Krzesła barowe nie tylko do kuchni, czyli gdzie jeszcze można je postawić?

0
957
hoker krzesła barowe
Krzesła barowe zaczęły cieszyć się ogromnym zainteresowaniem, kiedy we wnętrzach stało się modne łączenie przestrzeni i aranżowanie dużej strefy dziennej podzielonej na strefy funkcjonalne | fot.: materiał partnera

Myśleliście do tej pory, że krzesła barowe to meble, które nadają się tylko do kuchni? Oczami wyobraźni widzicie je zaaranżowane przy wyspie kuchennej? Najnowszy poradnik nie tylko pozwoli wam zaktualizować wiedzę na ten temat, ale też skutecznie poszerzy wasze wnętrzarskie horyzonty – bo nowoczesne hokery i krzesła barowe nie są rozwiązaniem zarezerwowanym wyłącznie dla kuchennych wnętrz… Zobaczcie, gdzie je postawić i jak w praktyczny sposób wykorzystać ich potencjał.

Hokery i krzesła barowe – nowoczesne meble do kuchni, salonu i jadalni 

Krzesła barowe zaczęły cieszyć się ogromnym zainteresowaniem, kiedy we wnętrzach stało się modne łączenie przestrzeni i aranżowanie dużej strefy dziennej podzielonej na strefy funkcjonalne. Dlaczego akurat wtedy? Z bardzo prostego powodu: w takich projektach zwykle przewidziana jest wyspa kuchenna, stół barowy, barek lub długa lada oddzielająca aneks kuchenny od kącika wypoczynkowego. Blaty umieszczone na poziomie 80-120 cm potrzebują odpowiednio wysokich krzeseł, a hokery takie wymagania spełniają idealnie. Na ogół przyjmuje się, że siedziska takich mebli w optymalnych warunkach powinny być o 25-30 cm niższe i posiadać wymiary 40×40 cm. 

Hokery do kuchni to rozwiązanie spopularyzowane w dużej mierze przez styl amerykański. Charakterystyczne dla takich koncepcji aranżacyjnych wyspy kuchenne sprawiły, że wysokie stołki stały się ciekawą i bardzo praktyczną alternatywą dla tradycyjnych krzeseł. Musicie natomiast wiedzieć, że takie meble równie dobrze, co w kuchniach, odnajdują się w sąsiadujących z nimi salonach i jadalniach. Coraz częściej można je spotkać także poza przestrzenią mieszkalną, np. w ogrodach i na tarasach, szczególnie tych, w których znajduje się wydzielony kącik jadalniany. Teraz jednak skupmy się na tym, gdzie i jak można zaaranżować krzesła barowe w domowych wnętrzach… 

hoker nilson
Hokery do kuchni to rozwiązanie spopularyzowane w dużej mierze przez styl amerykański | fot.: materiał partnera

Gdzie najlepiej odnajdą się krzesła barowe? 3 pomysły na modną aranżację  

  • Wyspa kuchenna

Hokery w kuchni to najczęściej wybierana opcja, o której z pewnością mieliście już okazję słyszeć wiele razy. Krzesła barowe ustawione przy wysokim blacie tworzą idealną alternatywę dla stołu jadalnianego, nie wykluczając przy tym oczywiście możliwości jego aranżacji. Wiele osób wyspę kuchenną traktuje jako rozwiązanie dodatkowe, wykorzystując ją jednocześnie jako stół, blat roboczy i miejsce do przygotowywania jedzenia. Kuchnia z wyspą i hokerami nie tylko wygląda bardzo atrakcyjnie, ale też pozwala bez większych wysiłków, wygospodarować wygodne miejsce do spożywania posiłków. 

  • Stół barowy 

Krzesła barowe i hokery świetnie prezentują się w komplecie z prostokątnym, kwadratowym lub okrągłym stołem barowym. Takie rozwiązanie można zaanektować zarówno w kuchni, jak i w salonie czy jadalni. Wysokie stoły z krzesłami ze względu na swój nietypowy wzrost, idealnie sprawdzają się w małych i ciasnych wnętrzach, w których każdy centymetr przestrzeni jest na wagę złota. Z ich pomocą można wydzielić kącik jadalniany dla 4 osób z części dużej strefy dziennej, jak i zaaranżować jadalnię w osobnym pomieszczeniu – ilość możliwości, jakie dają te nowoczesne meble, jest naprawdę spora… 

  • Barek/lada barowa

Od dawna marzy wam się designerski barek na alkohole, przy którym można usiąść i napić się drinka niczym w eleganckim miejskim barze? A może planujecie aranżację lady barowej, która pozwoli sprytnie oddzielić kuchenne wnętrze od strefy wypoczynkowej w salonie? Was także powinny zainteresować wysokie stołki, hokery i krzesła barowe. Jak już wspominaliśmy wcześniej, lady barowe wymagają dopasowania siedzisk o odpowiedniej wysokości, a tradycyjne krzesła są za niskie, aby mogły z nimi dobrze współpracować. Krzesła barowe ustawione przy barku lub przy wysokim blacie mogą zastąpić stół, albo być czymś w rodzaju oryginalnego akcentu w wystroju – tylko od was zależy, w jakim charakterze te nowoczesne meble zostaną zaaranżowane. 

hoker lara
Różnorodność wśród takich mebli jest obecnie ogromna | fot.: materiał partnera

Najbardziej popularne krzesła barowe – sprawdź, jakie modele warto kupić! 

Wiecie już, gdzie i jak można zaaranżować krzesła barowe. A czy macie pomysł na to, jakie modele wybrać do kuchni, salonu lub jadalni? Różnorodność wśród takich mebli jest obecnie ogromna i to nie tylko w zakresie dostępnych materiałów, rozmiarów i wariantów kolorystycznych. Największymi faworytami i ulubieńcami od długiego już czasu są hokery i krzesła barowe tapicerowane, na czterech nogach i z podłokietnikami, które w różnych stylach znajdziecie w ofercie sfmeble.pl. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się także hokery z regulacją wysokości, wsparte na jednej nodze, które pozwalają na dopasowanie siedziska do indywidualnych preferencji i potrzeb. Które z nich wybierzecie dla siebie? 

Materiał partnera