Fototapety z kwiatami – ogród w czterech ścianach

0
1523
Fototapeta kwiaty w sypialni
Fototapeta kwiaty w sypialni | fot.: materiał partnera

Niezwykłe piękno kwiatów inspirowało niezliczonych twórców sztuki – malarzy, poetów, a nawet… kompozytorów! Nic więc dziwnego, iż te barwne rośliny na stałe trafiły również do świata dekoracji. Motywy florystyczne, przeniesione na różnego typu ozdoby, zawsze cieszyły się ogromną popularnością.

Zaproszony przez nas ekspert aranżacyjny poleca jednak zwrócić uwagę na jeden szczególny rodzaj takich dekoracji – fototapety. Kwiaty zachwycają zarówno swoimi delikatnymi kształtami, jak i przepięknymi kolorami. Dlatego też bardzo efektownie prezentują się na dużych, dekoracjach – zauważa specjalista. W rozmowie zdradził nam również wiele ciekawych pomysłów na wykorzystanie tych wyjątkowych ściennych ozdób.

Wielobarwne fototapety – kwiaty które ożywią każde wnętrze

Fototapeta kwiaty i góry
Fototapeta kwiaty i góry | fot.

Przydomowy ogród na wiosnę to bez wątpienia widok wspaniały i niezwykle malowniczy. Zadbane klomby i rabatki zachwycają nas swoimi kolorami oraz różnorodnością kwiatów. Chyba nie ma osoby która nie chciałaby móc cieszyć się ich widokiem za oknem. Niestety nie wszyscy mają taką możliwość. Mieszkając w bloku czy samym centrum miasta, musimy raczej pogodzić się z brakiem ogrodu… Ale niekoniecznie widoku kwiatów! Zdaniem eksperta florystyczna fototapeta jest w stanie skutecznie ożywić nasze mieszkanie wspaniałymi kolorami oraz naturalnym urokiem tych roślin.

Ogrodowe kwiaty rewelacyjnie sprawdzają się jako temat ściennych dekoracji. Łączą bowiem w sobie subtelne piękno z żywymi, przyjemnymi dla oka barwami. W efekcie tego rodzaju fototapety pasują zarówno do wnętrz urządzonych nowocześnie, jak i bardziej tradycyjnie. W zależności od konkretnych wzorów możemy z ich pomocą osiągnąć wiele ciekawych efektów. Przykładowo fototapeta przedstawiająca klasyczne, ciemnoczerwone róże podkreśli elegancki charakter salonu, a dekoracja z liliami wzbogaci sypialnię o delikatne i subtelne akcenty. Wybierając natomiast fototapetę ukazującą ogród o zachodzie słońca jesteśmy w stanie nadać wybranemu wnętrzu romantycznego klimatu. Niezależnie jednak od tego, na jakie rozwiązanie się zdecydujemy, zawsze warto pamiętać o podkreśleniu tonacji obecnych na fototapecie za pomocą kolorów wyposażenia lub innych dekoracji obecnych w pomieszczeniu. Ten prosty zabieg spowoduje, iż cała przestrzeń będzie sprawiać wrażenie przemyślanej i spójnej estetycznie.

Dekoracja do rustykalnych wnętrz – fototapeta w kwiaty polne

Fototapeta kwiaty na łące
Fototapeta kwiaty na łące | fot.: materiał partnera

https://redro.pl/

Dla wielu osób najpiękniejsze nie są jednak kwiaty rosnące w ogrodach, a te dzikie – jakie podziwiać możemy na łąkach, polach czy w lasach. Fototapety z nimi różnią się jednak estetycznie od tych proponowanych wcześniej. Zapytaliśmy więc eksperta jakie zastosowanie widzi dla wzorów z dzikimi kwiatami. Okazało się, że mają one naprawdę spory potencjał!

– Fototapety z kwiatami polnymi – takimi jak maki oraz chabry – polecam najczęściej do wnętrz urządzonych w klimacie rustykalnym. Ich wizerunki wyjątkowo malowniczo komponują się z estetyką naturalnego drewna, jasnymi ścianami, ciepłymi kolorami. Dekoracje te bardzo dobrze sprawdzają się również w różnego typu aranżacjach retro, skutecznie ożywiając ich wygląd. Jeżeli chodzi natomiast o wzory z kwiatami leśnymi – fiołkami, zawilcami czy dzwonkami, to spójnie połączyć można je zarówno z nowoczesną stylistyką eko, jak i bardziej klasycznymi wnętrzami. Ozdoby stawiające na estetyczny i kolorystyczny umiar sprawdzą się nawet w pomieszczeniach urządzonych prosto, czy wręcz minimalistycznie. Wzór ukazujący jasne, leśne kwiaty pośród paproci może więc posłużyć na przykład do uatrakcyjnienia salonu w stylu skandynawskim.

Subtelne fototapety – dmuchawce ukazane z bliska

Fototapeta dmuchawce makro
Fototapeta dmuchawce makro | fot. materiał partnera

Kwiatowe fototapety jak widać posiadają bardzo wiele zastosowań i sprawdzają się w różnych pomieszczeniach. Opowiadając o zaletach tych wzorów zaproszony ekspert zasugerował również ciekawą propozycję do sypialni. W tym szczególnym pomieszczeniu, należącym do naszej domowej przestrzeni prywatnej, za najlepsze rozwiązanie uważa on fototapety z dmuchawcami. Dlaczego?

– Wzory z tymi kwiatami wyróżniają się na tle wszystkich innych niezwykle subtelnym charakterem. Otoczeniu dodadzą więc lekkości i wrażenia harmonii, odczuwalnie czyniąc całe pomieszczenie bardziej komfortowym. Taki efekt zdecydowanie pożądany jest w sypialni – miejscu, które ma służyć relaksowi oraz odprężeniu po ciężkim dniu. Spotkałem się jednak z osobami sceptycznie podchodzącymi do tych wzorów z racji jednolitej kolorystyki. Na szczęście obawy te są bezpodstawne – fototapety z dmuchawcami mogą być w rzeczywistości utrzymane w bardzo różnych tonacjach. Na ich odcień mocno wpływa bowiem pora dnia o jakiej wykonano zdjęcie, a także barwa tła. Nic nie stoi więc na przeszkodzie, aby na wybranym przez nas wzorze dominowała zieleń trawy lub ciepłe kolory zachodu słońca.


Materiał partnera zewnętrznego