Dobra karma dla psa – po czym ją rozpoznać?

0
470
dobra karma dla psa
Najważniejszym elementem zdrowej karmy dla psa jest zawartość minimum 50% produktów pochodzenia zwierzęcego | fot.: stock.adobe.com

Każdy właściciel zwierzaka chce karmić go tym co najlepsze. Dzięki odpowiedniej diecie czworonóg ma szansę na długie i szczęśliwe życie. Podstawowym zadaniem jego właściciela jest więc znalezienie dobrej jakości karmy, która doda zwierzakowi energii do działania. Jak znaleźć dobrej jakości karmę dla psa, która przy okazji nie będzie zbyt droga? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w treści niniejszego wpisu.

Jakich składników potrzebuje pies?

Najważniejszym elementem zdrowej karmy dla psa jest zawartość minimum 50% produktów pochodzenia zwierzęcego. To właśnie one stanowią główne źródło energii każdego czworonoga. Najlepiej, aby w karmie znajdowało się świeże mięso, a nie tylko podroby czy tłuszcz pochodzenia zwierzęcego. Przykładowo, Orijen karma dla psa zawiera duże ilości prawdziwego mięsa.

Kolejnymi składnikami, które odpowiadają za siłę i szczęście psa są witaminy i minerały. Jedną z najważniejszych jest cynk, który odpowiada za prawidłowe funkcjonowanie wielu narządów, w tym słuchu i węchu. Równie istotnym jest białko, które stanowi budulec niejednej tkanki psiego organizmu. 

Warto też, aby w karmie dla psa znalazły się dodatkowe roślinne składniki, wspierające metabolizm i pracę jelit. Prawoślaz lekarski, korzeń łopianu czy ostropest plamisty to idealne dodatki w zbilansowanej diecie czworonoga.

Jaką karmę dla psa opłaca się kupić?

W sklepach zoologicznych można znaleźć bardzo dużo karm dla psów, które nie wyróżniają się zbyt wysoką jakością. Chociaż ich cena może wydawać się atrakcyjna, w rzeczywistości warto poświęcić nieco więcej czasu na wybór odpowiedniego produktu. Karma, która zawiera zbyt dużą ilość tłuszczu zamiast mięsa może powodować otyłość u czworonoga. Jaki produkt będzie więc tym godnym zainteresowania?

Dobrym przykładem zbilansowanego posiłku jest Orijen karma dla psów, występująca w wariancie dla szczeniąt, dorosłych i seniorów. Produkt z odpowiednią dawką mięsa zawiera również składniki mineralne oraz dodatek w postaci wyciągów roślinnych. Posiłek tego typu dostarcza również białko surowe, niewielką ilość tłuszczów i olei, a także wapń, fosfor, kwasy omega-3 i cynk. Po spożyciu takiej karmy pies ma szansę być najedzonym, a jednocześnie zdrowym.

Dobrej jakości karma dla psa wcale nie musi być droga. Jeśli chcesz odpowiednio żywić czworonoga za niewielkie pieniądze, warto wypróbować karmę Orijen. Smaczny i jednocześnie odżywczy posiłek dostarcza psu najważniejszych składników i pozwala mu być aktywnym przez cały dzień.