Drewno w łazience? Sprawdź, czy taka aranżacja jest możliwa

0
2408
Płytki drewnopodobne w łazience
Choć aranżacja, w której drewno pokrywa zarówno podłogę, jak i ściany wygląda efektownie, nie musisz decydować się na taki zabieg. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Drewno w łazience jest marzeniem wielu osób. Naturalne powierzchnie drewniane nie nadają się jednak do wykorzystania w pomieszczeniach kąpielowych. Czy da się jednak zrealizować pomysł na łazienkę w drewnie? Poznaj odpowiedź.

Drewno to kłopotliwy materiał. Wymaga impregnacji, specjalnej pielęgnacji, a mimo to szybko uszkadza się i łatwo nasiąka wodą. Z tego powodu nie nadaje się do pomieszczeń, w których panuje duża wilgoć, w tym do łazienek. Pod wpływem działania pary wodnej wybrzusza się, traci właściwości i nie prezentuje się efektownie. Nie możemy go kłaść w miejsca mające bezpośrednią styczność z wodą. Czy to jednak koniec marzeń o drewnianym wykończeniu łazienki? Otóż nie. Z pomocą przychodzą płytki drewnopodobne.

Płytki drewnopodobne zamiast drewna – czy to dobry wybór?

Ceramiczne płytki drewnopodobne to alternatywa dla prawdziwego drewna. Doskonale imitują jego strukturę i kolor, a przy tym są bardziej funkcjonalne. Gres drewnopodobny nadaje się do wyłożenia zarówno ścian, jak i podłóg – jeśli więc myślimy o jednolitym drewnianym wnętrzu, możemy za ich pomocą takie stworzyć. Na korzyść płytek gresowych przemawiają ich parametry techniczne. Przede wszystkim, są niskonasiąkliwe. Łatwo utrzymać je w czystości i dobrym stanie – nie wymagają żadnych prac konserwacyjnych. Są odporne na zarysowania, uszkodzenia mechaniczne i mają właściwości antypoślizgowe. Posiadają jeszcze jeden walor: możemy z powodzeniem podłączyć pod nie ogrzewanie podłogowe.

Drewno w łazience – aranżacja ponadczasowa

Drewno w łazience wnosi do wnętrza ciepły, przytulny klimat. Aranżacje z jego wykorzystaniem to klasyczna propozycja, która jest na tyle uniwersalna, że z pewnością trafi w gusta wszystkich. Drewno to synonim dobrego stylu. I to nie tylko na podłodze. Drewniane powierzchnie montowane na ścianach wracają do łask. Drewnopodobne płytki pozwolą uzyskać stylowe i eleganckie wnętrze z klimatem, nie przysparzając przy tym problemów z konserwacją czy konieczności tak częstej wymiany, jak w przypadku naturalnego drewna. Zainspiruj się np. kolekcjami Catalea desert czy Fuerta dust od marki Cerrad.

Z czym łączyć drewno w łazience?

Choć aranżacja, w której drewno pokrywa zarówno podłogę, jak i ściany wygląda efektownie, nie musisz decydować się na taki zabieg. Podłoga z płytek drewnopodobnych będzie dobrym uzupełnieniem łazienki w stylu skandynawskim, ze ścianami wyłożonymi np. białym gresem. Płytki imitujące drewno możesz wykorzystać także jako element na ścianie. To prosty sposób na wydzielenie stref w łazience – płytki zamontowane w postaci pionowych pasów w części z umywalką sprawią, że ten fragment łazienki będzie się wyróżniać i przykuwać wzrok. Marzysz o rustykalnym pokoju kąpielowym? Obłóż wannę płytkami imitującymi drewno, by zyskać element stylizowany na starodawną, drewnianą balię.


Materiał partnera zewnętrznego