Jak filtrować wodę w domu? Poznaj trzy popularne produkty

0
576
kobieta trzymająca szklankę wody
Alternatywą dla filtru montowanego na kranie może być dzbanek ze specjalnym wkładem filtrującym znajdującym się w górnej części naczynia| fot.: stock.adobe.com

W wielu miejscowościach jakość wody pitnej pozostawia wiele do życzenia. Bardzo często kranówka ma dość nieprzyjemny, chemiczny smak i zapach chloru, czyli pierwiastka wykorzystywanego w procesie uzdatniania. Ten i wiele innych problemów związanych z obecnością różnych substancji można jednak szybko rozwiązać dzięki filtracji. Sprawdź, jakie produkty pomogą w uzyskaniu wysokiej jakości wody pitnej.

Filtr nakranowy

Zdecydowanie jest to jedno z najlepszych rozwiązań dla gospodarstw domowych. Filtry nakranowe z zestawem dwóch wkładów mogą niekiedy przefiltrować nawet 4000 litrów wody, co pozwala na działanie bez konieczności wymiany przez nawet 12 miesięcy. Ponadto montaż takiego sprzętu jest dość prosty i nie wymaga zatrudniania fachowca. Spokojnie poradzi sobie z nim nawet osoba bez doświadczenia w tego typu pracach domowych.

We wkładach do filtrów nakranowych stosuje się często węgiel aktywny, który świetnie radzi sobie z oczyszczaniem wody. W ten prosty sposób można pozbyć się wielu zbędnych substancji, szkodliwych metali ciężkich czy też nawet drobnych zanieczyszczeń w postaci np. drobin piasku. Tego typu filtry mają również specjalne przełączniki włączające i wyłączające filtrowanie, dzięki czemu nie trzeba zużywać wkładów np. podczas nalewania wody do sprzątania.

Dzbanek filtrujący

Alternatywą dla filtru montowanego na kranie może być dzbanek ze specjalnym wkładem filtrującym znajdującym się w górnej części naczynia. W ten sposób smaczną, oczyszczoną z niepożądanych substancji wodę można mieć zawsze na wyciągnięcie ręki. Filtry umieszczone w dzbankach z oferty internetowego sklepu Aquamelior mogą usunąć z wody nie tylko chlor, ale także metale ciężkie, rdzę czy też pestycydy.

Ponadto dobrej jakości sprzęt znanych marek może zniwelować twardość wody, która jest jedną z głównych przyczyn tworzenia się osadu kamiennego w czajniku. Co więcej, dzbanki filtrujące to bardzo innowacyjne produkty, które często są wyposażone w specjalne datowniki. Dzięki takiemu rozwiązaniu raczej nie powinno przeoczyć się momentu, w którym wkłady filtrujące będą wymagać wymiany.

Butelka z filtrem

Ten produkt działa dość podobnie jak dzbanki filtrujące. W specjalnej butelce są umieszczone wkład filtrujące, które umożliwiają uzyskanie smacznej i zdrowej wody. Zastosowanie wysokiej jakości surowców sprawia, że butelka nadaje się do wielokrotnego użytku. W ten sposób można właściwie zrezygnować z zakupu wody butelkowanej, przyczyniając się tym samym do zmniejszenia ilości produkowanego plastiku.

Niepozorne butelki naprawdę bardzo dobrze radzą sobie z filtracją wody, usuwając z niej różnego rodzaju szkodliwe substancje. Dzięki temu można bez obaw napić się wody pochodzącej z kranu w hotelu, miejscu pracy czy też siłowni, nawet gdy nie wie się zbyt wiele o jej jakości. Ponadto butelki filtrujące są dostępne w różnych rozmiarach np. o pojemności 0,3 i 0,7 l. Pojedynczy filtr może wystarczyć do przefiltrowania nawet 150 litrów wody kranowej.

Materiał partnera