Kwiatowe fototapety – dekoracja, która nigdy nie wychodzi z mody

1
958
Wprowadzając ten jeden tylko element, zmienimy więcej, niż mogłoby się nam początkowo wydawać | fot.: Materiał partnera zewnętrznego

Kwiaty kojarzą nam się z wiosną i nowym życiem, a także z tym co piękne i delikatne. Obdarowujemy nimi ważne nam osoby, a gdy sami je dostajemy, wywołują uśmiech na naszej twarzy. Floralne akcenty pozwolą nam także udekorować wnętrze salonu czy sypialni, dzięki czemu zapanuje w nich radosny, pogodny klimat. Tylko od naszej fantazji zależy, czy zdecydujemy się na nowoczesną w wyrazie stylizację, czy postawimy raczej na tradycyjną lub nieco romantyczną aranżację.

Dlaczego akurat fototapety na ścianę? Kwiaty to ponadczasowy motyw dekoracyjny o uniwersalnym charakterze, dlatego jego wybór nie budzi raczej wątpliwości. Czemu natomiast postawiliśmy na fototapety, a nie plakaty lub obrazy? Ponieważ to właśnie wielkoformatowe, ścienne ozdoby pozwolą nam przeprowadzić efektowną metamorfozę wnętrza. Dzięki nim dotychczasowy charakter pokoju ulegnie całkowitej transformacji. Wprowadzając ten jeden tylko element, zmienimy więcej, niż mogłoby się nam początkowo wydawać.

Klasyczny szyk

Takie wzory ożywią wystrój, nadadzą mu kolorów i będą jednocześnie łatwym do wprowadzenia motywem dekoracyjnym, ponieważ pasują do tradycyjnych, stonowanych aranżacji | fot.: Materiał partnera zewnętrznego

Naszą podróż po floralnych inspiracjach zaczniemy od propozycji, którą moglibyśmy określić mianem klasycznej. Znajdą się tutaj dobrze nam znane gatunki, zaprezentowane w tradycyjny sposób. Co mamy na myśli? Wyjaśni to specjalista od aranżacji wnętrz z portalu Myloview.pl:

Co rozumiem przez klasyczne fototapety? Kwiaty takie jak róże, tulipany, słoneczniki czy lawendę, które zostały zaprezentowane w formie pogodnych, barwnych fotografii. Takie wzory ożywią wystrój, nadadzą mu kolorów i będą jednocześnie łatwym do wprowadzenia motywem dekoracyjnym, ponieważ pasują do tradycyjnych, stonowanych aranżacji, które cieszą się największym powodzeniem. Tego typu kwiatowe wzory są także doskonałym pomysłem na dekorację kuchni. Przykuwające oko słoneczniki to mój faworyt.

Efektowny minimalizm

Zupełnie innym rozwiązaniem są oszczędne w wyrazie i stonowane kolorystycznie fototapety. Kwiaty do salonu czy sypialni nie muszą stanowić głównego elementu wystroju ani barwnej dominanty. Znakomitym przykładem są czarno-białe zdjęcia. Ich siła wyrazu polega na nietypowym połączeniu floralnych przedstawień z ograniczoną paletą barwną. Kwiaty kojarzą nam się z intensywnymi odcieniami, które od razu wpadają w oko. Jeśli jednak lubimy minimalistyczne wnętrza i chcemy cieszyć się oryginalnym wystrojem, to właśnie taka propozycja okaże się strzałem w dziesiątkę. Na jaki gatunek się zdecydować. Pierwszy na naszej liście znalazł się dmuchawiec – pierzasta kulka w formie makrofotografii. To zapierające dech w piersiach przedstawienie zachwyci każdego, kto nas odwiedzi. Drugą możliwością jest egzotyczny storczyk. Zamiast fioletowych lub niebieskich odmian wybierzmy kremowy egzemplarz zaprezentowany na jasnym tle. Taka dyskretna ozdoba będzie doskonale wyglądać w pokoju miłośnika stonowanych wnętrz.

Dmuchawiec – pierzasta kulka w formie makrofotografii. To zapierające dech w piersiach przedstawienie zachwyci każdego, kto nas odwiedzi | fot.: Materiał partnera zewnętrznego

Nowoczesny wdzięk

W nowocześnie urządzonych pokojach możemy postawić na dwa, zupełnie różne rozwiązania. Dobrze będą w nich wyglądać zaproponowane na samym początku kolorowe zdjęcia róż lub polnych kwiatów. Przełamią ascetyczny charakter współczesnego wystroju, łagodząc jego wygląd. Doskonałą alternatywą są natomiast graficzne fototapety. Kwiaty, zaprezentowane w formie uproszczonych rysunków o ornamentalnym charakterze, mogą przypominać kolorowankę dla dzieci.

Zaletą takiego wzoru jest to, że sprawdzi się zarówno w kolorowym, jak i stonowanym pokoju. W tym pierwszym będzie przeciwwagą dla barwnego wystroju, z kolei w tym drugim pozwoli nam dowolnie modyfikować aranżację. W monochromatycznym wnętrzu wystarczy, że co jakiś czas zmienimy drobne, barwne akcenty, a cała stylizacja będzie się inaczej prezentować. – podpowiedział nam specjalista z Myloview.pl.

Wiosna za oknami w pełni. Zamiast cieszyć się rozkwitającą naturą jedynie poza murami naszego mieszkania, zaprośmy do wystroju floralne wzory, dzięki którym będziemy mogli się rozkoszować pogodną atmosferą nie tylko teraz, ale także przez cały rok.


Materiał partnera zewnętrznego