Zalety stosowania okien PCV

0
613
Matka z córką patrzą przez okno
Okna PCV od lat cieszą się największym zainteresowaniem wśród klientów indywidualnych, a także biznesowych. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Wybór okien to jedna z ważniejszych decyzji każdego inwestora stawiającego dom bądź biurowiec. Wśród najpopularniejszych rozwiązań znajdują się modele plastikowe. Zdaniem wielu to najlepsze rozwiązanie, pozwalające korzystać z licznych zalet w zamian za rozsądną cenę. Co wyróżnia okna PCV?

Okna coraz lepszej jakości

Okna PCV od lat cieszą się największym zainteresowaniem wśród klientów indywidualnych, a także biznesowych. Co za tym idzie, ich producenci dokładają wielu starań, by jeszcze skuteczniej odpowiadać na potrzeby konsumentów. Prowadzone są badania i testy, w efekcie których na rynku pojawiają się kolejne innowacyjne modele. Faktycznie, szybki rzut oka na rodzaje okien plastikowych pozwala się przekonać o bogactwie tej kategorii wyrobów. Poszczególne okna PCV są wyposażane między innymi we wzmocnienia ram oraz skrzydeł, zaczepy antywyważeniowe, mikrowentylację. Do tego ciepłe ramki, profile bezołowiowe oraz coraz wyższe wskaźniki izolacyjności cieplnej.

Nowoczesny design okna PCV

Wśród niezaprzeczalnych zalet okna PCV jest jego wygląd, a raczej możliwość dosyć swobodnego modyfikowania walorów wizualnych. Choć białe ramy wciąż są popularne, to jednak coraz więcej inwestorów decyduje się na wykonanie okien w innej barwie. Takie profile idealnie komponują się z nowoczesnymi wnętrzami, pasują również do prostej bryły wielu wznoszonych współcześnie budynków. Okna PCV uzupełnione nakładką aluminiową mogą występować w dowolnie wybranym kolorze. To ważne z perspektywy świadomego wykorzystania barw w aranżowaniu wnętrz.

Z drugiej strony białe okna PCV nie wychodzą z mody i są uznawane za najbardziej klasyczne oraz adekwatne do większości pomieszczeń. Warto jednak wybierać produkty dobrych, sprawdzonych firm. Wysoka jakość przekłada się bowiem nie tylko na wygodę użytkowania, ale także estetyczny wygląd na wiele lat. Gorsze materiały mogą żółknąć, ale bardziej innowacyjne rozwiązania są zabezpieczone przed niekorzystnym wpływem czynników zewnętrznych, powodujących między innymi zmianę barwy. Do wnętrz klasycznych będą natomiast pasowały okna PCV imitujące profile z naturalnego drewna. To bardzo dobry kompromis pomiędzy niewygórowaną ceną i jakością stylowego dodatku.

Trwałość i łatwa eksploatacja

Nowoczesne okna PCV to inwestycja zapewniająca kilka dekad spokoju. Wbrew powszechnemu mniemaniu nie są to produkty słabsze od okien drewnianych. – Przeciwnie, okna wykonane z drewna wymagają regularnych zabiegów pielęgnacyjnych i konserwujących. Są bowiem znacznie bardziej narażone na wpływ czynników atmosferycznych, deszczu, mrozu czy promieni słonecznych. Tymczasem okna PCV wystarczy przetrzeć wilgotną szmatką. Nie odbarwiają się, a wszelkie plamy łatwo usunąć z ich powierzchni. Do tego dobrze znoszą trudny polski klimat o zmiennych warunkach temperatur, wilgotności czy nasłonecznienia – informuje przedstawiciel producenta okien Hensfort.

To najtańsza opcja wyposażenia domu lub biura w praktyczne i trwałe okna. Jednocześnie decydując się na nakładkę aluminiową, można dodatkowo wzmocnić profile i uodpornić je na wpływ czynników zewnętrznych. Takie rozwiązanie to zatem nie tylko kwestia nowoczesnej estetyki, ale również czystego pragmatyzmu. Biorąc pod uwagę liczne zalety stosowania okien plastikowych, trudno się dziwić, że wybiera je co drugi kupujący. W najbliższej przyszłości ich znaczenie powinno się jeszcze umocnić za sprawą nieustannie ulepszanych modeli PCV.


Materiał partnera zewnętrznego