Latarka – 4 rodzaje, na które warto zwrócić uwagę

0
1524
włączona latarka
Latarki mogą służyć do oświetlenia w różnych warunkach, dzięki czemu potrafią ułatwić nam życie | fot.: materiał partnera

Latarka jest produktem, który można znaleźć w każdym domu. Choć zwykle nie używamy jej na co dzień, w wielu sytuacjach trudno byłoby bez niej funkcjonować. Jakie latarki mamy do wyboru?

  1. Latarka uniwersalna – niezbędna w każdym domu
  2. Latarka czołowa – dla biegaczy i nie tylko
  3. Latarka kompaktowa, którą zawsze warto mieć przy sobie
  4. Latarki na specjalne potrzeby

Latarka jest niezbędnym przedmiotem w każdym domu, ale też podczas uprawiania sportu i w wielu miejscach pracy. Moc latarki zależy między innymi od liczby lumenów. Im jest ich więcej, tym mocniej latarka świeci. Wybierając latarkę należy kierować się przede wszystkim jej przeznaczeniem. Potrzebujesz awaryjnego światła na wypadek braku prądu, a może planujesz piesze wędrówki w ciemności? Musisz wybrać latarkę, która najlepiej sprawdzi się w konkretnych warunkach.

Latarka uniwersalna – niezbędna w każdym domu

Latarkę uniwersalną warto mieć zawsze w domu, bo może przydać się w razie awarii prądu lub podczas poszukiwań przedmiotów, który zagubiły się gdzieś pod meblami. Może ona być zasilana na baterie lub posiadać akumulator, dzięki któremu wystarczy podłączyć latarkę do prądu, aby ją naładować. Źródłem światła obecnych latarek są najczęściej diody LED. Część modeli posiada odporność na upadki i wstrząsy. Latarka uniwersalna jest lekka i poręczna, więc nie sprawia kłopotów, jeśli chcesz ją mieć zawsze przy sobie. Jeśli szukasz latarki, która bez problemu oświetli duży teren, zwróć uwagę, aby liczba lumenów była jak największa. Latarka o mocy 1600 lumenów zapewni bardzo dobre światło na dużym dystansie. Taka latarka sprawdzi się nie tylko w domu, ale również podczas górskich wędrówek czy wieczornych spacerów po lesie. Jeśli poszukujesz modelu, który można wykorzystać podczas majsterkowania czy w garażu, zwróć uwagę na modele składane z funkcją teleskopową, które umożliwią oświetlenie większej przestrzeni. Duży wybór latarek na różne okazje znajdziesz w sklepie https://www.euro.com.pl/latarki.bhtml.

Latarka czołowa – dla biegaczy i nie tylko

Latarka czołowa może okazać się przydatna dla osób uprawiających sport. Bieganie i jazda na rowerze będą dzięki niej możliwe nawet wtedy, gdy zrobi się ciemno. Taka latarka przyda się nie tylko w trudnym terenie, takim jak góry czy las, ale też w mieście, gdzie pozwoli zadbać o bezpieczeństwo. Latarka czołowa jest przede wszystkim bardzo wygodna, ponieważ nie wymaga trzymania w dłoni. Jest też mała i lekka, więc źródło światła umieszczone na głowie jest komfortowe. Tego typu latarka sprawdzi się też podczas wykonywania różnego rodzaju prac, bo umożliwia precyzyjne oświetlenie wybranego miejsca bez angażowania rąk. Mocowanie stanowi elastyczny pasek, który zakłada się na głowę. Przed zakupem warto sprawdzić, czy jest możliwość odpowiedniej regulacji. Latarka czołowa może posiadać akumulator lub być zasilana bateriami. Podczas używania latarki w terenie ta druga opcja może się okazać bardziej praktyczna, ponieważ w przypadku rozładowania akumulatora potrzebne będzie miejsce do jego naładowania. Latarka czołowa to wygoda i bezpieczeństwo, dlatego warto się w nią wyposażyć.

Latarka kompaktowa, którą zawsze warto mieć przy sobie

Bardzo przydatnym gadżetem może się okazać latarka kompaktowa. Jej niewielkie rozmiary sprawiają, że zawsze można ją mieć przy sobie. Mimo kieszonkowych rozmiarów jest bardzo funkcjonalna. Niektóre latarki kompaktowe mają formę breloczka do kluczy lub posiadają pasek na rękę, co sprawia, że zawsze łatwo je mieć przy sobie. Mimo niewielkich rozmiarów, taka latarka daje wystarczającą ilość światła, które bywa przydatne przy mniejszych pracach. Jeśli chcesz poszukać czegoś po ciemku w domu, samochodzie czy torebce, taka latarka świetnie się sprawdzi. Z kolei latarka długopisowa zmieści się nawet w kieszonce koszuli, a jej wszechstronne zastosowanie i duża moc świecenia sprawiają, że warto mieć ją zawsze przy sobie. Niektóre modele są też wstrząsoodporne i wodoodporne, co sprawia, że można ich używać w różnych warunkach.

Latarki na specjalne potrzeby

Latarki mogą służyć do oświetlenia w różnych warunkach, dzięki czemu potrafią ułatwić nam życie. Przydają się one również podczas spędzania letnich wieczorów na świeżym powietrzu. Specjalne latarki do użytku zewnętrznego posiadają bursztynowe światło, które zniechęca owady. Latarka z uchwytem umożliwia zawieszenie jej na gałęzi i oświetlenie wybranego terenu. Na rynku dostępne są też latarki robocze przeznaczone do zadań specjalnych. Są one zwykle odporne na upadki i posiadają ochronę przed zarysowaniem. Taką latarkę wygodnie trzyma się w dłoni, nawet w rękawicach ochronnych. Warto zwrócić uwagę, czy latarka posiada magnetyczną podstawę, która umożliwia przymocowanie jej do elementów metalowych. Niektóre latarki poza podstawową funkcją świecenia są wyposażone w przydatne dodatki, które powinny zaciekawić fanów różnego rodzaju gadżetów. Latarka może też posiadać nóż do cięcia pasów bezpieczeństwa, powerbank, ładowarkę czy młotek. Taki gadżet warto mieć ze sobą w samochodzie, bo może przydać się w wielu awaryjnych sytuacjach.

Materiał partnera zewnętrznego