Jakie są najciekawsze akcesoria dla kotów?

0
411
zabawki dla kota
Akcesoria powinno dobierać się indywidualnie pod potrzeby i charakter kota | fot.: stock.adobe.com

Każdy właściciel kota domowego wie, jak ważne jest urozmaicanie aktywności swojego podopiecznego. Koty to z natury zwierzęta łowieckie. Pomimo udomowienia, ich instynkt drapieżny pozostał bez większych zmian. W tym artykule omówimy parę ciekawych akcesoriów i przekąsek które możesz upolować dla swojego kota w 2023.

Jaką zabawkę dla kota wybrać? – indywidualny dobór

Akcesoria powinno dobierać się indywidualnie pod potrzeby i charakter kota. Każdy zwierzak jest inny, warto zatem zbadać jakie rodzaje akcesoriów najbardziej rezonują z naszym zwierzakiem. Jednym z ciekawszych akcesoriów są patyczki matatabi. Są to kawałki rośliny o nazwie Aktinidia Usuryjska, która pozyskiwana jest z górzystych terenów Korei, Japonii i Chin. Takie patyczki, pochodzące z dalekiej Azji, działają na koty podobnie jak kocimiętka lub waleriana. Wywołują u tych zwierzaków ekscytacje, pobudzają chęć do zabawy i sprawiają im ogólną przyjemność. Patyczki matatabi stanowią zatem alternatywę dla standardowej kocimiętki. Równie ciekawymi akcesoriami są królicze uszy. Pomimo że nie brzmi to zbyt zachęcająco dla ludzi, niektóre koty chętnie bawią się takimi uszkami. Zwykle królicze uszy kojarzą się jako akcesorium dla psów, lecz koty również przejawiają wobec nich zainteresowanie. 

Jakie akcesoria dla kota w 2023?

Wiele kotów niechętnie pije wodę ze standardowych misek pokarmowych. Aby utrzymać odpowiedni poziom wody w organizmie naszego zwierzaka, z pomocą przychodzą poidełka. Są to małe fontanny które wprowadzają wodę w ruch, tym samym interesując koty i zachęcając je do picia wody. Dostępnych jest wiele modeli takich poidełek zwykle działających na prąd. Są jednak bezpieczne dla futrzanych podopiecznych i mogą pozytywnie wpłynąć na ich gospodarkę wodną, a czasem nawet pobudzić ich do zabawy. Warto również dobrać odpowiedni rozmiar poidełka i uwzględnić, że w przypadku posiadania dwójki kotów przydałoby się większe poidełko.

Wspomnieć również należy o zabawkach z naturalnego futerka. Niektóre koty chętniej bawią się takim rodzajem akcesoriów niż standardowymi wędkami ze sztucznych materiałów. Warto zatem sprawdzić czy nasz pupil preferuje taki typ zabawek.

Jakie są najciekawsze przysmaki dla kota?

Po udanej zabawie przychodzi czas na odbudowanie energii zwierzaka poprzez zdrowy posiłek. Oprócz standardowej karmy warto uwzględnić w kociej diecie różnego rodzaju przekąski w formie nagrody. Jedną z takich propozycji są liofilizowane serca kurczaków. Dzięki specjalnemu wysuszeniu, przekąski te są trwałe i zachowują smak oryginalnej potrawy. Oczywistym jest fakt, że każdy kot domowy posiada indywidualny gust. Dostępne są też inne liofilizowane przekąski, takie jak tuńczyk, łosoś czy wołowina. Warto sprawdzić które nasz kot uważa za najsmaczniejsze.

Posiadanie każdego zwierzaka wiążę się z odpowiedzialnością. Nie jest to inne w przypadku kotów. Aktywność takiego pupila jest niezwykle istotna dla jego prawidłowego rozwoju fizycznego i psychicznego. Mając w domu szereg ciekawych akcesoriów i przysmaków dla kota, nasz pupil zdecydowanie doceni nasze zaangażowanie i zachowa formę przez lata.

JRO