Jak dopasować granity do wystroju?

0
590
granity we wnętrzu
Niezwykle ważną kwestią jest odpowiednie zestawienie barw w aranżacji | fot.: materiał partnera

Kamienie naturalne zdecydowanie dominują w najmodniejszych projektach ostatnich lat. Aby w pełni wykorzystać ich potencjał i podkreślić surowe piękno, należy je odpowiednio zaaranżować. Podpowiadamy, jak dopasować granity do wystroju!

Jak dopasować granity do wystroju?

Kamienie naturalne mają wiele odmian, dlatego wyglądają naprawdę różnie. Jedne są proste, jednolite, inne zaś zachwycają fantazyjnymi wzorami i ciekawą strukturą. Wiele osób ma więc kłopot z tym, jak dopasować granity do wystroju. Trzeba zrobić to rozważnie, by cała aranżacja wyglądała spójnie, a wszystkie elementy wzajemnie podkreślały swoją urodę. W przeciwnym razie można np. wizualnie przytłoczyć pomieszczenie, nadmiernie je ochłodzić czy uzyskać zbyt surowy efekt.

Sprytnie wykonane kompozycje są niesamowicie eleganckie, szykowne i stylowe. Do tego doskonale sprawdzają się w codziennym użytkowaniu. Granity są bowiem wytrzymałe, odporne na wiele szkodliwych czynników (m.in. wilgoć), a także proste w konserwacji. Dzięki temu przez długi czas zachowują swój piękny wygląd i właściwości.

Najlepsze połączenia kolorystyczne z granitami

Niezwykle ważną kwestią jest odpowiednie zestawienie barw w aranżacji. Jakie są najlepsze połączenia kolorystyczne z granitami? Wiele osób myśli, że kamienie te są głównie dostępne w różnych odcieniach szarości. Nie jest to prawda – można m.in. znaleźć odmiany beżowe, piaskowe, czarne, brązowe, białe, a nawet czerwone czy zielone. Pozwala to dość swobodnie podejść do projektu.

Ciemniejsze granity zawsze dobrze jest zbalansować jaśniejszymi dodatkami i sprzętami, by przestrzeń nie stała się zbyt mroczna. Warianty w zimniejszych odcieniach słusznie jest też ożywić np. meblami z drewna w cieplejszym kolorze, tak by przełamać wrażenie chłodu. Gdy zaś chce się postawić na przewagę jasnego kamienia, warto nieco zróżnicować odcienie, co zapobiegnie nieprzyjemnej „sterylności” wnętrza. Zawsze powinno się pomyśleć o tym, jak dany kamień ma odnaleźć się w całej aranżacji. W tym niezwykle pomocne są wizualizacje oraz wsparcie doświadczonych projektantów.

Modne aranżacje z granitu

Jakie są najbardziej modne aranżacje z granitu? Dużą popularnością cieszą się np. ciemne, grafitowe płytki łazienkowe. Położone na podłodze i ścianach wyglądają bardzo stylowo. Dają wrażenie eleganckiego minimalizmu. Jeśli chce się uzyskać naprawdę luksusowy efekt, warto użyć odmian z jasnymi żyłkami. Do nich najlepiej dobrać dodatki z naturalnego drewna oraz białe sanitariaty.

Doskonale prezentują się też granitowe blaty kuchenne. Jasne odmiany pięknie rozświetlają wnętrza. Wariant ten świetnie się prezentuje zarówno z jasnymi, jak i ciemnymi meblami. W hurtowni RR Granity można znaleźć wiele zachwycających opcji, które da się na wiele sposobów wykorzystać w swoich projektach.

Mamy nadzieję, że masz już pomysł na to, jak dopasować granity do wystroju. Jeśli nie, zainspiruj się przykładowymi realizacjami. Stwórz w swoim domu piękne, funkcjonalne aranżacje!

Materiał partnera zewnętrznego