Dobry materac piankowy – czym kierować się przy zakupie?

0
900
Kobieta wybierająca materac w sklepie
Piankowy wkład – zależnie od struktury i użytych komponentów – zapewni komfort i długotrwałe użytkowanie. W zależności od rodzaju modele piankowe różnią się ceną i poziomem jakości | fot.: stock.adobe.com

Nie będzie cienia przesady z stwierdzeniu, że materace piankowe to obecnie jedna z najpopularniejszych (obok sprężynowych) rodzajów materacy. Piankowy wkład – zależnie od struktury i użytych komponentów – zapewni komfort i długotrwałe użytkowanie. W zależności od rodzaju modele piankowe różnią się ceną i poziomem jakości. Wraz ze sklepem internetowym sennamaterace.pl opowiemy dziś o tym, które z nich są warte naszej uwagi.

Jak wspomnieliśmy na początku, materace piankowe to zróżnicowana grupa produktów – od rozwiązań o prostej budowie, po zdobycze techniczne najnowszych czasów. Znajdziemy tam zwykłe poliuretanowe pianki, pianki wysokoelastyczne oraz materace termoelastyczne. Kolejność jest nieprzypadkowa: poliuretanowe są nieskomplikowane i tanie, termoelastyczne to grupa ekskluzywnych produktów wykonanych z najwyższej jakości komponentów, a co za tym idzie – stosunkowo najdroższa.

Materace piankowe

To nieskomplikowane, pozbawione zazwyczaj właściwości ortopedycznych produkty. Sprawdzają się w dziecięcych łóżeczkach, a jeśli zostaną odpowiednio utrwalone i wzmocnione – także dla nastolatków. Piankowe materace nawierzchniowe są za to doskonałym sposobem na podniesienie standardu obecnego łóżka albo kanapy. Tego typu produkty oferuje na przykład marka Hilding, gdzie znajdziemy materac Select Top – jednostronny materac nawierzchniowy, którego wkład stanowi: blat pianki Visco o wys. 3,5 cm, pianka Flexifoam o wys. 1 cm. Materac piankowy oferuje wysoki standard higieny, co jest wskazane zwłaszcza przy użytkowanie przez alergików.

Materace wysokoelastyczne

Wyższą jakość oferują materace piankowe wykonane z pianek wysokoelastycznych. Wprawdzie materac również wykonany jest z poliuretanu, ale bardziej zaawansowana technologia nadaje mu wyższą jakością, trwałość i lepszy komfort użytkowania. Największą zaletą materacy wysokoelastycznych jest ich zdolność do dopasowywania się do ciała osoby śpiącej. W tej kategorii eksperci sklepu internetowego polecają na przykład materac Hilding Foxtrot zbudowany ze specjalnie profilowanej pianki wysokoelastycznej. Pianka ta od klasycznego wkładu piankowego różni się tym, że posiada mniej jednolitą strukturę komórkową, co z kolei pozwala na podtrzymanie ciała, bardzo dobrą sprężystość i elastyczność, a w efekcie po prostu wygodę i komfort spania.

Materace lateksowe

Materace lateksowe wypełnione pianką lateksową  cechują się elastycznością i trwałością. Flagowy produkt tego typu w ofercie materacy Hilding, czyli materac Hilding Latino – wykonany jest a najlepszych i sprawdzonych surowców na rynku. Idealnie dopasowuje się do kształtu ciała, doskonale podpiera kręgosłup, ale także posiada właściwości antybakteryjne i przeciwgrzybiczne. Materac lateksowy posiada podwyższoną odporność na odkształcenia dzięki czemu poleca się go alergikom. Miłośnicy materacy lateksowych twierdzą, że komfort jaki dają jest nieporównywalny do innych meteracy.

Materace termoelastyczne

Ostatnia klasa materacy z grupy piankowych to modele wykonane na bazie pianki termoelastycznej. Wyróżniają się one doskonałymi właściwościami ortopedycznymi, zapewniające doskonałe podparcie kręgosłupa. W przeciwieństwie do klasycznych materacy, które po prostu uginają się pod uciskiem osoby śpiącej, materace termoelastyczne dopasowują się do ciała wówczas, kiedy w ich głąb przeniknie ciepło osoby śpiącej. Materac Hilding Rumba z tej kategorii jest stworzony z wyjątkowej pianki Visco, która stopniowo dopasowuje się do ciała podpierając jednocześnie głowę, ramiona, pas, biodra i nogi. To szczególnie ważne w momencie, kiedy mamy zwyczaj spać inaczej niż na plecach.

Pianki to jeden z najszybciej i najintensywniej rozwijających się komponentów do materacy. Niektóre z nich testowane są nawet przez NASA. Ich zaletą, niezależnie od rodzaju, jest elastyczność, umiejętność dopasowania się do wagi ciała i przybieranej podczas snu pozycji. Wszystko to sprawia, że konsumenci chętnie wybierają pianki zarówno dla dzieci, osób dorosłych, jak i seniorów z problemami ortopedycznymi.


OLI