Jak wyczyścić czarny kran? Kluczowe kwestie

0
330
jak wyczyścić czarny kran
Czyszczenie czarnej armatury nie jest zadaniem trudnym ani czasochłonnym, ale wymaga odpowiedniego podejścia i systematyczności | fot.: materiał partnera

Czarny to jeden z najbardziej uniwersalnych kolorów z całej palety barw. Rządzi on jednak nie tylko w modzie – architekci coraz częściej wykorzystują go również w swoich aranżacjach wnętrz, a szczególnie w łazienkach i kuchniach. Czarne elementy wyposażenia wyglądają bowiem niezwykle elegancko i spektakularnie, nadając tym samym pomieszczeniu schludnego i nowoczesnego charakteru. Perspektywa wnętrza zaprojektowanego w innowacyjnym stylu pełnym dodatków w czarnym kolorze może więc wydawać się kusząca, ale zanim zdecydujesz się na zakup czarnego kranu kuchennego czy też armatury łazienkowej, powinieneś wiedzieć, czy jest to praktyczne rozwiązanie i jak czyścić czarną armaturę. Zachęcamy do lektury artykułu, w którym poznasz wszystkie niezbędne aspekty posiadania kranu w czarnym kolorze.

Czarna armatura łazienkowa – elegancka i nowoczesna

Armatura to obowiązkowe wyposażenie każdej kuchni oraz łazienki, ale nie musi ona być jedynie nudną koniecznością, a może stać się również stylowym dodatkiem. Hitem w aranżacji wnętrz stały się obecnie czarne krany, które kojarzą się ze schludnym i nowoczesnym stylem. Czarna armatura sprawia również, że wnętrze prezentuje się wyjątkowo elegancko i gustownie, a do tego nigdy nie wychodzi z mody. Krany i słuchawki w kolorze czarnym najlepiej pasują do minimalistycznych łazienek i kuchni, ale dobrze odnajdują się również w stylu rustykalnym i loftowym. Aby jednak czarna armatura mogła pięknie prezentować się przez wiele lat, należy pamiętać o jej regularnym czyszczeniu i konserwacji.

3 sprawdzone sposoby na to, jak czyścić czarną armaturę łazienkową!

Czarna armatura łazienkowa prezentuje się bardzo elegancko i nowocześnie i wbrew pozorom może być łatwiejsza do utrzymania w czystości niż klasyczne chromowane krany. Co prawda widać na niej osadzający się brud, kurz i zacieki, co sprawia, że trzeba ją regularnie czyścić, wykonując każdorazowo sprzątanie mieszkań. Ze względu na czarny kolor nie wszystkie zabrudzenia rzucają się jednak w oczy od razu, dlatego jest to jeden z najpraktyczniejszych wyborów do łazienki. Co więcej, istnieje wiele skutecznych sposobów na to, jak czyścić czarne baterie łazienkowe.Metody te wykorzystują zarówno profesjonalne środki czystości, jak i detergenty, które można wykonać samodzielnie w warunkach domowych.

Jak czyścić czarny kran płynem do naczyń?

Czyszczenie czarnej armatury wcale nie musi być trudne czy wymagające. W tym przypadku doskonale sprawdzi się klasyczny i dobrze znany płyn do naczyń – jest to jeden z najłatwiejszych sposobów na utrzymanie czarnej armatury w nieskazitelnej czystości. Wystarczy rozrobić go z wodą w proporcji 1:1 i tak przygotowaną mieszanką przecierać armaturę. Po umyciu warto wytrzeć kran do sucha, by nie doprowadzić do powstania zacieków. A jak czyścić czarny kran w kuchni? Dokładnie w taki sam sposób – płyn do mycia naczyń to na tyle uniwersalny środek, że sprawdzi się w każdej sytuacji.

Jak czyścić czarną armaturę wodą z octem?

Woda z octem to skuteczny i sprawdzony środek do czyszczenia różnych powierzchni i doskonale sprawdza się również jako domowy detergent do mycia czarnej armatury. Z jego pomocą można usunąć nawet najbardziej uciążliwe plamy i zacieki. Obie substancje należy połączyć ze sobą w stosunku 1:1 i przecierać tak przygotowanym roztworem całą armaturę. Jeśli zaś plamy nie zostaną usunięte po jednym przetarciu, namocz kilka wacików i ułóż je na problematyczne miejsca – po około godzinie zabrudzenia powinny łatwo zniknąć. Najważniejsze, by nie stosować samego octu, ponieważ może on doprowadzić do uszkodzenia czarnej armatury.

Jak czyścić czarne baterie łazienkowe z pomocą profesjonalnych środków?

Domowe detergenty stanowią skuteczne rozwiązanie w walce z zabrudzeniami na czarnej armaturze, ale na rynku dostępne jest też wiele profesjonalnych środków czyszczących. Warto przy tym jednak pamiętać, by preparaty te nie zawierały żadnych substancji ściernych, które mogłyby doprowadzić do uszkodzenia lub zmatowienia powierzchni kranu. Nie kupuj również preparatów z chlorem lub kwasem – najlepszym wyborem będą delikatne mleczka i płyny. Dobrze sprawdzą się też środki czystości, które zawierają substancje z właściwościami hydrofobowymi. Dzięki temu woda nie będzie osadzać się na powierzchni kranu, co zmniejszy ryzyko powstania uciążliwych i trudnych do usunięcia plam na czarnej armaturze. Aby mieć pewność efektu, możesz skorzystać z usługi sprzątania mieszkania od Eskurro.

Jak czyścić czarną armaturę? Praktyczne porady

Utrzymanie czystej i schludnej przestrzeni wymaga przede wszystkim systematycznych i przemyślanych działań. Przede wszystkim należy wiedzieć, jak czyścić czarną armaturę łazienkowąijakich preparatów używać. Kluczowa kwestia to regularność – czyszczenie czarnego kranu czy baterii prysznicowej powinno się wykonywać co trzy dni lub przynajmniej raz w tygodniu, najlepiej podczas wykonywania ogólnych porządków. W ten sposób będziesz w stanie utrzymać armaturę w nienagannej kondycji na długo. Czyszczenie czarnej armatury nie jest bowiem czasochłonne, ale za to wykonywane systematycznie może przynieść bardzo dobre efekty. To doskonałe rozwiązanie, by uniknąć sytuacji powstania uporczywych zabrudzeń i osadów na powierzchni kranu.

Podczas czyszczenia czarnej armatury łazienkowej niebagatelne znaczenie mają również sprzęt i akcesoria. Sam kran jest dość trwały i solidny, ale warstwa wykończeniowa w czarnym kolorze jest dość delikatna i podatna na ścieranie. Właśnie dlatego bardzo istotne jest, by do mycia armatury wykorzystywać wyłącznie miękkie ściereczki, najlepiej z mikrofibry. Tego typu akcesorium doskonale sprawdzi się zarówno w przypadku matowej, jak i błyszczącej armatury. Unikaj natomiast stosowania gąbek, szczotek, stalowych druciaków i tym podobnych narzędzi.

O czym jeszcze warto pamiętać podczas mycia? Jak czyścić czarny kran?Niezwykle istotne będzie wykorzystywanie dużej ilości wody podczas czyszczenia. Warto również pamiętać, by po umyciu osuszyć powierzchnię kranu za pomocą miękkiej ściereczki, by nie doprowadzić do powstania nieestetycznych zacieków. Co dodatkowo istotne, preparaty do czyszczenia nie powinny być nakładane bezpośrednio na armaturę – najlepiej będzie nakładać je najpierw na ściereczkę i tak zwilżoną tkaniną czyścić kran. W ten sposób możesz uniknąć uszkodzenia delikatnej powierzchni czarnego wykończenia pod wpływem intensywnego działania środków czyszczących.

Czyszczenie czarnej armatury nie jest zadaniem trudnym ani czasochłonnym, ale wymaga odpowiedniego podejścia i systematyczności. Kluczem do utrzymania swojego kranu lub słuchawki w nieskazitelnej kondycji jest bowiem regularność – mycie armatury należy wykonywać co najmniej raz w tygodniu, a najlepiej powtarzać tę czynność co 3-4 dni. Czyszczenie armatury nie jest również wymagające pod względem środków czyszczących. Do mycia można wykorzystać zarówno sklepowe środki czystości, jak i tanie i łatwe do wykonania preparaty domowe. Pamiętaj jedynie, by detergenty nie zawierały substancji ściernych, chloru i innych kwasów. Zwracaj uwagę też na to, by podczas czyszczenia obchodzić się z kranem delikatnie i używać miękkiej ścierki. Gwarantujemy, że takie działania każdorazowo przyniosą oczekiwane efekty, a czarna armatura będzie prezentowała się nienagannie elegancko i schludnie przez wiele lat.

Materiał partnera zewnętrznego