Jak wykorzystać naklejki w dekoracji wnętrz?

0
768
zasłony we wnętrzach
Przy dekorowaniu okien nie trzeba ograniczać się tylko do rolet, zasłon i firan | fot.: materiał partnera

Coraz częściej przy dekorowaniu wnętrz korzysta się z naklejek. Swoją popularność zawdzięczają prostemu montażowi, przystępnej cenie, a także dużemu wyborowi motywów i grafik. Dekoracja ta pasuje niemal do każdego pomieszczenia. Zobacz, jak wykorzystać naklejki w aranżacji wnętrz.

Naklejki na szyby i okna

Przy dekorowaniu okien nie trzeba ograniczać się tylko do rolet, zasłon i firan. Warto też dodać, że nie pasują one do wszystkich aranżacji i pomieszczeń. Przed zbyt dużą ilością światła słonecznego można obronić się w inny sposób, sięgając np. po naklejki na szyby i okna.

Naklejki na szyby i okna imitują barwione szkło. Mają one postać cienkiej folii PCV, na którą nałożona jest wybrana grafika. Wybór wzorów i kolorów jest naprawdę duży. Dzięki możliwości personalizacji można dopasować je do każdego rozmiaru okna lub szyby. Ich zaletą jest także bardzo łatwy montaż – zajmuje on zaledwie kilka minut, co daje możliwość częstej wymiany wzorów.

Naklejki sprawdzą się w każdym pomieszczeniu. Najchętniej są wybierane tam, gdzie wpada bardzo dużo światła słonecznego lub do łazienek. Można nimi ozdobić także szyby i okna wewnątrz mieszkania, aby zyskać nieco więcej prywatności. Dekoracja ta sprawdza się również w biurach.

Naklejki na meble

Innym rodzajem dekoracji są naklejki na meble. Można nimi przyozdobić stół, stolik kawowy, biurko, szafę, a także szafki kuchenne lub komody. Są one dostępne w wielu wzorach i kolorach, dlatego nie ma problemu z dopasowaniem ich do wybranego stylu lub pozostałych elementów dekoracyjnych w domu (np. fototapety, domowych tekstyliów, obrazów).

Naklejki są doskonałym sposobem na odnowienie zniszczonych mebli. Można nimi przykryć pęknięcia, odpryski farby oraz inne wady. Jest to dobry element dekoracyjny w małych wnętrzach, w których nie ma miejsca na inne ozdoby.

Naklejki na ścianę i kafelki

Warto przyjrzeć się także naklejkom na ścianę. Dzięki nim można nieco ożywić pomieszczenie lub stworzyć niepowtarzalne aranżacje (np. w zestawieniu z plakatami i obrazami). Jest to doskonałe rozwiązanie do pokoju dziecięcego, zwłaszcza gdy maluch może samodzielnie wybrać wzór, który najbardziej mu się podoba.

Naklejki na kafelki są z kolei rozwiązaniem dla osób, które chcą zmienić wygląd kuchni lub łazienki, a przy tym nie wydawać dużej kwoty pieniędzy. Wystarczy wybrać swój ulubiony wzór, a następnie przykleić go na ścianę – w dowolnej kompozycji. Są one bardzo łatwe w montażu, a także odporne na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych (np. wilgoci).

Naklejki na lodówkę

Kuchnię także można odmienić przy pomocy naklejek, np. tych na lodówkę. Sprawdzą się one nie tylko w sytuacji, gdy front urządzenia ulegnie uszkodzeniu lub nieestetycznym zabrudzeniom. Można śmiało z nich skorzystać po to, aby nadać pomieszczeniu niepowtarzalny charakter. Z pewnością nikt inny nie będzie miał takiej samej kuchni. Co więcej, ten sam wzór można zastosować też na stole kuchennym lub frontach szafek. Montaż naklejek na lodówkę jest prosty i nie wymaga dodatkowych narzędzi.

Materiał partnera