Jakie okna wybrać do nowego domu?

0
411
okno balkonowe
Okna PCV są niezwykle praktycznym rozwiązaniem wykorzystywanym w budownictwie pasywnym | fot.: materiał partnera

Oferta producentów stolarki otworowej jest na tyle zróżnicowana, że z łatwością możemy znaleźć wyroby odpowiadające naszym preferencjom. Jakie okna wybrać do nowego domu – plastikowe, drewniane czy aluminiowe? Współczesne modele PCV mają parametry zbliżone do tych, które zostały wykonane z drewna. Producenci okien dokładają wszelkich starań, by oferowane profile były trwałe i odporne na działanie czynników zewnętrznych. Nowoczesne systemy okienno-drzwiowe zapewniają izolacyjność termiczną na najwyższym poziomie.

W jakie okna do nowego domu warto zainwestować?

Największą popularnością cieszą się wciąż modele plastikowe. Okna PCV są niezwykle praktycznym rozwiązaniem wykorzystywanym w budownictwie pasywnym. Ze względu na oryginalny design i przystępną cenę, znajdują też zastosowanie w nowoczesnych apartamentach oraz domach jednorodzinnych. Okna PCV są produkowane obecnie z tworzyw w pełni przyjaznych środowisku naturalnemu. Polichlorek winylu nadaje się do ponownego przetworzenia i można poddawać go recyklingowi.

Dobrej jakości okna PCV nie odkształcają się pod wpływem wysokich temperatur. Są też bardziej odporne na niekorzystne warunki atmosferyczne niż modele drewniane. Okna PCV można z łatwością dopasować do elewacji i stylu wyposażenia wnętrz. Istnieje możliwość wyboru dowolnego koloru z bogatej palety RAL lub okleiny drewnopodobnej. Dzięki zastosowaniu wysokiej jakości stabilizatorów w trakcie produkcji, ramy modeli plastikowych nie żółkną nawet po długoletnim użytkowaniu.

Propozycja dla budujących nowy dom – okna innowacyjne

We współczesnym budownictwie dominuje minimalizm i prostota. Od wielu sezonów dużym zainteresowaniem cieszą okna o ultrawąskich profilach oraz z ukrytym skrzydłem.W nowoczesnych trendach architektonicznych królują duże przeszklenia. Wielkoformatowe okna PCV wyróżniają się nie tylko pod względem wizualnym, ale też pełnią funkcje praktyczne. Optymalnie doświetlają pomieszczenia światłem słonecznym i dają nieograniczone możliwości aranżacji wnętrz.

Innowacyjne okna posiada w sprzedaży na przykład producent Domel. W ofercie znanej firmy z Łomży dostępne są modele o ujednoliconym wymiarze i wykończone od strony zewnętrznej w sprawdzonej technologii acrylcolor. Na szczególne wyróżnienie zasługuje okno Quadro, które idealnie wpisuje się w ramy budownictwa pasywnego. Poza tym zostało wyposażone w szczelne wypełnienia piankowe IKD, pakiet trzyszybowy o szerokości 48 mm oraz ciepłe ramki obniżające ryzyko skraplania się pary wodnej.

Energooszczędne okna do nowego domu

Oferta renomowanego producenta stolarki otworowej przypadnie do gustu każdemu, kto myśli o obniżeniu rachunków za ogrzewanie w sezonie jesienno-zimowym. Do polecanych produktów można zaliczyć zwłaszcza energooszczędne okna PCV, które charakteryzują się doskonałymi parametrami termoizolacyjnymi i akustycznymi. Szczelne modele odpowiadają za utrzymanie komfortowej temperatury w domowych wnętrzach, a także wykazują dużą odporność na obciążenie wiatrem.

Warto zwrócić szczególną uwagę na okno Energetic, które zostało wykonane w technologii perfekcyjnego zgrzewu UltraLink. Dużym atutem energooszczędnego modelu jest wyposażenie w sześciokomorowy system profili, kształtownik tworzący w ramie siódmą komorę, uszczelki rozmieszczone w trzech płaszczyznach, zabezpieczenia antywłamaniowe na całym obwodzie czy renomowane okucia Winkhaus ActivPilot. Można w nim zastosować trzyszybowy pakiet o współczynniku Ug równym 0,5 W/m2K.

Jakie wybrać okna do nowego domu?

Z pewnością warto zainwestować w ciepłe i oszczędne modele, które wyróżniają się niskim współczynnikiem przenikania ciepła. Według obowiązujących norm, jego wartość nie powinna być wyższa niż 0,9 W/m2K. Ogromnym zainteresowaniem cieszą się energooszczędne okna PCV z trzyszybowym pakietem i ciepłymi ramkami. Na szczególną uwagę zasługują też innowacyjne modele z ultrawąskimi profilami, które doświetlają domową przestrzeń naturalnym światłem.

Materiał partnera