym i estetycznym opakowaniu.

Materiał partnera